PDA

View Full Version : Обувки



spopi
04-02-2011, 18:22
Имам проблем тази година завършвам 10 клас,а не мога хич да ходя на токчета и искам да се науча поне на 2-3 см,че като дойде 12 клас не знам какво ще правя какви да си купя първоначално на платформа малко по висока или токче на 2-3 см.Кой са по-удобни като за начало.

sweetlifesweet
04-02-2011, 18:29
аз суъм на 12 започнах с пладформа после по висока пладформа после нисък и дебел ток после става по висок и тънак така е сега ходя супер добре на ток 5 6 см а съм на 12 сякъш съм ходя от 5 години на ток не че се хваля но действа

valll
04-02-2011, 18:46
аз имам обувки на платформа и такива на токчета. разликата в усещането е коренно различна. и на мен ми казваха да започна с обувки на платформа, но после ми трябваше много време да отвикна от тях и да свикна с токчета. т.е. при мен това не ми помогна, точно обратното. аз също не можех да ходя на токчета. преди няколко години зимата си купих ботуши на висок, но по-дебел ток(защото при ботушите има голяма опасност тънките токчета да се огъват). и така започнах да ги нося и свикнах.след това от лятото започнах на съвсем тънки токчета и високи и сега стигам до 12-14 см ток. работата според мен е да започнеш с ботуши, защото те обхващат добре краката ти и е по-удобно и лесно да се научиш, отколкото със сандали с 2 каишки, които и за напреднали са си неудобни.

Greshka
04-02-2011, 19:38
Според мен ще е най-добре първо да си купиш някакви обувки с по нисък ток.В началото да се разхождаш вкъщи, за да се упражняваш, а после и навън.След като вече ходиш добре и ниско токче си купи нещо по-високо и отново по същия начин.
Ако не си харесаш обувки каквито аз предложиш започни първо с платформа.Ако обаче не харесваш обувките на платформа няма да е чак толкова трудно за започнеш с ниско токче, дори и да е дебело.

FuckingFreak
04-02-2011, 20:29
2-3 сантиметра са нищо, изобщо не се усещат. Почни с платформа. Може да звучи смешно но често се упражнявам вкъщи с едни обувки на майка си, с платформа и тънък ток, просто се разхождам, танцувам си, и вече честно казано не падам :lol: Но по-добре така, да се уча от сега, че след 2-3 години като почна да нося големи токове не искам да ходя като патка :oops:

dream1707
04-02-2011, 20:58
Аз не нося много отдавна обувки на ток, но мога да се похваля, че добре си вървя на тях :D ..
До колкото помня почнах с обувки на нещо като полу платформа, полу ток .. незнам, как да го обясня. После на платформа, бая високичка .. и после на ток, по - дебел.. послед по-тънък.. И така, сега съм на 15 и мога да си вървя на какъвто си искам ток .. Просто е нужна малко тренировка :D

mai4ety
04-02-2011, 21:13
http://shoes.market.dir.bg/product/pid202346/sid30/linda1837-4b%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D1%83%D1%80-%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B0 за6то не пробва6 с не6то такова аз имам с подобно ток4е 6-7 сантиметра е и са мн одобни

spopi
04-03-2011, 11:01
Бях харесала едни може би токчето е 6-7 см но беше токът и по-дебел. Искам от най-малкото да ми е сигурно бях си купила едни малки на платформа и не можах да се науча за 1 година после посвикнах но се скъсаха.

FuckingFreak
04-03-2011, 11:07
А всъщност имаш ли проблеми с походката, например като да ходиш навътре или навън? Особено пък на платформа .. Дано се научиш, че предполагам знаеш колко по-хубаво изглеждат женските крака когато са подчертани с ток..

spopi
04-03-2011, 11:40
Мисля че имам но разлика голяма няма да леко навътре ходя.

pitfall
04-03-2011, 13:14
:D ми аз съм 12 клас и не мога да ходя на ток ... миналата година пробвах на обувки с платформа, еми не става, а единия ден на бала ще го преживяр някак си ... май не на всеки е толквоа лесно с високите токчета

sweetlifesweet
04-03-2011, 14:21
2-3 сантиметра са нищо, изобщо не се усещат. Почни с платформа. Може да звучи смешно но често се упражнявам вкъщи с едни обувки на майка си, с платформа и тънък ток, просто се разхождам, танцувам си, и вече честно казано не падам :lol: Но по-добре така, да се уча от сега, че след 2-3 години като почна да нося големи токове не искам да ходя като патка :oops:

и аз съм като теб 8-) 8-)