PDA

View Full Version : Червенина по лицето



nebulus
04-02-2011, 19:46
здравейте, имам следния проблем: кожата на лицето ми е червена и грапава със много и много ситни "пъпчици", които на са баш пъпчици
червенината се увеличава при най-леко усилие, намокряне, алкохол... всичко. въобще не ме кефи тва положение :ц
има(л) ли е някой друг такъв проблем и как се маха :Д

Липсва описателно заглавие.
kalpazanka

FuckingFreak
04-02-2011, 20:33
Цялото лице ли е така? Ходи на дерматолог, аз имам на дясната буза най-отдолу и се оказа алергия от котката понеже ме 'целува' :oops: 8-)

dream1707
04-02-2011, 20:50
И на мен ми се получава нещо подобно отдолу на бузите.. Обаче при мен се маха. Иди на дерматолог наистин, това е най-добрия вариант, там ще ти кажат какво да правиш и тнт.

shell
04-02-2011, 20:51
Трябва да отидеш на дерматолог!

koni
04-03-2011, 06:56
Това се нарича розацея и се лекува от козметиците. При моята козметичка съм виждала специални терапии за нея.

britzy
04-03-2011, 07:21
Цялото лице ли е така? Ходи на дерматолог, аз имам на дясната буза най-отдолу и се оказа алергия от котката понеже ме 'целува' :oops: 8-)

Аwwwwwwww :oops: :oops: :D

ПТ-козметик

koni
04-03-2011, 07:34
Можеш да се хилиш колкото искаш, ти имаш проблем, а не аз.

darrie
04-03-2011, 07:37
^ Хили се, ама за друго, ако не си видял/а.
ДЕРМАТОЛОГ! :!:

Hilary_
04-03-2011, 07:55
Отиди при дерматолог, той най - добре ще те посъветва ..

Pamaa
04-03-2011, 17:03
И аз имах някаква алергия и ми излизаха точно такива пъпки, каквито ти ги описваш, но не по лицете, а по тялото. Предписаха ми Тридерм и ми минаха, но по-добре се посъветвай с личния лекар и ако е нужно той ще ти даде направление за дерматолог :-)

kalpazanka
04-03-2011, 19:29
Това се нарича розацея и се лекува от козметиците. При моята козметичка съм виждала специални терапии за нея.
Още веднъж да те видя да поставяш диагнози, ще се постарая да ти издействам седемдневна почивка без форум!

Кожните болести /ако ги има/ се лекуват от дерматолог!

britzy
04-03-2011, 19:31
Можеш да се хилиш колкото искаш, ти имаш проблем, а не аз.

Тва за менИе ли е?мерсиии :-)

koni
04-04-2011, 09:09
Това се нарича розацея и се лекува от козметиците. При моята козметичка съм виждала специални терапии за нея.
Още веднъж да те видя да поставяш диагнози, ще се постарая да ти издействам седемдневна почивка без форум!

Кожните болести /ако ги има/ се лекуват от дерматолог!
Съжалявам, но това не е диагноза и розацеята не е заболяване. Не съм лекар и не поставям диагнози. Розацеята е състояние на ЗДРАВА кожа и дерматолозите могат разбира се да го определят, но проблемът е козметичен, а не медицински.

kalpazanka
04-04-2011, 09:54
koni, на краставичар зелени краставици се опитваш да продаваш.


Това се нарича розацея и се лекува от козметиците. При моята козметичка съм виждала специални терапии за нея.

Съжалявам, но това не е диагноза и розацеята не е заболяване.
Замисли се защо съм подчертала тези думички.

This term is actually a misnomer! The appropriate term is simply rosacea which is a chronic skin disease that affects the middle third of the face with persistent redness over the areas of the face and nose that normally blush: mainly the forehead, the chin and the lower half of the nose. The tiny blood vessels in these areas enlarge (dilate) and become more visible through the skin, appearing like tiny red lines (called telangiectasias). Pimples can occur that look like teenage acne.

http://www.medterms.com/script/main/art.asp?articlekey=8037

Предупреждението за нарушаване на т. 13 остава в сила.