PDA

View Full Version : Трябват ми упражнения за стягане на тялото.



kuklata_90
04-03-2011, 11:39
Аз съм момиче на 20 години. От скоро ходя на фитнес, но ми трябва съвет за тренировките. Имам много слаб и стегнат корем, но едри и отпуснати крака и дупе,както и целулит. Ще ви помоля за примерна програма във фитнес залата като най-вече искам да се стегна, защото ако цялостно отслабвам ще стана много кльощава в горната част на тялото.
Във фитнеса имам възможност да тренирам на пътека, кростренажор, велоергометър, 3 вида уреди за дупе и вътрешната и външната част на краката, както и килимче на което ако искам мога да правя упражнения.
- В каква последователност да ползвам уредите и по колко време?
- Колко често трябва да ходя на фитнес, може ли всеки ден или трябва почивки?
- След колко време да очаквам първите резултати?
- Вредно ли е да се прави кардио всеки ден?

Много ме е страх да не ми се увеличат обиколките на ханша и бедрата-цела ми е да ги намаля и да ги стегна.

awerw
04-04-2011, 06:43
Зависи как ще тренираш се определя дали ще ходиш всеки ден на фитнес, но мисля, че ти можеш да ходиш всеки ден. Това за резултатите зависи от това как тренираш и каква диета спазваш, ако си стриктна за една седмица ще има малък ефект. Не е вредно да се прави кардио всеки ден.

ZipFail
04-04-2011, 14:50
Няма такова нещо като ослабване само на определени части от тялото - като ослабваш, отслабваш нявсякъде. Но пък дупето и краката можеш да ги стегнеш и хич няма да изглежда зле. Другия вариант е направиш и малко ММ в горната част на тялото. :)

А пък кардиото всеки ден ако не вредно, то със сигурност не е най-доброто. Ако ходиш на фитнес всеки ден вариантите са два:
1. Тренираш здраво и натоварващо и тренировките дават резултат, но мускулите нямат време да се възтановят и в крайна сметка се претоварваш и вместо напред, вървиш назад.
2. Лигавиш се по 2 часа на пътечката и колелото без дори да се изпотиш. Не се претоварваш, ама реално и не тренираш.

И една грешка която почти всички момичета във фитнеса правите - дълга тренировка не значи добра тренировка. Точно обратното. Кратките, но натоварващи тренировки в повечето случаи дават много по-добри резултати, отколкото тричасовата разходка по пътечката.

DownloadVirus
04-04-2011, 17:07
Няма такова нещо като ослабване само на определени части от тялото - като ослабваш, отслабваш нявсякъде. Но пък дупето и краката можеш да ги стегнеш и хич няма да изглежда зле. Другия вариант е направиш и малко ММ в горната част на тялото. :)

А пък кардиото всеки ден ако не вредно, то със сигурност не е най-доброто. Ако ходиш на фитнес всеки ден вариантите са два:
1. Тренираш здраво и натоварващо и тренировките дават резултат, но мускулите нямат време да се възтановят и в крайна сметка се претоварваш и вместо напред, вървиш назад.
2. Лигавиш се по 2 часа на пътечката и колелото без дори да се изпотиш. Не се претоварваш, ама реално и не тренираш.

И една грешка която почти всички момичета във фитнеса правите - дълга тренировка не значи добра тренировка. Точно обратното. Кратките, но натоварващи тренировки в повечето случаи дават много по-добри резултати, отколкото тричасовата разходка по пътечката.

Грешиш пич,точно с една spinning тренировка за 40 мин ще е се едно съм те къпал ;)

kuklata_90
04-04-2011, 20:20
ами аз след 30-40 мин бързо ходене под наклон съм цялата в пот. трябва ли в един ден да правя едновременно пътека, кростренажор и велоергометър и ако да как да ги комбинирам? И кое е най-ефикасно за стягане и кое за отслабване?

Myrth
04-05-2011, 08:11
Остави всякакво кардио и ходене и тн... Прави кратки и тежки тренировки с базови упражнения и ще постигнеш много по-бързи резултати. Това, че ти се взима душата на пътеката или се къпеш в пот изобщно не значи, че това е най-добрият вариант за трен.

DownloadVirus
04-05-2011, 12:23
Остави всякакво кардио и ходене и тн... Прави кратки и тежки тренировки с базови упражнения и ще постигнеш много по-бързи резултати. Това, че ти се взима душата на пътеката или се къпеш в пот изобщно не значи, че това е най-добрият вариант за трен.

Зависи какво иска,ако иска да стегне базовите упражнения да прави,но ако иска да чисти без кардио ще е трудничко (не казвам невъзможно!)

fatrat
04-05-2011, 13:32
Подкрепям Myrth. Ако тря ше клякам с 300 обаче плочките ще ми се виждат през 3 пръста мазно :D

kuklata_90
04-05-2011, 14:51
e da ama vie ste mom4eta i pri vas e razli4no. az ne iskam relef, a da otslabna malko i da se stegna, kakto imam i mazno da 4istq.

ZipFail
04-05-2011, 16:20
Изобщо не е различно ;)

kuklata_90
04-06-2011, 16:33
ами според мен е различно, защото вие тренирате за мускули и релеф, а аз за отслабване и стягане.

кардиото в началото или края на тренирожката е най-добре да се прави? И за упражненията с тежестите - на едно упражнение сериите една след друга ли е по-добре да се правят или да се редуват различните видове упражнения?

awerw
04-06-2011, 16:46
Ако ги редуваш стават кръгове ама май е по-добре нормално да си правиш сериите.

Chacho
04-06-2011, 17:56
Релеф, отслабване и стягане вървят ръка за ръка. Просто имаш нужда от по-малко оформяне от мъжете. В този смисъл тренировките, от които имаш нужда, са такива за релеф. Същото важи и за хранителните режими.

Ако бях момиче, щях да тренирам в двудневни сплитове (горна и долна част на тялото) с един ден почивка, умерени килограми за по 15 повторения на упражнение, в по-малко серии. Просто да поддържаш мускулният тонус и да имаш издръжливост.

И все пак, малко по-оформени мускули на момиче мисля, че са плюс.

DownloadVirus
04-06-2011, 18:13
Е баш 15 повторения няма голям смисъл,само гориш мускул..
Правиш си тренировка с 8-12 повторения всичко ,вкарваш суперсетове,за да си постоянно в действие..НАКРАЯ на тренировката 30-40 минути кардио НЕ ДА ТИЧАШ! С 6-6.5 km да поддържаш , гориш мазнини :)

Хранителен режим повече протеини по малко въглехидрати и повече мазнини (добри мазнини , не от дюнери пици и такива ,ами например ядки)

navar
04-06-2011, 20:04
ммм,различно е момчета..пр жените и при мъжете нещата се правят различно ,и си има преки отговорници за това-тестостерон и естроген..дватамата обуслявят различни нещица..
правейки 15 повторения,наистина гориш мускул...ама само ако си изгорил мазнотийките преди това-мускула се разгражда последен..
и определено за това което иска да направи ,има нужда от кардио-в края на тренировката..
в нейния случай бих заложил на кръгови тренировки,три пъти седмично,и 30 минути кардио накрая..това комбинирано с НВД,и малко добавчици-ама за без пари толкова :):)
най удачния вариант е да си направи консултация с инструктор,ама не билдър,а такъв който е наясно с тези неща..та ако кажеш от кой град си ,мога и да помогна

DownloadVirus
04-06-2011, 20:20
ммм,различно е момчета..пр жените и при мъжете нещата се правят различно ,и си има преки отговорници за това-тестостерон и естроген..дватамата обуслявят различни нещица..
правейки 15 повторения,наистина гориш мускул...ама само ако си изгорил мазнотийките преди това-мускула се разгражда последен..
и определено за това което иска да направи ,има нужда от кардио-в края на тренировката..
в нейния случай бих заложил на кръгови тренировки,три пъти седмично,и 30 минути кардио накрая..това комбинирано с НВД,и малко добавчици-ама за без пари толкова :):)
най удачния вариант е да си направи консултация с инструктор,ама не билдър,а такъв който е наясно с тези неща..та ако кажеш от кой град си ,мога и да помогна

Няма значение .. Мускул гори във всички случаи с 15 повторения..Всичко идва от хранителният режим..Особенно при релефа..

navar
04-07-2011, 07:04
тц ,приятелю..мускул не гори с 15 повторения,не гори и с 20,нито с 25..
мускул гори при някои положения,нямащи много общо с повторенията :)
а това че обиколката на ръката ти спада при система на работа с 15 повторения са ръце ,не е изгаряне..
харесвам билдърските съчинения,но не им вярвай-там можеш да прочетеш извънземни неща-от промяна на форма на мускули,до вдигане за релеф :) а реалността е малко по различна-реално с едни и същи упражнения,и повторения можеш да правиш и маса и релеф..другаде е номера :) успех

DownloadVirus
04-07-2011, 08:27
тц ,приятелю..мускул не гори с 15 повторения,не гори и с 20,нито с 25..
мускул гори при някои положения,нямащи много общо с повторенията :)
а това че обиколката на ръката ти спада при система на работа с 15 повторения са ръце ,не е изгаряне..
харесвам билдърските съчинения,но не им вярвай-там можеш да прочетеш извънземни неща-от промяна на форма на мускули,до вдигане за релеф :) а реалността е малко по различна-реално с едни и същи упражнения,и повторения можеш да правиш и маса и релеф..другаде е номера :) успех

Само дето не можеш да ми кажеш нито една причина,за да ме убедиш да правя 15 повторения.. И тези неща за обем релеф са пълни глупости,всичко идва от хранителният режим..

navar
04-07-2011, 11:20
точно това ти казах,че няма значение колко повторения правиш-важното е какво и колко ,и кога ядеш..
нямам никакво намерение да те убеждавам да правиш 15 повторения,ако целта ти е хипертрофия-каквато е целта на всеки билдър..
бих те посъветвал да го правиш ако търсиш силова издръжливост-тоест ако се занимаваш с бокс,борба,бойни изкуства..
но ако вдигаш железа,за да качваш маса и обиколка-правиш си 6-8 и тва е..
за всяка цел си има начин на трениране..важно е да знаем ясно каква цел преследваме..

kuklata_90
04-07-2011, 15:42
а кое е по-добре за стягане и горене- пътеката или кростренажора? Добре ли е да правя в началото 20 мин кардио например кростренажор и накрая 40 мин например пътека или обратното? В края ли е по-важно кардиото?

Chacho
04-08-2011, 10:42
Пътеката е кардио и няма значение на кое от двете ще тренираш. Може и на двете за разнообразие, важното е да излезеш на парцал от залата.

Мисля, че кардио е най-добре да се прави в края на тренировката, за да бръкнеш още в самото му начало в енергийните резерви.

А и имайте в предвид, че е момиче. Тренировки за ММ не и трябват, затова няма смисъл да се насочва към серии на пирамиди, малко повторения, големи килограми. Мускулната издръжливост помага при кардиото и кръговите тренировки, и методите, с които се постига също горят мазнини.

Пък и от 15 повторения се губи незначително количество ММ.

fatrat
04-08-2011, 12:53
по-добре крос тренажор. От пътеката много болят колената

kuklata_90
04-09-2011, 08:30
И на мен кростренажора ми харесва повече, а също така с него се напрягат и рамената и ръцете.
Не знам защо, но във всички примерни фитнес програми в нета,които гледах, е вкючена само пътека, а понякога велоергометър, но кростренажор не.
Мисля да правя 30 мин пътека в началото на тренировката и 30 мин кростренажор в края на тренировката или обратно зависи кой уред е свободен. Така добре ли е?

LegaCalcio
04-09-2011, 11:17
има много фитнес форуми и сайтове, виж там!

kuklata_90
04-09-2011, 11:29
ако бях намерила отговор там нямаше да питам тук!

LegaCalcio
04-09-2011, 11:43
Чудно ми е как не можеш да намериш отговор във фитнес сайт, а го търсиш в Teenproblem :D :D

kuklata_90
04-09-2011, 12:07
ами там също съм писала в форумите, но никой не отговаря. Тук е по-посещамо и повече хора пишат и ми е от по голяма полза.

LegaCalcio
04-09-2011, 12:16
Моето мнение е, че няма как да отслабнеш само долу. Може да отслабнеш повече в краката и дупето, но определено ще се стопиш и нагоре.

За да си стегнеш краката и дупето: Трябва много да тичаш. Да кажем .. 2 км с бавно темпо!!!!

Прави упражнения за дупе и задната част на бедрата. Скачай на въже, карай колело
ОПРАВИ СИ ХРАНЕНЕТО!

http://dieti.net/wp-content/uploads/2010/01/stegnato-dupe.jpg
http://www.stars.bg/ls-interesno/1035-uprazhneniya-za-brazilsko-dupe
http://www.letsgym.com/2008/04/02/sedalishte/
http://www.sportal.bg/news.php?news=249846
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94351
http://otslabvane.us/9-%D1%82%D0%BE%D0%BF-%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D 0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%BF-%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D1%83%D0%BF%D0%B5/


И много и много други ...

kuklata_90
04-09-2011, 13:30
мерси :)

kuklata_90
04-10-2011, 07:43
По-добре ли е по време на тренировка да съм облечена с повече дрехи и съответно да се потя повече? По този начин повече ли мазнини се горят?

Мисля да пия Л-карнитин той всеки ден ли се пие или само преди тренировка?