PDA

View Full Version : Едно объркано момиче..



Marianka1994
04-03-2011, 13:58
Здравейте!Аз съм момиче от Варна,10 клас.Проблемът ми е,че не знам към каква специалност да се насоча...говорила съм си с възрастни хора и те са ми казвали да уча екология,защото наистина ме е грижа за околната среда.Силни предмети в училище нямам-не,че съм слаба ученичка имам ср. успех 5.40,но езиците ми се отдават повече отколкото другите науки.Понеже знам,че екологията няма реализация тук ме кара да се замисля дали да уча това,или да уча И нещо друго- по-сигурно като връзки с обществеността,международ и икономически отношения..наистина съм много объркана и всички около мен знаят какво искат.Моля ви,посъветвайте ме какво да правя :smt061

fashionkukla
04-03-2011, 14:36
Здравей,според мен екологията е хубаво нещо,но все пак когато тръгнеш да си търсиш добре заплатена работа,която да ти харесва,дълбоко ме съмнява,че ще станеш еколожка.Езиците са много важни!Ако работиш нещо и ти се наложи да пътуваш до други страни там лесно ще се оправиш,защото ще можеш да комуникираш с хората.Наблегни на тях,след като ти се отдават...не на всеки човек му вървят.Аз съм 7 клас,другата година смятам да отида в Езиковата Гимназия,точно защото и на мен ми вървят езиците и смятам,така да се каже да развия "таланта" си.<---Това си е мое мнение... :) Екологията може да ти е като хоби...

malinkkaa
04-03-2011, 14:41
Напълно съм съгласна с fashionkukla.Много е важно околната среда да е чиста,но все пак едва ли ще ти се иска това да работиш... :D :D Това пък си е моето мнение.Само казвам,не мога да ти се меся.[/quote]

Cybershot
04-03-2011, 14:58
в България като чуя еколог правя асоциация с безработен :-D

spopi
04-03-2011, 14:58
Важно е на теб какво ти се иска не хората ти тази работа трябва да е харесваш и да е работиш с желание не да си тряскаш главата защо не избрах това не се знае какво ще се случи от там на татък може да излезеш извън България а икономика сега всеки 2 учи смятай колко трудно може да си намериш работа преводач или не е лош вариант.

VaMpiRKaTaaa
04-03-2011, 14:59
Което чувстваш най- на сърце,това.

7639
04-03-2011, 17:07
Аз съм на мнението, че трябва да учиш това, което ти харесва, както се казва, което ти е на сърцето, него. Не се съобразявай с другите. Това си е лично твое решение и грешно или не после няма да се ядосваш или да съжаляваш, че си послушала някой. Когато сам вземеш решение, знаеш, че го правиш заради себе си. А и трябва да има хора от всички сфери, все пак това е едно от най-важните неща. А щом се отнася до пари ... който търси, намира или по-точно ако искаш нещо, полагаш усилия, действаш, мислиш позитивно (едно от най-важните неща) и постигаш желаните цели. Професията трябва да е нещо, което наистина да ти харесва, защото с това ще се занимаваш от сутрин, до вечер и помисли само колко ще ти е смотано, ако не ти харесва. :) Както вече споменаха - сега доста хора учат горе изброените доходоносни, но не за всички носят и щастие, професии. Приятелство, любов, здраве, истинско щастие не се купуват с пари. :)

iiordanova
04-03-2011, 17:15
Подкрепям , че трябва да учиш това , което ти искаш. Това ,което ти е на сърце.
Искаш екология , учиш екология.
Според мен екологията тепърва ще се развива и ще е хубаво да учиш това, а и не е задъжително да се реализираш в България.

Marianka1994
04-03-2011, 18:51
Благодаря ви за позитивните съвети,имах нужда от тях :)

anonymous546178
04-03-2011, 19:03
eдинственото по-несигурно от еколог е МИО :D :D :D :D :D

Marianka1994
04-03-2011, 19:34
а кое е сигурно??

amk933
04-03-2011, 19:50
Никога няма сигурно. Но животът не е интересен, ако не следваш мечтите си и не рискуваш всеки ден. Действай и това е! Ако искаш космическа астронавтика да учиш, учиш го. Важното е един ден да имаш професия, която обичаш, а не сутрин да драйфаш при мисълта за работа като ти звънне часовникът.

malinkkaa
04-04-2011, 06:40
Според мен на първо място трябва да ти харесва,но все пак трябва да е и добре заплатена,защото ако получаваш по 200 лева ще ти е трудно да се издържаш и ще се лишаваш.Много е важно също там където работиш обстановката да е добра.Не би ти се искало да се натоварваш на работа,нали? Това от мен! :)

anonymous546178
04-04-2011, 06:43
Ами няма нищо сигурно... това, което съм избрал аз също е несигурно, обаче ще ми е интересно да го уча и работя.
Просто страшно много икономисти има...а самата наука икономика, всъщност не е толкова сложна и интересна...