PDA

View Full Version : Сън



marti9669
04-03-2011, 16:09
Здравейте, някой знае ли как мога да се приспя лесно и дълбоко?Примерно приспивателни или някакъв друг начин?

nikitka_
04-03-2011, 16:13
..

Agllka
04-03-2011, 21:32
Като за начало никакъв компютър минимум час преди лягане.. даже два е най-добре.. много натоварва мозъка и едно че трудно заспиваш, второ че сънят след това е много по-неспокоен... телевизия може... книжките много хубаво приспиват... иначе гледай като легнеш телефонът да е поне на метър от главата, също пречи невероятно много... млякото уж помагало, аз не съм забелязала, но ако не съм пила вода не мога да заспя - предполагам е индивидуално

друго - спортът през деня, както nikitka_ каза, за вечерята - да е лека и минимум 2-3 часа преди лягане.. и задължително проветряй спалнята преди лягане, без значение колко студено е

приспивателните не са решение... те са за много крайни случаи и много трябва да се внимава с тях.... и като цяло за добрият сън трябва постоянство - от един-два дена опити няма да има кой знае какъв резултат, трябва да си изградиш режим.. казвам ти го като човек, който заради работа и от глупост много си бях прецакала режима и ми отне месеци да си възвърна дълбокия и здрав сън

nikitka_
04-03-2011, 21:52
..

gab4ooo
04-03-2011, 23:18
никви приспивателни бе пич . четох преди два дни една книга за чесън и лук и видях някаква рецепта с чесън от която после много лесно заспиваш . от два дни спя страхотно иначе аз спя много леко и заспивам 3 4аса след като съм си легнала . ако искаш мога да потърся и да ти кажа . аз много мразя чесъна ама нямам избор !!!

marti9669
04-04-2011, 08:36
Оха :)