PDA

View Full Version : 2 проблема - дишане и белтъчини



Bakemono
04-03-2011, 20:23
1. Значи имам проблем, на който в интернет не намирам достатъчно информация. Според лекарите е на психическа основа - стрес или разни други състояния. Поблема е следния: Дори и в момента ми е трудно да дишам... прозявам се едвам едвам, секвам се посредата и чувството е сякаш някой ме е уловил за гушата! Попринцип се паля ужасно бързо и в нас все съм си под пара, но се опасявам да не би да има друга причина. Ако някой е имал подобен проблем и е намерил отговор, моля да сподели. От предположения няма смисъл. Ще помоля тези, които не знаят да не гадаят, защото достатъчно се обърках. Мерси предварително :)
2. Преди тренирах джудо и сега искам да си върна малко формата (физическата издържливост и сила). Изгубил съм си силата и съм качил 7 килограма, но след като спрях тренирах във фитнес. Според мен и това, което съм прочел из интернет, не достига кислород до клетките ми или и аз не знам. Аз съм 100 килограма и съм висок 1.92. Възможно е да не ми достигат белтъчини (макар да не сядам на масата с месо.. ама колко е месо, то в България нз дали го продават на салами вече). Та въпроса ми е как мога да знам какво е нивото на белтъчините в тялото ми и има ли начин без тестове да разбера (без разкарване по лекари и т.н.). Имам чувството, че преди бях много по-енергичен от сега, по-бързо се изморявам и ръцете са ми спаднали... Просто освен с тежести с друго не мога да ги натоваря достатъчно, а нямах много време последните 6 месеца. Благодаря предварително и по този въпрос. :)