PDA

View Full Version : Компютърен проблем



suncho26
04-03-2011, 20:57
Момчета (и момичета евентуално) имам проблем.Един компютър се прецака,като цяло е мощен,но хората които са го използвали не разбират особенно и теглят и натискат на поразия и са набарали някакъв вирус който блокира всичко - достъпа до диспечера на задачите,да BIOS - a,до Boot менюто направо пълна трагедия.Искам да го преинсталирам,но той отказва да изпълни каквото и да го накарам.За влизане в BIOS - a или Boot менюто е абсурд,тръгнах да оправям диспечера на задачите,но и там ме удари сериозно като е блокирало достъпа до каквото и да било.Въпроса ми е - какво да го правя??? Как да настроя да boot - ва без да влизам в BIOS - a или Boot менюто.

Righteousness
04-03-2011, 21:40
BIOS-а не може да се блокира колкото и да е некадърен потребителя. Единствено може да му се сложи парола. Ако има такава може да го реснеш по 2 начина:

Като подготовка - вадиш кабела за тока от компа, отваряш го и махаш батерията (обикновенно е около или под видеото).
1. Чакаш 15-20-25 макс минути без батерия и без ток в компа
2. Намираш си джъмпера за рестарт на биоса - най-често са 3 пинчета с 1 пластина на 2 от тях, мъдаш пластинката на другата възможна позиция за 2-3 сек и я вращаш обратно. Има и дъна с 1 точици който требе да окъсиш с отверка и подобни, в книжката за дъното ти пише къде е.

Като влезеш в BIOS (F2, F6, F8, Del и др) още при пускане на щайгата може да си настроиш да ти търси боот сектор от диска преди да прочете харда. И така си преинсталираш.

На някой дъна можеш да му кажеш ръчно какво за чете при пускане като помпиш F8/F2 като мине или при някой по време на биос-фазата.

Cybershot
04-03-2011, 22:16
BIOS-а не може да се блокира колкото и да е некадърен потребителя.

Просто не си срещал толкова некадърен потребител !

Righteousness
04-03-2011, 23:30
И по-некдърни съм срещал, просто няма такова нещо като блокирване на биос. Може да бърка дето не требе и най-накрая да не тръгне компа но bios-а ке си е наред ;)

GregoryHouse
04-04-2011, 04:37
На един фр наскоро му се прееба BIOS-а. Нещо което за 1ви път видях. Не се е опитвал да префлашва и т.н. Случва се :D

Относно твоя проблем, това не е вирус батка. Дори да е буут вирус в хардо, това няма да ти попречи да влизаш в BIOS-a.

1ви вариант, нещо не мойш да му влезеш в биос-а от ...некадърност.
2ри някой компонент ти дава проблематики (главен заподозрян е харда) и това е в комбинация с 1ви вариант.
3ти имаш вирус + 1ви вариант.

4ти крайно невероятен - грешка в Биоса, която тъпия комп се опитва да заобиколи и фейлва...

Cybershot
04-04-2011, 12:09
Също и няколко подути кондензатора вършат работа да не можеш да влезеш в БИОС.... специалисти да си флашват БИОС също се срещат.

dubi95
04-05-2011, 09:46
Също и няколко подути кондензатора вършат работа да не можеш да влезеш в БИОС.... специалисти да си флашват БИОС също се срещат.

и за напред си сложи на тоя комп да нямаш вируси аваст 6 +крак до 2050 година:http://dox.bg/files/dw?a=63bc0afe6c a аваста го свали от сайта

Cybershot
04-05-2011, 12:51
Също и няколко подути кондензатора вършат работа да не можеш да влезеш в БИОС.... специалисти да си флашват БИОС също се срещат.

и за напред си сложи на тоя комп да нямаш вируси аваст 6 +крак до 2050 година:http://dox.bg/files/dw?a=63bc0afe6c a аваста го свали от сайта

Хахахахаахаххахаххааххаах
Не ми се меси по поддръжката на моя копмютър, не аз бълвам на ден по 10 теми с проблеми.