PDA

View Full Version : Защо да гласуваме когато



luda4et0o
04-03-2011, 21:36
Защо да гласуваме когато и която парития да доиде нищо не се подобрява а се влушава

Auriss
04-04-2011, 00:32
За да не ти кажат после ,че си безотговорен и заради такива като тебе България е толкова зле (което звучи просто смешно ,но това не е оправдание :lol: ).

Иначе ако искаш сериозен отговор - не мога да ти дам. Аз на последните избори точно навърших 18 ,отидох до урните ,разгледах списъка и реших да НЕ гласувам. Бях си наумил да си избера някоя партия от нета ,съставена от млади хора ,но като им видях 'колективите' просто ...
Та мислех ей-така ,на рандъм да си пусна гласа ,но не ми се редеше :d

PS: пише се влОшава ^^ . Не го приемай като заяждане - да знаеш просто.

Nam3less3
04-04-2011, 00:46
И аз не гласувам, а ако някога гласувам(говорим за парламентарни избори) ще е за някаква нова партия от млади хора, която поне да е малко различна и перспективна. Но в момента няма такава.

GregoryHouse
04-04-2011, 03:15
Партия от млади хора? Вие акъл имате ли... пич на 25 години, наскоро завършил без почти никакъв стаж да управлява милиардите на 1 държава? GG По-добре Жан да дойде.

Ако се съберете много за партия от млади хора, ще сформирам една. Макс до тридесет години ще набирам. Само ми дайте 4% и я правя :)

montana6
04-04-2011, 10:39
Има една такава партия, доколкото знам. "Другата България" се казва.

Auriss
04-04-2011, 11:45
Партия от млади хора? Вие акъл имате ли... пич на 25 години, наскоро завършил без почти никакъв стаж да управлява милиардите на 1 държава? GG По-добре Жан да дойде.

Прав си ,да. Но все пак виж Бойко как управлява - набрал си куп експерти около него да му обясняват като на идиот и най-вероятно взема решенията на базата на това ,което му кажат. Мислиш ли наистина ,че има разлика дали ще пльоснеш Пешо от махалата за премиер или 'него' при така поставената ситуация.
Ако ми обясниш какво прави Бойко по-подходящ за тази работа от мен - имаш бира от мен като дойдеш в София. [/quote]

GregoryHouse
04-04-2011, 18:20
Че кой управлява без експерти? Все пак не можеш да си сам ти експерт в повече от 2 неща дори, ако си гений. Има други качества които се изискват от неговия пост. Решителност, твърдост, трезва преценка и т.н.

Nam3less3
04-06-2011, 18:38
Абе, предпочитам някакви нови и по-млади хора, необвързани с предишната олигархия да заемат ключовите постове и властта, пак ще е по-малкото зло, няма все едни и същи боклуци и корупмирани политици, съдии, ченгета и агенти да се наяждат я. Експертите да си стоят там, те не пречат толкова, просто да бъде унищожена сегашната клика с всичките и лобита. Не че ще има кой знае колко голяма разлика от това кой управлява, но съм сигурен, че могат да се вземат повече национално-изгодни решения. Просто сме стигнали дъното. Крайно време е да бъдат премахнати смешниците, които 20 години си плямпат глупостите в парламента. Но целта е да има по-добра алтернатива, т.е. да се гласува не против сегашните лица, а да се гласува за перспективни такива.

blackking
04-06-2011, 19:39
Темата стана интересна.Аз ще подкрепя доктор Хаус в това си мнение.Не може човек 20-35 години да управлява и върти милиардите на една държава.На България и отпускат много еврофондове :) Не може някой си хлапак да управлява.Точно сега при нас не че възрастните управляват и увладяват фондовете много точно, ама това е положението.Освен това няма млади хора, занимаващи се с политика активно (достатъчно че да вземат управлението в свои ръце) и да не са обвързани с други политически партии.Най-малкото за да пробият те трябва да изберат своя позиция - то партия се прави, ама каква е тая партия - дясна или лява :) Ако кажат, че са крайно леви да кажем, то те ще се обвържат с другите партии с подобни идеи :) Така че това което искате е невъзможно :)

Nam3less3
04-06-2011, 20:35
Тия игрички на леви-десни тука са само формалност. Важното е управлението да е ефективно, и партията да е динамична - да не се забива само в една позиция, ами да има гъвкавост.

blackking
04-07-2011, 15:43
Аз с леви и десни дадох просто пример :)

GregoryHouse
04-08-2011, 00:39
Е без корупция никъде няма да мине...особено тук. БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КОЙ ЩЕ ДОЙДЕ. Просто положението е такова. На олигарсите мислиш, че можеш да кажеш не? Това е твърде силен кръг за да им пречиш на интересите. За да управляваш държава, трябва да си улегнал човек, силно мотивиран (от каквото и да е), с трезва преценка, много опит и знания.

DarkTemplar
04-10-2011, 16:07
^и да можеш да лавираш умело между интересите на различните обществени групи (и тези на държавата разбира се). хич не е лесно.

mecho8888
05-07-2011, 02:12
Герб се опитва да промени нещата, но срещу него има много силен отпор на статуквото. Иначе и Герб има много грозни страни. Просто червените руски слуги се опитват по всякакъв начин да пречат. Русия даже е заплашила, че ако няма Белене ще ни спират газта (използвайте гугъл). Недопустимо е Русия е поела ангажименти и ние тази газ си я плащаме.

djipsito
05-12-2011, 04:56
И аз мисля, че Герб се опитва да промени нещата. Аз като човек, който не живее в България и често се прибира, виждам разлики и разни подобрения. И вярвам, че ще се оправят нещата ако българина е по-търпелив и ако спре да бъде толкова черноглед.

Гледам новини и т.н виждам, че нещата не са розови, ама може би са нужни няколко крачки назад, за да може да се изтласка напред. Разбирам, че Бойко не е политик, ама притежава нещо много важно, което не всеки го има, дори да е ебати експерта - лидерския нюх. Дясната му ръка не струва. Нужен е един много добър подбор от хора, които наистина си разбират от работата и му помагат и нещата ще потръгнат. Или поне така си мисля аз.

Колкото до гласуването... и да не гласувате, този "вот" от хората, които не са гласували се разпределя, така че... по-добре да гласувам и да ползвам правото си на личен избор, отколкото да го оставя на произвола на... някой си.

mako1
05-12-2011, 08:44
"Защо да гласуваме когато и която парития да доиде нищо не се подобрява а се влушава"
През октомври ти се дава възможност да гласуваш не за партия, така че по-добре се възползваѝ ако искаш нещо да се подобри.

darkPaladin
05-13-2011, 23:50
щото има едни дето пътуват с автобуси веднъж годишно насам

те само 300 000 хиляди ама никой е гласува и се усещат като 3милиона

та за тва викам по-малко да ни тежат на шията щото ни данъци ни нищо плащат па те ще ми казват кой да ни управлява

Kopu
05-21-2011, 20:08
щото има едни дето пътуват с автобуси веднъж годишно насам

те само 300 000 хиляди ама никой е гласува и се усещат като 3милиона

та за тва викам по-малко да ни тежат на шията щото ни данъци ни нищо плащат па те ще ми казват кой да ни управлява
Много правилно. Ако искате България да се управлява от българи гласувайте. Всеки, който не гласува няма право да се оплаква :)

LunaTriCk
05-22-2011, 08:56
Абсолютно никакъв смисъл няма от гласуването. Вие може да си гласувате за който си искате, но в крайна сметка е важно кой брои гласовете.

Nam3less3
05-22-2011, 09:52
щото има едни дето пътуват с автобуси веднъж годишно насам

те само 300 000 хиляди ама никой е гласува и се усещат като 3милиона

та за тва викам по-малко да ни тежат на шията щото ни данъци ни нищо плащат па те ще ми казват кой да ни управлява
Много правилно. Ако искате България да се управлява от българи гласувайте. Всеки, който не гласува няма право да се оплаква :)И да не гласувам, имам пълното право да се оплаквам.

LunaTriCk
05-22-2011, 10:52
Естествено че имаш право, но просто мнението ти е безстойностно. Освен, ако под "не гласуване" имаш предвид пускане на празна бюлетина. Това вече е някакъв вид гражданска позиция. Но стоенето вкъщи на дивана и псуването по телевизора...безсмислено.

Kopu
05-22-2011, 10:54
щото има едни дето пътуват с автобуси веднъж годишно насам

те само 300 000 хиляди ама никой е гласува и се усещат като 3милиона

та за тва викам по-малко да ни тежат на шията щото ни данъци ни нищо плащат па те ще ми казват кой да ни управлява
Много правилно. Ако искате България да се управлява от българи гласувайте. Всеки, който не гласува няма право да се оплаква :)И да не гласувам, имам пълното право да се оплаквам.

Ако не ви мързи прочетете текста под този, а ако хич не ви мързи помислете върху думите ми и чак тогава ме цитирайте и ми отговаряте. :)

И кой ти дава това право ? И да не ми кажеш, че всички имаме граждански права, защото тук не говориме за правния кодекс, а за морални права. След като не си гласувал, ти нямаш по-добър вариант за водене на политиката в България, така че неможе да се оплакваш от нея. А ако няма партия, за която да гласувате, което е абсурдно на практика, защото има много партии с различни възгледи и надали вашият е уникален, а ако е - сформирате една партия и готово.

Да не мислите, че е лесно да се управлява държава ? На мен ми е ясно, че всеки човек има нещо, при някой голямо, при други малко, което не им харесва в държавата. Не мислете, че в другите държави всички е прекрасно, просто при нас нещата, от които не сме доволни са повечко. :) Но това не зависи само от управляващите, а и от хората в тази държава. Когато българския народ прогледне, тогава България ще има шанс да се оправи. Защото дърважа не се управлява само от управляващите, а от целия народ. Отдавна мина времето на Кралят Слънце, който казваше "Държавата, това съм аз". Сега в Новото време този девиз трябва да се промени така: "Държавата - това съм аз, ти, той..."

Nam3less3
05-22-2011, 11:27
Ами представете си, че не съм гласувал, но съм излъгал, че съм гласувал, това дава ли ми повече право да се оплаквам?
Т.е. това са глупости и всеки който гласува или не гласува има еднакво право на оплакване и коментиранe, а стойностно е мнението на онзи, който разбира от политика. То мнозинството дето гласуват си нямат и представa, тъй че не разбирам кво се мислите за велики и активни граждани като сте гласували за няква случайна партия.
Аз пък твърдя, че няма никакво значение(поне за мен) кой управлява, нито има партия от която бих спечелил аз, тъй че не виждам причина да гласувам. Пък и насоките на политиката идват от чужбина.

Kopu
05-22-2011, 11:42
Ами представете си, че не съм гласувал, но съм излъгал, че съм гласувал, това дава ли ми повече право да се оплаквам?
Т.е. това са глупости и всеки който гласува или не гласува има еднакво право на оплакване и коментиранe, а стойностно е мнението на онзи, който разбира от политика. То мнозинството дето гласуват си нямат и представa, тъй че не разбирам кво се мислите за велики и активни граждани като сте гласували за няква случайна партия.
Аз пък твърдя, че няма никакво значение(поне за мен) кой управлява, нито има партия от която бих спечелил аз, тъй че не виждам причина да гласувам. Пък и насоките на политиката идват от чужбина.

За началото на коментара ти - казах ти че тук говорим за морал.
След това - не се мисля за велик и до сега не съм гласувал, защото нямах необходимите години, но отсега натам ще гласувам винаги...
Не е нужно да разбираш от политика, за да гласуваш. Ако това беше едно от условията, то много малко хора биха гласували и по този начин се обсмисля думата " ДЕМОКРАЦИЯ".
От това изказване - "Аз пък твърдя, че няма никакво значение(поне за мен) кой управлява, нито има партия от която бих спечелил аз, тъй че не виждам причина да гласувам." - разбрах че си непокист което не говори добре за теб. А и като много други българи искаш изгода, еми така държава няма да се оправи. Освен за себе си, няма да е зле да мислиш малко и за България, защото след време децата ти ще бъдат тук. Незнам как се интересуваш от политика с това мислене (просто много си противоречиш).
А от това изречение - "Пък и насоките на политиката идват от чужбина. " - разбирам че си много ограничен (под думата ограничен имам предвид, че нямаш поглед върху нещата). Нима това е лошо ? Хора, който са работили в доста по-развити страни, да се върнат и да приложат опита си в нашата!!!?

Nam3less3
05-22-2011, 11:56
А от това изречение - "Пък и насоките на политиката идват от чужбина. " - разбирам че си много ограничен (под думата ограничен имам предвид, че нямаш поглед върху нещата). Нима това е лошо ? Хора, който са работили в доста по-развити страни, да се върнат и да приложат опита си в нашата!!!?Не схващаш явно, политиката се регулира от САЩ и ЕС.
А и като толкова искаш да се оправи България, кажи ми за кой да гласувам, че да се оправи? Явно знаеш коя партия струва и коя не?
Ама и кво да очаквам от хора дето даже още не са пълнолетни, а децата ще са ми добре, ако имам пари, а не ако България се оправи.
Целта на партията е да защитава интересите на спонсорите си/на нечия външна сила/на членовете си, да не мислиш че някой от патриотизъм става политик? Всичко е въпрос на пари и власт в този живот, а и живеем в капитализъм, не в демокрация, всички тия циркове са за пред хората, да се джафкат на червени, сини и т.н. и да се заблуждават.
А тия, дето са работили в чужбина, са отишли там да се развиват и забогатяват, пука им за България на тях.

Nam3less3
05-22-2011, 12:06
Тука по форумите всеки е моралист и патриот, но в реалния живот май няма много такива.
Аз не виждам причина да лицемернича тука, ами казвам каква е реалността, но тук повечето хора или са по-двулични от политици, или си живеят в детските години.
И да не кажете, че си говоря наизуст, имам роднини и приятели из партиите, и там има 2 типа хора - тарикати и балъци(общо казано), като и 2та работят за благото на тарикатите.

Kopu
05-22-2011, 13:47
Тука по форумите всеки е моралист и патриот, но в реалния живот май няма много такива.
Аз не виждам причина да лицемернича тука, ами казвам каква е реалността, но тук повечето хора или са по-двулични от политици, или си живеят в детските години.
И да не кажете, че си говоря наизуст, имам роднини и приятели из партиите, и там има 2 типа хора - тарикати и балъци(общо казано), като и 2та работят за благото на тарикатите.

Годините нямат значение, важни са знанията и уменията.
Иначе до колкото виждам ти си материалист и просто няма смисъл да споря с теб.

Nam3less3
05-22-2011, 14:47
Годините нямат значение, важни са знанията и уменията.
Иначе до колкото виждам ти си материалист и просто няма смисъл да споря с теб.Аз съм реалист, адаптирам се към времето, в което живея, вече отдавна мина 89та. И все пак кажи за кой толкова искаш да гласуваш и защо.

mariro15
05-25-2011, 03:11
Аз искам да гласувам, но всички са боклуци.
За кого да се гласува? Никоя от партиите в парламента не ме представлява!

За коя партия ми кажете?
За резаците от ДПС? За СДС и Синята коалиция, за които гласуват един файтон хора и предадоха дясната идея? За ГЕРБ, които се състоят от бивши комунисти? За скапаното БСП, което през мандата си 2005-2009 ни вкара в политическа криза и сега сърбаме това, което ни надробиха? За Атака, които също са един файтон хора ли? На тях няма да им простя, че застанаха зад ГЕРБ преди време. Остава НДСВ - при тяхното управление 2001-2005 имаше икономически ръст и общо взето бяхме по-добре от сега, но те пък нямат достатъчно избиратели. А и се дискредитираха с Царя и имотите му. Кажете ми за кого?

Иначе България икономически най-добре беше през 2001-2006.
А после дойде Станишев и съсипа държавата, Боко я досъсипва.

Идиоти и гадни политици има навсякъде - и в България, и във Франция, и където се сети човек..мърлячи има навсякъде, неграмотни, лоши, груби...това си е човешка природа..ама защо, за бога, в България точно тези са взели превез?!

Защо 20 години след като се предполага, че системата е променена продължаваме да тънем в мизерия и простотия. Очевидно не е виновен режимът толкова, колкото самия народ, а той ежеминутно по телевизии, радиа, на улицата, в интернет се показва като комплексиран, мързелив и неприятен... Не желая да живея повече в такава среда.

Само допреди няколко години бях най-големия оптимист и се бях зарекъл никога да не напускам България и че тук е мястото, където трябва да се развивам, за да помагам на страната си... Тези патриотични чувства вече ми се струват твърде далечни. Но просташката и западаща България от 2007-2011 не е същата прекрасна държава от 2001-2006, онази която преживяваше икономически подем!

JungleJaguar
05-25-2011, 07:29
Няма никакъв смисъл.
Нищо не се променя.
А това за оплакването,че като не съм гласувал и нямам право да изказвам мнение е просто смешно.Гласувал съм и както хората си казват-НИЩО НЕ СЕ ПРОМЕНЯ И ВСЕКИ МОЖЕ ДА ИЗКАЗВА МНЕНИЕ И ДА КРИТИКУВА ПОЛИТИЦИТЕ.ТОВА Е ПОРЕДНИЯТ ХОД НА ТЯХ ДА ДЪРЖАТ ОВЦЕТЕ ДА НЕ ИЗКАЖАТ И МНЕНИЕ ДАЖЕ,ДОКАТО В ДРУГИТЕ ДЪРЖАВИ СЕ БУНТУВАТ,ТРОШАТ И ПАЛЯТ НАРЕД,А ТУКА НА НИКОЙ НЕ ПУКА ЗА НИЩО.КАКВО МИ ГОВОРИТЕ ГЛУПОСТИ?НЯМАЛИ СМЕ ПРАВО ДА КРИТИКУВАМЕ-ДА НЕ СМЕ СЛЕПИ И ГЛУХИ ЗА ТОВА,КОЕТО СТАВА В БЪЛГАРИЯ?
ЧЕ И ДА МЪЛЧИМ?
НЯМА КАК ДА СТАНЕ.
НА НАРОДА МУ ПИСВА И КРИТИКИТЕ СА НАЙ-МАЛКОТО.
ИЛИ КАЖЕТЕ СЕГА,ЧЕ НЯМА АБСУРДИ В БЪЛГАРИЯ?
И ДА СИ ЗАТВАРЯМ ОЧИТЕ ПРЕД ТОВА И ДА МЪЛЧА?
НИКОГА НЕ Е БИЛО И НЯМА КАК ДА СТАНЕ !
СТАДОТО ОВЦЕ,БЕЗ МНЕНИЕ,СВИКНАЛО НА ЧАЛГА,РАКИЯ И САЛАТКА КАТО ИСКА ДА СИ МЪЛЧИ,АМА НЕ ВСИЧКИ СМЕ КАТО ТЯХ !

Auriss
05-25-2011, 13:23
Кори ,много ме кефши ,пич. :razz: Ти си първият ,когото Неймлесс успява да затапи в този форум ,честно ти казвам :razz: . А най-странното е ,че дори съм 100% съгласен с него.

@JungleJaguar - това ,което става в Б-я е нищо пред политическата обстановка в западния свят. Помниш ли миналата година като искаха да строят джамия в/у ground zero от 11 /9 в Ню Йорк. После си мислете ,че само в Б-я било така....
При Германците ако не греша на турчолята им е разрешена полигамията - и то законно.
А в Лондон искаха да плеснат джамия с размер на футболно игрище.
На холандците пък искаха да им забранят да критикуват публично исляма.

Е ,хайде ,извинявай ,ама не опира до протести. Светът Sux hard и една Трета световна война ще е като пеницилин.

Nam3less3
05-25-2011, 14:10
Кори ,много ме кефши ,пич. :razz: Ти си първият ,когото Неймлесс успява да затапи в този форум ,честно ти казвам :razz: . А най-странното е ,че дори съм 100% съгласен с него.
Ето виждаш ли, скоро може да почнеш да се съгласяваш с мен и в другия форум :-D

luda4et0o
10-01-2011, 06:35
Помниш ли миналата година като искаха да строят джамия в/у ground zero от 11 /9 в Ню Йорк. После си мислете ,че само в Б-я било така....
При Германците ако не греша на турчолята им е разрешена полигамията - и то законно.
А в Лондон искаха да плеснат джамия с размер на футболно игрище.
На холандците пък искаха да им забранят да критикуват публично исляма.


Сега в България се строи най-голямата джамия на Балканите

zaqxsw
10-02-2011, 18:03
защото ако ние не гласуваме ще е празник за турци и цигани