PDA

View Full Version : Paraphrase, моля някой да ми ги обясни...



oTPoBHa
04-04-2011, 09:22
Хора, моля някой, който е добър в това, да помогне! Имам по-малко от седмица до пробния изпит... чак сега видях, че в изпита ми се включва и paraphrase. В училище това не ни е преподавано, а сме езикова гимназия, това няма да го коментирам.. Моля някой, който може да прави paraphrase да обясни нещо г/д, все ще е от полза!
Благодаря!

slicky
04-04-2011, 09:52
Tва което питаш не е ли Sentence transformation,т.е. имаш 1 изр и ти казват да напишеш 2-ро по дадено начало или дадена дума? Ако е това не искам да те плаша,но без тренинг не става.Ако напишеш кой клас си,ще се опитам да те насоча към сборник,където да тренираш.

Agllka
04-04-2011, 12:51
Абе може и да сте го учили, но да не са ви казвали, че така се нарича... единият вариант е както slicky каза, то е по-скоро граматично упражнение май, за passive се ползва и не само.. пример:
Would it be inconvenient for you to wait a little longer?
Would you mind.......................................
трябва за попълниш празното, което в случая става
Would you mind waiting a little longer

... другото е даден израз да го перефразираш буквално, т.е.е да го замениш с нещо друго, използва се за дасе провери как сте с фразеологичните глаголи
Примери:
Wait a minute -> трябва да перефразираш wait ->
Hold on a minute

My uncle will collect me from the airport -> My uncle will pick me up from the airport

oTPoBHa
04-04-2011, 20:41
12-ти клас съм... Не сме го учили, повярвайте ми, защото ни се падна една некадърна учителка, която през абсолютно цялото време буквално я мързеше да преподава, пък и класа нямаше особено желание да бъдат научени на нещо по този предмет и си изкарваха измислените шестици с преписвания по контролни от двамата знаещи от класа и самата учителка не възразяваше... при което тези, които искахме да научиме нещо си останахме с х*й в гъза..
Думи нямам, както и да е, не ми се мисли за това! Пробвах с частен учител миналата година, скъсах се да ходя на уроци, но просто не се получи. Отдават ми се езиците, но това, което се учи в училище по програмата за 3 години, не можеш да го научиш за 4 месеца, колкото и да се скъсваш да зубриш, да учиш и каквото и да е, само заради некадърността на учителите, които не си вършат работата.
Та бих искала с няколко думи някой да ми каже.. Това за актив и пасив ясно.. имам за него граматика, готвя се сама доколкото мога.. но трансформацията при времената, кое в кое минава, нещо най-общо?