PDA

View Full Version : Ако някой знае какво се прави в такава ситуация да пише



sunnyt0
04-04-2011, 11:14
Такаа въпросаа ми сигурноо е доста глупав но се надявам че някой знае какво се прави в такива ситуации.
Сега съм 8ми клас в нашето училище има прием за девети клас в две паралелки едната е профилирана (икономика и бизнес) другата е общообразователна, до тук добре обаче проблема е че от 43 човека във випуска в най-добрия варянт остават 34 а в най-лошия 29. За профилирана паралелка трябват 26 а за общообразователна 18. Доколкото знам 13 ще останат в общообразователна а 16 в профилирана демек за да се направи профилирана от други училища трябва да дойдат 10 човека е да ами ако това не стане и се стигне до ситуация в която няма достатъчно деца нито за профилираната нито за общообразователната ? Тогава какво ще накарат някак тези от общообразователната да идат в профилирана или няма да има профилирана и ще се борят за 2 общообразователни ?

TheBeliever
04-04-2011, 12:30
Решение на ръководството е. Може да сформират една паралелка била тя профилирана или общообразователна (по-вероятно профилирана защото за тях дават повече пари от МОН) и да закрият другата. Зависи изцяло от директорския съвет.

SmilezZz
04-04-2011, 16:41
Съгласна съм с предишния съфорумник.. Ще закрият една от паралелките и ще има само една паралелка - била тя профилирана или непрофилирана..

Даже когато аз кандидатствах (след 7 клас) в училището,което исках да уча - за една от паралелките нямаше достатъчно ученици.. (от 26 ученика,имаше само 16) и директно закриха паралелката и така.. Така,че.... решение на ръководството..

MemorieSss
04-04-2011, 21:59
изобщо не разбирам тези неща :oops:

sunnyt0
04-05-2011, 17:39
Мерси за отговорите.