PDA

View Full Version : Проблем при бягане



amnessia
04-04-2011, 15:25
На 15 години съм.До преди 2 години тренирах лека атлетика активно , но спрях..Бях си оформила тялото много добре ,имах нормални килограми.От тогава често боледувам и много отслабнах :? Сега скоро пак ще започвам , но се притеснявам защото от малка имам изкривена носна преграда и дишам затруднено.. само като извървя 50 м. и се задъхвам.Та сега ако почна трябва да бягам много по-малко от преди . Дали ще ми се регулира дишането от това че ще спортувам? Само това дишане ме притеснява , защото е много трудно.. постоянно ще се задъхвам на много чести интервали :? Ако няма да има полза за дишането хич да не си правя труда да се потя много , а да си бягам свободно.И за килограмите ми в някаква норма трябва да бягам.

Serphent
04-04-2011, 16:52
еми попринцип бягането подпомага за дишането ,но все пак се консултирай с лекар :D

amnessia
04-04-2011, 17:00
Да така е.,но сигурно доста дълго време трябва да бягам , за да има резултат. Пък и попринцип имам ниско кръвно :-o Лятото като бягах припадах 1-2 пъти :D а и преди да бягам нищо не ям естествено.

DownloadVirus
04-04-2011, 17:04
Да така е.,но сигурно доста дълго време трябва да бягам , за да има резултат. Пък и попринцип имам ниско кръвно :-o Лятото като бягах припадах 1-2 пъти :D а и преди да бягам нищо не ям естествено.

Ето защо припадаш..

amnessia
04-04-2011, 17:13
Ако преди да бягам ям (следователно и вода ще пия) после корема ми ще играе много докато бягам :D

Vasoto129
04-04-2011, 21:13
Консултация при лекар. :)

Chacho
04-05-2011, 20:41
И аз ям и пия преди да бягам, пък нямам проблеми. Оставяш си време храната да слегне и отиди да бягаш.

Говориш за носната преграда, с която имаш проблем от малка, а си тренирала лека атлетика. Трябва вече да си си направила извод, пречи ли ти това или не.

Когато отново се захващаш с тичане и да искаш няма да бягаш километрите, които преди време си начислявала. Като се върнеш във форма ще почнеш да надграждаш резултатите от преди.

amnessia
04-07-2011, 15:36
Да днеска бягах малко - като за начало :D и ще започвам да ям вече преди да отида.Надявам се да си върна формата да..преди не ми пречеше никак..но незнам явно ставам по - зле , чак сега взима да ми пречи :-o ще видим :)