PDA

View Full Version : Windows Speech Recognition



Jus7DreamBoy
04-04-2011, 17:03
Използвали ли сте Windows Speech Recognition на windows 7 ? Какво мислите? Аз съм удивен от възможностите му направо ми е перфектен какъвто съм мързел само докато си лежа мога да си сърфирам в Интернет :D ! Искаше само да мина някакъв курс на обучение който е хипер лесен :) . Пък да не говорим колко лесно се пише на английски с него :}

galin4o0o
04-04-2011, 17:54
Я кажи каква е точно тази програма,че или много потребители не я знаят или аз съм изпуснал нещо новаторско :D ?

Jus7DreamBoy
04-04-2011, 20:19
Това е програма вградена в Windows 7 за гласово командване на компютъра.
Ето резюме от Уикипедия

Windows Speech Recognition позволява на потребителя да контролира компютъра чрез гласови команди. Програмата може също да се използва и за диктовки на текст.

В някои случаи командата се разпознава от компютъра като различни действия. В такъв случай системата поставя числа върху елементите от интерфейса. При изговаряне на съответното число се изпълнява функцията, която то посочва. Програми, които се нуждаят от кликане с мишката на различни места могат също да бъдат управлявани. Това става при изговаряне на думата "mousegrid", при което се появява мрежа с девет зони и координати. Когато потребителят изрече координат на област, тази област се разделя на още девет зони. Това продължава докато елементът, върху който трябва да бъде щракнато не попадне в избраната зона.

Windows Speech Recognition има голяма точност при разпознаването на думите и осигурява редица команди за действия при диктовката. Включен е и съветник за запознаване на потребителя с програмата и нейните команди. В този съветник има и секция за трениране, при което се изписва текст, който потребителят трябва да чете на глас. Тази тренировка повишава точността на Speech Recognition.


Ето тука малко по подробно на Английски :

http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Common-commands-in-Speech-Recognition

TheBeliever
04-04-2011, 21:05
Не го бях пробвала до днес. Голяма зарибявка си е 8-)