PDA

View Full Version : Вие как се гримирате ?



barbie1997
04-04-2011, 17:48
Здравейте , реших да направя 'нова тема' , защото напоследък забелязвам на снимки в фейсбук-а или ваобще в някакъв сайт и на живо , че вече грима е съставен от - фон дио тен , очна линия и спирала. Защо молива вече не се използва толкова често , за бърз грим например за училище или не знам , става.. но се използва вече доста рядко . И според мен без молив очите повече се откриват и стои по добре , без размацани ии черррнии очи .. Вие как мислите ? ] :)

neeDaBosS
04-04-2011, 18:02
Аз супер рядко ползвам молив,много ми се размазва..хиляди пъти по-добре ми е с очна линия.
Най-често ползвам: Фондьотен (ако има нужда) Сенки,очна линия,спирала и гланц :)

FuckingFreak
04-04-2011, 18:03
Една приятелка ме открехна за нещо - като слагам молив отгоре съвсем леко го минавам с апликатор за очи, мацнат със сенки в същия цвят като молива, ако не го махнеш ще издържи с дни сигурно..

neeDaBosS
04-04-2011, 18:10
Пробвала съм,но същата работа :( Може би проблемът при мен е,че очите ми почти винаги сълзят..някакви много особени са моите очички 8-) Смятай,ако сутринта си сложа очна линия до обяд я няма..за молива да не говорим.Всичко се размацва на където му скимне..Но все пак,свиква се!

DubstepRLZ
04-04-2011, 18:19
аз избягвам да се гримирам мн, най - често ходя с спирала само! .. когато сам в настроение и реша да се направя повече.. така да се каже 8-) , слагам към спиралата молив(не ми се размазва) и очна линия! стои елегантно, и стилно! съчетано с бледи сенки ( да кажем като цвета на очите) един вит испъква окото! :wink:
Никога не съм си слагала Фондиутен .. 1. защото запушва порите и кожата не може да диша и 2. защото нямам ни най- малка представа как се слага! :neutral:
Саветът ми е не си взимайте водоустойчива спирала или очна линия, защото аз направих веднъж тази грешка и не можах да ги измия ДООООСТА дълго вр! :razz:

dream1707
04-04-2011, 18:34
Обикновено слагам само ФДТ, пудра и спирала...
Иначе когато се глася примерно за дискотека или нещо подобно, слагам също и сенки и очна линия .. от време на време и молив (и аз ползвам тоя трик със сенките)

barbie1997
04-04-2011, 18:41
За очната линия докато я изтриеш , ще ти е нужно малко търпение .. :wink: ноо ако се съчетаят фон дио тен ,очна линия ии спирала става хубаво , дори и да е без сенки или молив .. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=180070835341260&set=a.157848017563542.35864.100000150336412 на тази снимка ако успеете да я отворите , се е получило добре , на мен лично ми харесва :) Благодаря ви за мненията , нека да продължават да споделят и другите :) :)

darrie
04-04-2011, 20:23
Аз с очна линия не мога да се оправя. Не мога да се науча да я слагам и това е.. Вместо очна линия си слагам молив.. В смисъл не на водната линия, ами на горния клепач. Харесва ми как се получава, не ми се размазва навсякъде, но имам така наречените 'smiley eyes' и в ъгълчето винаги се размазва. Само там. :? А на водната линия не слагам, понеже ми създава много проблеми с очите. Подуват се, сълзят, болят и пр. ..
Слагам си спирала, от време на време молив, пудра винаги и гланц. :)

neeDaBosS
04-04-2011, 20:38
Защо не пробваш с очна линия с мека четчица? (супер лесно е,2,80 струваше моята с която се научих да си слагам..прецизно се отделя малко количество,не може чак тоолкова се изцапаш и самата четка е много хубава! :) )

BrokenInnocence
04-04-2011, 21:58
Честно казано, зависи в какво настроение съм. Предпочитам очна линия по принцип, просто ми изглежда много... хм... ретро (или с други думи, поне за мен, изключително красиво). Иначе с молива се оправям много по-бързо и когато закъснявам за някъде прибягвам до него. Но, когато слагам молив, обикновено слагам много, и създава някаква оптична илюзия, че очите са ми леко притворени, докато с очната линия се получва много по-"открит" поглед.

Pamaa
04-04-2011, 22:10
Защо не пробваш с очна линия с мека четчица? (супер лесно е,2,80 струваше моята с която се научих да си слагам..прецизно се отделя малко количество,не може чак тоолкова се изцапаш и самата четка е много хубава! :) )
А каква марка беше?

GossipGir1
04-05-2011, 01:49
Все различно се гримирам. Винаги си слагам обаче коректор, ФДТ и пудра, въпреки, че нямам нищо за скриване, просто тена на кожата изглежда по-равен. Това са глупости, че ФДТ запушва порите.. напротив, мръсотията на вън вместо да ти се лепи по лицето, да ти влиза в порите и да ти създава проблеми с кожата се лепи за ФДТ и пудрата и я махаш заедно с тях. Да не забравяме обаче, че винаги преди да сложим какъвто и да е грим трябва да си почистим лицето и да го намажем с крем, иначе рисковете от пъпчасване са голями, особено ако и продуктите не са качествени.
А когато слагам очна линия винаги я нанасям върху горният клепач (със светли очи съм, голяма грешка ще е да се намажа отдолу). Тааа очна линия, бледи сенки, спирала и гланц ми е най-лесния вариянт и го използвам когато бързам :) Иначе за по-специални случаи си измислям друг вид грим :)

neeDaBosS
04-05-2011, 06:04
Защо не пробваш с очна линия с мека четчица? (супер лесно е,2,80 струваше моята с която се научих да си слагам..прецизно се отделя малко количество,не може чак тоолкова се изцапаш и самата четка е много хубава! :) )
А каква марка беше?
ох забравила съм да спомена 8-) най-обикновена на Голдън Роуз

xxYOxx
04-05-2011, 06:54
Обикновено си слагам черен молив, спирала и гланц.Понякога ползвам фон дьо тен или коректор за да прикрия някое петънце или пъпка по лицето.

BaffaLsc
04-05-2011, 08:18
:О Гримирам се само, ако има повод или за снимки.. слагам само спирала и молив отгоре..

WaterLilly
04-05-2011, 08:39
Най-често слагам спирала. Ако искам да съм по-специална, слагам гланц и очна линия или молив на горния клепач. Очната линия ми се размазва само ако я издължа прекалено към страната откъм носа, там в ъгълчето ми се събира черно и е гадно... Да не говорим ако случайно се докача с пръст. Моливът най-много да ми избледнее, но не се маже. 8-)
Фон дьо тен съм си слагала веднъж през живота си, и то само на тъмни кръгове, колкото да видя какво е. И не ми хареса. :?

MegiBoOm
04-05-2011, 09:11
http://prikachi.com/images/916/3172916B.jpg

ChastityMeyer
04-05-2011, 09:40
Обикновено слагам пудра, сенки, спирала, молив и гланц :)

XxStupidMuffinxX
04-05-2011, 11:23
Коректор - за гадните ми сенки под очите xD
ФДТ - ако се наложи xD
Пудра - много малко
Сенки - някакви по-естествени
Спирала
Червило/Гланц
* и понякога (когато не закъснявам) - очна линия :)

:-)

plamuu
04-05-2011, 15:11
Попринцип слагам ФДТ, спирала, очна линия и гланц. :)

Ако е за някакъв по-специален случай използвам молив и сенки, използвам преливането на цветовете. :)

peti123
04-06-2011, 14:28
Аз слагам ФДТ , перли , спирала , гланц и понякога очна линия ако съм на кеф . Относто ФДТ можете ли да ми препоръчате някои добре покривен – ( да не стои изкуствено ) и какво мислите за успокояващия на AVON :)

lubovnaeuforiq
04-06-2011, 16:47
Аз използвам ФДТ {пудра в рядки случаи} неутрални сенки,коитооо правят окото по-голямо :shock: хихихи спирала и очна линия,по-рядко слагам молив,не се размазва.но просто не ми допада особено :-P
MegiBoOm ами на снимката ти това май е молив нали?мн сладко стои..какъв е? :P

lubovnaeuforiq
04-06-2011, 16:50
Да допълня...грима за устни еее следният:бледорозови гланцове по-плътнички,или пък розово червилооо и отгоре прасковен гланц :)

MegiBoOm
04-06-2011, 17:53
Аз използвам ФДТ {пудра в рядки случаи} неутрални сенки,коитооо правят окото по-голямо :shock: хихихи спирала и очна линия,по-рядко слагам молив,не се размазва.но просто не ми допада особено :-P
MegiBoOm ами на снимката ти това май е молив нали?мн сладко стои..какъв е? :P
Дам, молив е. Един на Ейвън, дето е с два края (розов) - черен и това зелено като на снимката! :)

Hilary_
04-06-2011, 17:59
аз пък си ползвам и черен молив .. очната линия НЕ може да го замести!! :?

Rebirthing
04-07-2011, 08:16
Всеки ден се гримирам различно и според настроението.
Сега съм в едно пролетно настроение :D гримирам се много "натурално" предимно в земни тонове. Само вечер слагам по-ярък грим, в зависимост от повода.

Иначе и аз предпочитам очната линия пред молива ;).

britzy
04-07-2011, 11:30
аз пък си ползвам и черен молив .. очната линия НЕ може да го замести!! :?

kalpazanka
04-07-2011, 11:42
darrie, що не пробваш това? http://aletheadarcy.files.wordpress.com/2010/02/736335.jpg
Адски лесно се нанася- едно към едно с молива. ;)

От скоро слагам пудра. Обичайно съм със спирала и очна линия. Може да добавя и сенки, съобразени с дрешките. Червилата и гланцовете ги зарязах от разсеяност.

Eos
04-07-2011, 15:29
слагам само очна линия и сенки 8-)
не ме интересува как седи, на мен ми харесва 8-)

Immortalbeloved
04-07-2011, 17:35
ФДТ
руж
спирала
очна линия / молив на клепача
много рядко червило :)

anonymous708973
04-07-2011, 17:45
darrie, що не пробваш това? http://aletheadarcy.files.wordpress.com/2010/02/736335.jpg
Адски лесно се нанася- едно към едно с молива. ;)


Колко струва това? :)

WaterLilly
04-07-2011, 18:20
darrie, що не пробваш това? http://aletheadarcy.files.wordpress.com/2010/02/736335.jpg
Адски лесно се нанася- едно към едно с молива. ;)


Колко струва това? :)
Аз имам такава като маркерче, само че на Ейвън, и си я поръчах миналия месец за 7 лв.
Много лесно се нанася, удобна е, само че нещо ми бледнее.

SUNinTHEsunset
04-07-2011, 18:35
[quote="peti123"]Аз слагам ФДТ , перли , спирала , гланц и понякога очна линия ако съм на кеф . Относто ФДТ можете ли да ми препоръчате някои добре покривен – ( да не стои изкуствено ) и какво мислите за успокояващия на AVON :)

Ползвам го от доста време и съм много доволна.Моята кожа попринцип е много чувствителна и си е направо тестер за боклуци,а този фдт определено премина теста 8-)

Ssummerjam
04-07-2011, 19:36
Най-често слагам сив молив отгоре на окото, спирала и гланц. :)

kalpazanka
04-08-2011, 08:53
darrie, що не пробваш това? http://aletheadarcy.files.wordpress.com/2010/02/736335.jpg
Адски лесно се нанася- едно към едно с молива. ;)


Колко струва това? :)
5.30 лв. :)