PDA

View Full Version : коремни мускули при момиче ,диета?



gergana7373
04-04-2011, 20:29
Аз съм момиче на 16 години и искам да добия релеф в коремната област,в момента съм 53-54 кг. Видимо не съм дебела но имам малко мазнини за смъкване в краката и малко в корема, От около 1 седмица спортувам изключително много, 300 коремни преси (смятам да ги качха на 1000 постепенно) ,100 с ръцете на пред,набирания на лост с успоредни крака от земята освен това правя упражнения за странични коремни,долни коремни и в различните зони нали по около 100 от всяко, за краката също , смятам да започна и да бягам и скачам на въже, та искам някой да ми каже диета за качване на мускули , в момента ям : месо,зеленчуци и белтъчини :) а и не искам да ми казвате "съветвай се с някои треньор"

Vasoto129
04-04-2011, 21:09
Никакви диети 20-25 минути крос,ако не можеш толкова 15,10 с времето увеличавай но не повече от 30 минути на ден и ще си правиш коремни преси подреди си така упражненията че да натоварваш всяка област.

dunce
04-04-2011, 23:14
Недей да увеличаваш коремните до 1000, казвам ти от личен опит. Моят съвет е да ги правиш по малко всеки ден, но да са различни. В ютуб можеш да намериш хиляда вида на едно упражнение. Прави ги както там ги показват, като естествено почни с по-малко и ще бъдеш добре. С времето ще имаш стегнат корем а и с кръста няма да имаш проблеми. И не забравяй, че не трябва да преяждаш в никакъв случай, храната трябва да е в нормални количества. Пържени неща, чипсове и други глупости 1 път на месец, макс 2 пъти. Ако не пиеш и газирано често още по-добре. И както каза Васото, без кардио не става :)

gergana7373
04-05-2011, 00:31
както казах вече спазвам строг режим на хранене ,това което изброи за мене е лукс,дори сок не пия ,защото има подсладители,но е хубаво да се яде достатъчно месо ,защото мускулите трябва да се хранят,а за упражненията гледам да напрягам всички зони на корема ,както и на краката ,засега успявам и корема не е отпуснат :)

awerw
04-05-2011, 07:45
Тея упражнения малко много ми се видяха ;д А за покачване на маса храни богати на белтъчини се ядат и мисля, че знаеш кои са, но трябват и зеленчуци малко.

Myrth
04-05-2011, 08:08
Резултатите ти зависят 90% от храненето ти. Страхотно е, че имаш режим и го спазваш. При никакви положения не се лишавай от белтъчини, защото ще си сринеш имунната система.

Забрави за коремните преси като упражнение. Прави вдигане на крака от вис, по различни начини. Като цяло си момиче и не ти трябва маса в пресата, така че упражненията за корем като цяло не са ти много важни.

По принцип не харесвам жени с плочки, но ако си умерена, може и да изглеждаш добре : ) Наблегни на базовите упражнения - клек, набиране, лицеви - те активизират най-мощно метаболизма и така ще имаш оптимални резултати : )

DownloadVirus
04-05-2011, 12:27
Всеки ден правиш коремните едиствено ако вече имаш плочки и искаш да ги очертаеш,да ги изкараш още повече...

Щом искаш да сваляш правиш по 2 пъти в седмицата.. 2-3 упражнения всяко с по 3 серии по 20 повторения стигат (3x3x20=180 повторения)

Ако хранителният ти режим е както на повечето момичета два лимона и чай за целия ден няма да стане работата,бъди сигурна ;)

gergana7373
04-05-2011, 18:37
Всеки ден правиш коремните едиствено ако вече имаш плочки и искаш да ги очертаеш,да ги изкараш още повече...

Щом искаш да сваляш правиш по 2 пъти в седмицата.. 2-3 упражнения всяко с по 3 серии по 20 повторения стигат (3x3x20=180 повторения)

Ако хранителният ти режим е както на повечето момичета два лимона и чай за целия ден няма да стане работата,бъди сигурна ;)

ти коя част от ям месо,зеленчуци и белтъчини не разбра ,не съм някоя сдухата анорексичка,която си мисли ,че с жестока диета ще се добият мускули (а точно обратното). Изключвам от режима си само газирано,пържено,мазно,тес ени изделия,алкохол и тем подобни боклуци

ZipFail
04-05-2011, 19:48
Съгласен съм с DownloadVirus за коремните. Ако ще и по 2000 на ден да правиш, ефекта няма да е по-голям. Повече не винаги е по-добре ;)

Първо, че корема много бързо привиква към еднообразни упражнения. Второ - има упражнения, при които със 20-30 повторения ще натовариш много по добре корема отколкото от 300 коремни. Въобще коремните преси изобщо не са най-доброто упражнения за корем. И трето - няма смисъл да правиш всеки ден, все пак мускула се развива докато почива. Прави 3 пъти седмично, но качествено ;)

gergana7373
04-05-2011, 21:40
Съгласен съм с DownloadVirus за коремните. Ако ще и по 2000 на ден да правиш, ефекта няма да е по-голям. Повече не винаги е по-добре ;)

Първо, че корема много бързо привиква към еднообразни упражнения. Второ - има упражнения, при които със 20-30 повторения ще натовариш много по добре корема отколкото от 300 коремни. Въобще коремните преси изобщо не са най-доброто упражнения за корем. И трето - няма смисъл да правиш всеки ден, все пак мускула се развива докато почива. Прави 3 пъти седмично, но качествено ;)


Сигурни ли сте,че ще станат плочки,защото аз не искам просто стягане :-# :-# :-#

awerw
04-06-2011, 08:08
На мен тая преса ми се види много сложна работа камо ли за момиче, ама ако си спазваш диетата и правиш упражненията може ефекта да дойде бързо ;д

ZipFail
04-06-2011, 09:44
Мхм, сигурни сме 8-)
За преса ти трябват 2 неща - развити коремни мускули и малък процент мазнини. Второто ти зависи на поне 80% от храната. А коремните мускули както вече казах се тренират както всяка друга мускулна група - 2, максимум 3 пъти седмично. Мускула расте докато почива, при всеки ден тренировка няма как да се възтановяваш ;)

DownloadVirus
04-06-2011, 12:25
Мхм, сигурни сме 8-)
За преса ти трябват 2 неща - развити коремни мускули и малък процент мазнини. Второто ти зависи на поне 80% от храната. А коремните мускули както вече казах се тренират както всяка друга мускулна група - 2, максимум 3 пъти седмично. Мускула расте докато почива, при всеки ден тренировка няма как да се възтановяваш ;)

Тя ще е възтановена,ами мускула няма да е..

Виж колко % мазнини си и щом нямаш плочки прави кардио,тоест тичай..После като оформиш плочки всеки ден ще правиш качествени упражнения,ако не всеки ден 5 пъти в седмицата..

daq96
04-08-2011, 10:57
трябва да натоварваш всички зони независимо че искаш да стопиш мазнините само от бедрата. А за 1000 коремни преси няма да има смисъл. Мускула се претоварва и няма да се получи нищо. Успех все пак!