PDA

View Full Version : Хранене ?



Bakemono
04-05-2011, 11:22
Здравейте :) Това ми е 2-рата тема за тези дни, но явно не съм задал въпросите си правилно.

Аз съм 100 килограма (грубичко...) и съм висок 1.92. Мислех да се храня с белтъчини. Тренирал съм 1 година джудо сериозни тренировки. Бях 93 като спрях. Искам да знам:
1. Колко килограма г/д трябва да съм за ръста ми...
2. С какво трябва да се храня за да сваля 10 килограма и да имам сили да ходя на даскало :D (патувам всеки ден от Карлово до Пловдив и обратно и си е доста изморително - прибирам се и гъча като невидял) и къде да отида за да ми дадат меню... или някакъв план на хранене специално за мен за да го следвам и да се храня нормално, а не както сега (примерно одеве ядох масло със сладко :D - не маргарин, около 5-6 филии), понеже сега ям каквото ми се яде и ме е шубе да не стана много охранен сега, когато нямам време да тренирам.

Наистина ще съм ви много благодарен ако ми отговорите на въпросите :)

xiperco0
04-05-2011, 11:38
ЛУД ИМА ЛИ ЗНАЧЕНИЕ ПАРИТЕ ИЛИ КАЖИ ПОНЕ ДО КОЛКО МЕЖЕ ДА СИ ПОЗВОЛИШ НА СЕДМИЧА :-D

Bakemono
04-05-2011, 11:43
ЛУД ИМА ЛИ ЗНАЧЕНИЕ ПАРИТЕ ИЛИ КАЖИ ПОНЕ ДО КОЛКО МЕЖЕ ДА СИ ПОЗВОЛИШ НА СЕДМИЧА :-D

Всичко мога, само кажи как щото искам да съм спасител на плажа, а не остана много :D

awerw
04-05-2011, 13:12
Щом си 190 би трябвало 90 кг или по-малко. Трябва да приемаш повече белтъчини, по-малко мазнини и умерено въглехидрати и да тичаш много за да свалиш 10 кг ,а това не става бързо. При лекар се правят хранителните режими, но може и при други хора примерно имаше един трениор си спомням който правеше индивидуални диети според твоите изисквания.

DownloadVirus
04-05-2011, 13:16
Щом си 190 би трябвало 90 кг или по-малко. Трябва да приемаш повече белтъчини, по-малко мазнини и умерено въглехидрати и да тичаш много за да свалиш 10 кг ,а това не става бързо. При лекар се правят хранителните режими, но може и при други хора примерно имаше един трениор си спомням който правеше индивидуални диети според твоите изисквания.

Говориш наизуст..Мазнините се овеличават както и протеините,намалят се въглехидратите.Това,че мама ти казва да не ядеш мазнини не означава,че не трябва!Много са важни мазнините (винаги преди лягане една шепа ядки :) ) Иначе 10 кила ако искаш после кожата да не стане като носна кърпа става бавно постепенно за около 8 месеца - 1 година (някой би казал повече..)

Постни си хранителният режим..

fatrat
04-05-2011, 13:30
arewew недей да говориш, че туко виж някой те послушал и зел та пукнал...
@автора ВМ-НВД е твоят избор. Ядеш 7 пъти на ден повече мазнини и белтък към 100-120гр въглехидрат на ден! Въглехидратите с нисък до умерен ГИ . Разгледай в нета за тея работи :)

DownloadVirus
04-05-2011, 13:37
arewew недей да говориш, че туко виж някой те послушал и зел та пукнал...
@автора ВМ-НВД е твоят избор. Ядеш 7 пъти на ден повече мазнини и белтък към 100-120гр въглехидрат на ден! Въглехидратите с нисък до умерен ГИ . Разгледай в нета за тея работи :)

fatrat не вярвам,че е нужно толкова много да намаля въглехидратите,пак ще има голям и бърз ефект! И пак ще прави НВД , то за него ще си е НВД , ако преди си взимал 600 грама въглехидрат на ден , а сега зимаш 400 , това си е НВД за конкретният човек и ще загуби не само кила,но и мазнини.. Ако яде сега примерно този 100 килограмов човек 400 грама въглехидрати да ги направи на 300 и е готов,по-късно 250,докъто не получи желаният резултат :)

awerw
04-05-2011, 13:39
Абе тва е яко момче нищо няма да му стане ;д

DownloadVirus
04-05-2011, 13:44
Абе тва е яко момче нищо няма да му стане ;д

Оф престане само да спамиш,за да трупаш мнения.. На никой не помагаш,дори объркваш хората и тези дето си нямат представа ти вярват и казват,че разбираш..

Bakemono
04-05-2011, 13:48
Мерси много за всички коментари, дано да има и още за да реша какво точно да правя (да се понадъхам, защото аз без хляб не мога, дори и да трябва просто да намаля). Проверих предварително в гоогле за тези неща и за сега сме на едно мнение г/д. Само се чудя... аз съм 100 килограма 10% не мисля, че е никак много и не мисля, че ще ми овисне кожата :D дори не мога да си го представя. Искам бързо да смъкна 10 по възможност. Все пак аз съм и висок, затова си мисля, че не ми пречи 10% да сваля без да ми овисне кожата (10% от теглото). Не знам, аз не разбирам много, просто расъждавам, ако някой е сигурен, че разбира, нека ми обясни дали съм прав.

Bakemono
04-05-2011, 13:51
Та, ако спра с въглехидратите напълно (смисъл 50-100 гр.) и ям белтъчини и тренирам при домашни условия (понеже нямам време, сега уча за 4 изпита и т.н.) дали ще постигна бързи резултати без овисване на кожи и простотии, дето мисля, че при мен няма как да стане :)

DownloadVirus
04-05-2011, 14:02
Та, ако спра с въглехидратите напълно (смисъл 50-100 гр.) и ям белтъчини и тренирам при домашни условия (понеже нямам време, сега уча за 4 изпита и т.н.) дали ще постигна бързи резултати без овисване на кожи и простотии, дето мисля, че при мен няма как да стане :)

Трудно всичко наведнъж..Добре е на тренировки да ходиш във фитнес зала..Ако отделяш 4 пъти в седмицата по 30 мин ще постигнеш чудеса със един хранителен режим както трябва..

Bakemono
04-05-2011, 14:09
Та, ако спра с въглехидратите напълно (смисъл 50-100 гр.) и ям белтъчини и тренирам при домашни условия (понеже нямам време, сега уча за 4 изпита и т.н.) дали ще постигна бързи резултати без овисване на кожи и простотии, дето мисля, че при мен няма как да стане :)

Трудно всичко наведнъж..Добре е на тренировки да ходиш във фитнес зала..Ако отделяш 4 пъти в седмицата по 30 мин ще постигнеш чудеса със един хранителен режим както трябва..

Иска ми се, но скоро няма да имам свободно време. Просто тези 30 минути при мен идват 2 часа :) нямам 2 часа на ден свободни, иначе с удоволствие. Идеята ми беше с храната и малко домашни тренировки да ги сваля за 1-2 месеца. Аз попринцип много бързо свалям и качвам, но под 90 не съм слизал от както съм ги качил за първи път. Искам просто да знам дали е възможно. Ако някой ми каже, че е възможно ще се справя :) :o

fatrat
04-05-2011, 14:41
@!автора трудно щи е да смъкнеш веднага въглехидратите ама пробвай.
@virus на човек дневно са му нужни около 120 гр захари, за да му функционира мозъка нормално. Тоест долната граница за всички (почти) е 120гр въглехидрат. За предпочитане прости въглехидрати. Та дали е 100кг или не няма значка. Просто първите 2 дена може да го боли глава! Иначе да, и да ги намали просто, пак ще има ефект , но ще се отрази във времето :)
после-драс: в тоя ред на мисли май съм разказвал като карах 4 дена на 60гр въглехидрат ~1 купичка макарони сутрин. Бях с интелект на ръб на кръгла маса... 8-)

Bakemono
04-05-2011, 14:55
@!автора трудно щи е да смъкнеш веднага въглехидратите ама пробвай.
@virus на човек дневно са му нужни около 120 гр захари, за да му функционира мозъка нормално. Тоест долната граница за всички (почти) е 120гр въглехидрат. За предпочитане прости въглехидрати. Та дали е 100кг или не няма значка. Просто първите 2 дена може да го боли глава! Иначе да, и да ги намали просто, пак ще има ефект , но ще се отрази във времето :)
после-драс: в тоя ред на мисли май съм разказвал като карах 4 дена на 60гр въглехидрат ~1 купичка макарони сутрин. Бях с интелект на ръб на кръгла маса... 8-)

:lol: Еми, добре. Мерси много, ще опитам. Ако някой има още какво да добави, добре дошло :) Благодаря на всички, които писаха и предварително благодаря на тези, които ще пишат евентуално още нещо :) ще следя за коментари :)

DownloadVirus
04-05-2011, 16:43
@!автора трудно щи е да смъкнеш веднага въглехидратите ама пробвай.
@virus на човек дневно са му нужни около 120 гр захари, за да му функционира мозъка нормално. Тоест долната граница за всички (почти) е 120гр въглехидрат. За предпочитане прости въглехидрати. Та дали е 100кг или не няма значка. Просто първите 2 дена може да го боли глава! Иначе да, и да ги намали просто, пак ще има ефект , но ще се отрази във времето :)
после-драс: в тоя ред на мисли май съм разказвал като карах 4 дена на 60гр въглехидрат ~1 купичка макарони сутрин. Бях с интелект на ръб на кръгла маса... 8-)

Попитах за това,което казваш и ми отговориха,хората са правили с 0% въглехидрати и са нямали никакъв проблем за около 2 месеца , покачили са мазнини , протеин и един път в седмицата имат яко въглехидрат с 10x по теглото им..Тоест ако си 80 кг през този ден най-малко 800 гр въглехидрати...3200 калорий :O ..

Също така,мозъка се захранва от протеина, Keto diet..

fatrat
04-05-2011, 17:07
Казвам от личен опит! +тва не от кое се захранва мозъка ,а от какво има нужда! Прави разлика :) Това като си пусках изследванията ми го каза лекар!

UNITED2
04-05-2011, 17:08
Аз напълно спрях въглехидратите още от първия ден,когато реших,че ще отслабвам и стягам :-o
И аз си мислех,че без хляб и сокове и такива неща не мога,ама то било лесно ;) Преди на едно ядене поне 10 филии изяждах :)
За 10 дни съм -2КГ,ама много тичам и правя упражнения ! Усещам стягане на кожата около ръцете и,като цяло за сега съм доволен от резултатите .Обаче на моменти си е доста отчайващо,но си казваш,че няма накъде идва лято и готово :D Кофтито е,че пилешкото и всички неща,които са ти нужни за хранителния режим не са особено евтини но,стига да имаш пари няма проблем ;)
УСПЕХ !

DownloadVirus
04-05-2011, 17:28
Аз напълно спрях въглехидратите още от първия ден,когато реших,че ще отслабвам и стягам :-o
И аз си мислех,че без хляб и сокове и такива неща не мога,ама то било лесно ;) Преди на едно ядене поне 10 филии изяждах :)
За 10 дни съм -2КГ,ама много тичам и правя упражнения ! Усещам стягане на кожата около ръцете и,като цяло за сега съм доволен от резултатите .Обаче на моменти си е доста отчайващо,но си казваш,че няма накъде идва лято и готово :D Кофтито е,че пилешкото и всички неща,които са ти нужни за хранителния режим не са особено евтини но,стига да имаш пари няма проблем ;)
УСПЕХ !

Да е лятото иде..Всеки ден по 12-13 часа на ден на 40 градуса и да видиш ти мускули :lol:

DownloadVirus
04-05-2011, 17:39
Казвам от личен опит! +тва не от кое се захранва мозъка ,а от какво има нужда! Прави разлика :) Това като си пусках изследванията ми го каза лекар!

Ако ти кажа,че много много на лекари не вярвам :D

fatrat
04-05-2011, 17:39
Странно... защо ви пречи пък точно лятото ... аз и тогава си правя периоди за качване ... чисти стаа въпрос.... :D

fatrat
04-05-2011, 17:40
Казвам от личен опит! +тва не от кое се захранва мозъка ,а от какво има нужда! Прави разлика :) Това като си пусках изследванията ми го каза лекар!

Ако ти кажа,че много много на лекари не вярвам :D

Е, се пак човека си е учил за това. ... и на мен не ми остана много ... :D

DownloadVirus
04-05-2011, 17:40
Странно... защо ви пречи пък точно лятото ... аз и тогава си правя периоди за качване ... чисти стаа въпрос.... :D

Аз от когат се помня все се опитвам да кача,лято - зима все тая..Най-са нервя като видя в залата някви оформени почове летни билдъри и се оплаква вика "писна ми,ще спра да идвам преди лятото" ..

Bakemono
04-06-2011, 11:26
Голям съм простак... малко цифрите ми бяха кривички и не можах да чатна какво точно да си купя да ям и затова направих най-отвратителното нещо, което съм ял... 2 целия сварени яйца (желтък + белтък) + 1 кофичка кисело млеко и положин ябълка яко бъж бъж с чопара :lol: и днес се опитах да го пия/ям ... ужасно е. Така и не разбрах тея цифри дето ми ги казвате... "ако преди си зимал 500 ся зимаш 400 после 300" ... това в грамове или просто пример е... аз предположих, че 16 грама е = на 160 :D

Нещо тея примери ме ошашавиха... само ми кажете кво да ям и ще го ям. Почвам фитнес, реших се! Кажете ми какво и как да си приготвям да ям... колко грама от сичко (АКО знаете естествено :) ) и всякакви други полезни съвети, за които също ще ви бъда много благодарен :) Просто в интернет не съвпадат нещата... Иначе това за 6 дни без въглехидрати и 1 ден яко въглехидрати ако ми го обясните и сте сигурни ще действа, веднага се фърлям с рогата напред :) Ако трябва само яйца ще ям :D Просто искам да стана много кораво копеле, но ако сега почна ще стана 120 кила за норматив и ще имам проблеми със стави и сякви простотии :)

:smt100

DownloadVirus
04-06-2011, 12:21
За грама въглехидрати става въпрос.. 1 гр въглехидрат = 4 калории

Казвам,че не е нужно от 500 грама на ден въглехидрат да падаш на 100..От 500 падаш на 400 гледаш до къде са резултатите,гледаш постоянно процент мазнини и талия..Килограми и така продължаваш примерно до 350 и до тука..(или поне докъто стигнеш до желаният резултат)

fatrat
04-06-2011, 12:54
1 грам протеин=4 калории
1грам въглехидрат = 9 калории ;)

Тва 6 дена без 1 със е много относително, щото може да си съсипеш диетата с размах. Тоест за седмица ти трябват да речем 15к калории а ти в един ден като издеш 5000 ти остават 10к. За останалите 6 дена за да си на 0 (без да сваляш) трябва да ядеш по 1666 калории,което е достатъчно за 50 килограмова 6-токласничка която не тренира. Така ,че сметни си отрицателния калориен баланс, от там си гледай какво да направиш в менюто си. Никой няма да седне да ти ги пише на готово, единствено щото си нов :) Всички сме почнали от 0 някой от -10, обаче сме чели. :) Айде успех! 8)

DownloadVirus
04-06-2011, 13:27
1 грам протеин=4 калории
1грам въглехидрат = 9 калории ;)

Тва 6 дена без 1 със е много относително, щото може да си съсипеш диетата с размах. Тоест за седмица ти трябват да речем 15к калории а ти в един ден като издеш 5000 ти остават 10к. За останалите 6 дена за да си на 0 (без да сваляш) трябва да ядеш по 1666 калории,което е достатъчно за 50 килограмова 6-токласничка която не тренира. Така ,че сметни си отрицателния калориен баланс, от там си гледай какво да направиш в менюто си. Никой няма да седне да ти ги пише на готово, единствено щото си нов :) Всички сме почнали от 0 някой от -10, обаче сме чели. :) Айде успех! 8)

1 грам протеин - 4 калории
1 грам въглехидрат - 4 калории
1 грам мазнини - 9 калории

Bakemono
04-06-2011, 14:46
Ясно, няма проблем :) ще се оправя, само се доразберете 2-мата кое е вярно :D или айде да не излезна интригант... оставете, аз ще потърся сигурен изсточник. :) Благодаря много отново

DownloadVirus
04-06-2011, 17:38
Еми чел съм в учебник по Биология това,когато бях 5 ти ли 6 ти ли клас! Не знам в България кога го учат,щото не съм учил там!

Chacho
04-06-2011, 17:46
При нас е към 9-ти клас, биохимията от задължителната подготовка и Download Virus е дал адекватен отговор за количеството енергия. (Естествено под калории разбирайте килокалории - kcal).

redbul2
04-06-2011, 18:30
Аз от когат се помня все се опитвам да кача,лято - зима все тая.

Ти ли си на снимката,аватара? :)

DownloadVirus
04-06-2011, 18:34
Аз от когат се помня все се опитвам да кача,лято - зима все тая.

Ти ли си на снимката,аватара? :)

Да,трябват ми още 5-6 кила кооооооооооооооооооолкото може по-чисто ..

redbul2
04-06-2011, 18:49
Ахам. Еми атлетично тяло. Не знам какво повече искаш от това. Може да се каже,че имаш здраво тяло,въпреки погрешните тренировъчни програми. Може би добър ген или поне тъй си излязъл на снимката. Много време не се показваше. Мислех си някоя щека :D много висок,но слаб и това те притеснява. И без никакви анаболи към 20-25 години,хормонът ти отива на макс.И мускулите бухват като козунаци :D (Великден идва) :)
Виждал съм го от момчета в махалата. Има дето нищо не тренират,обаче над 20 г. тестостеронът расте и мускулите сами набъбват с малко повече ген и късмет. Излишно блъскаш толкова много железата,имаш добра физика :)

Chacho
04-06-2011, 19:00
Хубаво е да си правиш наблюдения и вадиш изводи, но не си бил до този човек в залата, за да видиш колко се поти. Грешни, верни, ефектът е налице. Времето, което е прекарал в залата - също. Уважавайте чуждия труд!

DownloadVirus
04-06-2011, 19:04
Трябва ми релеф,ама за тоя релеф ми трябват още 5-6 кила чисто,ако може повече е добре дошло!Пак казвам трябва обаче да е чисто..

И тренировките ми са си нормални.. Не знам от къде разгада,че са грешни ? Сигурно си медиум или нещо от сорта,не им разбирам много на тези паранормални неща..

redbul2
04-06-2011, 19:40
Ами,сам пишеш в една от темите,че си тренирал погрешно.Претренирал си с много дни,по 3 часа и повече,с безброй упражнения.
Ииии освен това съм голям разбирач по фитнеса и културизма.Всичко знам. :D

DownloadVirus
04-06-2011, 20:29
Ами,сам пишеш в една от темите,че си тренирал погрешно.Претренирал си с много дни,по 3 часа и повече,с безброй упражнения.
Ииии освен това съм голям разбирач по фитнеса и културизма.Всичко знам. :D

Да наистина,бях претренирал,но не си личи на снимки..Главно бях претренирал и ръцете нещо се стресираха и ми го турнаха отзад :D Още се въстановявам,за да разбереш за какво говоря трябва да ми хванеш трицепса..Въпреки,че може да изглежда добре,не е като преди КОРАВ КАТО ...

Bakemono
04-07-2011, 09:38
Аз напълно спрях въглехидратите още от първия ден,когато реших,че ще отслабвам и стягам :-o
И аз си мислех,че без хляб и сокове и такива неща не мога,ама то било лесно ;) Преди на едно ядене поне 10 филии изяждах :)
За 10 дни съм -2КГ,ама много тичам и правя упражнения ! Усещам стягане на кожата около ръцете и,като цяло за сега съм доволен от резултатите .Обаче на моменти си е доста отчайващо,но си казваш,че няма накъде идва лято и готово :D Кофтито е,че пилешкото и всички неща,които са ти нужни за хранителния режим не са особено евтини но,стига да имаш пари няма проблем ;)
УСПЕХ !

Мерси, а колко килограма си... Питам, понеже аз 2 килограма ги свалям за 3 дни :D ( 3 дни карах на ябълки и портокали да видя как е, но ме пребори апетита)

Bakemono
04-07-2011, 09:40
Казвам от личен опит! +тва не от кое се захранва мозъка ,а от какво има нужда! Прави разлика :) Това като си пусках изследванията ми го каза лекар!

Ако ти кажа,че много много на лекари не вярвам :D

Е, се пак човека си е учил за това. ... и на мен не ми остана много ... :D

Наложило се на един инжинер да ходи на доктор... и казал: "Кат' са знам к'ъв инжинер съм и ме е страх да ида на доктор" :D

fatrat
04-07-2011, 14:40
о повярвай ми, ако не си е купил изпитите доста доктор ще да е. Само за фармацевт изпиитите са нечовешки ,а да станеш дори един общо практикуващ лекар ... :shock:

DownloadVirus
04-07-2011, 16:23
Лекари..Кво ще ми помогне ? Като му казвам,че взима протеинов шейк и той ми казва,че ще бъда импотентен..

redbul2
04-07-2011, 18:07
Лекари..Кво ще ми помогне ? Като му казвам,че взима протеинов шейк и той ми казва,че ще бъда импотентен..

Ще останеш без поколение,момче :D Слушай докторите! После много ще се мъчиш без секс :-D

DownloadVirus
04-07-2011, 19:29
Лекари..Кво ще ми помогне ? Като му казвам,че взима протеинов шейк и той ми казва,че ще бъда импотентен..

Ще останеш без поколение,момче :D Слушай докторите! После много ще се мъчиш без секс :-D

Да бе! Веднага спирам млякото ! Наистина това мляко ти резва топките :razz: :razz:

UNITED2
04-07-2011, 19:43
Аз напълно спрях въглехидратите още от първия ден,когато реших,че ще отслабвам и стягам :-o
И аз си мислех,че без хляб и сокове и такива неща не мога,ама то било лесно ;) Преди на едно ядене поне 10 филии изяждах :)
За 10 дни съм -2КГ,ама много тичам и правя упражнения ! Усещам стягане на кожата около ръцете и,като цяло за сега съм доволен от резултатите .Обаче на моменти си е доста отчайващо,но си казваш,че няма накъде идва лято и готово :D Кофтито е,че пилешкото и всички неща,които са ти нужни за хранителния режим не са особено евтини но,стига да имаш пари няма проблем ;)
УСПЕХ !

Мерси, а колко килограма си... Питам, понеже аз 2 килограма ги свалям за 3 дни :D ( 3 дни карах на ябълки и портокали да видя как е, но ме пребори апетита)
Бях 92 в момента 90 може вече и по малко :D
Аз лично искам да гледам резултатите в огледалото а не на кантара :D
Липсваше ми сладкото много ама си намерих решение,степче разтворено в кисело мляко става перфекно :D

UNITED2
04-07-2011, 19:47
И сте ме разбрали погрешно,като казах лятото иде имах в предвид,че почваме да се разсъбличаме и т.н :D
Според мен лятото е най добрия сезон за сваляне,стягане и т.н
Най добри условия за спорт има,сек'ви плодове,зеленчуци и т.н :D Пък и много вода се пие 8)
Да еба майка му,колко пъти използвах "и т.н" :razz: