PDA

View Full Version : Китай



blackking
04-05-2011, 16:37
Тук можем да пишем и обсъждаме всичко за тази държава,нейната политика и икономика.

Nam3less3
04-05-2011, 16:57
Добра комбинация между тоталитаризъм и пазарна икономика, макар че сигурно няколкостотин милиона души там живеят крайно зле.

Moderatorius
04-06-2011, 19:18
Знам как е "Името ми е..." на китайски :D Иначеее... тая демографска политика, дето се въведе... Става малко кофти. Смисъл, вярно, че трябва да се намали раждаемостта, но държавата поощрява хората с 1 дете => тези с 2,3 хем имат повече нужда от средства, хем държавата не им помага. Сега май пак започнаха да поощряват раждаемостта. Мда, видяха, че Индия ще ги надмине и айде 8-) Иначе за икономиката... сички си знаем за Made in China ;D

ZipFail
04-06-2011, 20:29
Toва с Made in China отдавна е мит. Почти всичката електроника която имаш вкъщи, независимо дали е плазмата от Сони или айпода са правени в Китай или в някоя близка до тях държава ;)

Nam3less3
04-06-2011, 20:40
Наистина не искам да си представям какво ще стане на пазара, ако изчезнат Китай, Тайван, Южна Корея и Япония, благодарение на тия държави сега може да си купим хубави лаптопи за смешната цена от 1000 лева :D

blackking
04-07-2011, 15:47
Япония си е голяма икономика каквото и да си говорим.Силна държава с много високи технологии :) Китай ги задминаха, но не мисля, че Япония падат по-долу от Китай, напротив.Само че сега там станаха много природни проблеми и ще им е малко трудно да се съвземат.Все пак го правят и направо съм смаян :) Толкова резултати за толкова кратко време ;) Браво на японците много организиран народ ;)

GregoryHouse
04-08-2011, 00:35
Да построиш 60 АЕЦ-а наведнъж почти и планират 11 космодрума ....гг.