PDA

View Full Version : причини да уча висше образование



victimofpain
04-05-2011, 20:42
Здравейте!
Смятам, че въпросът е ясен...избройте причините, поради които бихте учили висше образование.
Не питам дали в България, или в чужбина, а изобщо, моля да не влизате в спорове по този проблем.
Информацията ми трябва за 1 задача, ще се радвам, ако ми помогнете и отделите малко време, за да отговорите. :) Не е нужно да се обосновавате подробно, просто да нахвърляте причините най-общо.
Благодаря Ви много!

amk933
04-05-2011, 20:55
-не ми се работи като чистач;
-имам някакви амбиции за интересна професия, която изисква учене и няма как да се практикува без висше образование;
-искам да изкарвам достатъчно пари за да живея спокойно и добре;
-искам от чисто човешка и културна гледна точка да се доразвия - училището не ми е достатъчно;
-искам да съм добър в нещо, да го знам и да разбирам от него, а не да съм дървен философ по всичкология, който нищо не разбира в крайна сметка;
-някои от състудентите са почти винаги хората, с които оставаш приятел за цял живот;

още?
:-o

Chacho
04-05-2011, 21:01
-Ще ти преподават хора, които са много навътре в нещата.

-Ще попаднеш в среда, в която всеки ще е малко или много запонат с това, което те интересува. Ще създадеш контакти, които може да са ти от полза в бъдеще.

-Голяма е вероятността да ти поставят летвата по-високо в университета.

-Ще получиш документ, който ще ти свърши много повече работа от дипломата за средно образование.

-Можеш да се ориентираш към фирми и други ВУЗ-ове по-лесно, след като вече си влезнал(а) в един. Университетите обикновено поддържат връзка с фирми и други университети.

-Ще имаш достъп до материална база, която обикновено е по-голяма от тази вкъщи.

-Най-вероятно ще се научиш да си градиш и отстояваш мнението по-добре. Ще те научи и на повече самостоятелност, защото сам тичаш да си вършиш работа.

-Ще имаш задължения, които ще те вкарват в режим дори тогава, когато се изкушаваш да си спестиш труда.

Nakadah
04-05-2011, 21:25
няма причини!

WaterLilly
04-05-2011, 22:34
И аз не виждам много причини. Повечето хора работят съвсем различна работа от това, което са завършили, така че е огромна загуба на пари и време. Освен ако не е нещо, с което намираш лесно работа...

cunt
04-05-2011, 22:55
-не ми се работи като чистач;
-имам някакви амбиции за интересна професия, която изисква учене и няма как да се практикува без висше образование;
-искам да изкарвам достатъчно пари за да живея спокойно и добре;
-искам от чисто човешка и културна гледна точка да се доразвия - училището не ми е достатъчно;
-искам да съм добър в нещо, да го знам и да разбирам от него, а не да съм дървен философ по всичкология, който нищо не разбира в крайна сметка;
-някои от състудентите са почти винаги хората, с които оставаш приятел за цял живот;

още?
:-o
то май няма какво да се добави повече
като не искаш да учиш , ходи да бачкаш по 10 часа на строежите и тва е , то не може всички да са висшисти все пак

SmilezZz
04-06-2011, 05:49
Няма да се повтарям с предишните потребители.. Накратко - За да си осигуря добро и сигурно бъдеще.. (:

Agllka
04-06-2011, 06:06
за да ми тегли реалността един хубав тупаник и да осъзная, че ако искам нещо сама трябва да го научани сама да се оправям.. на никой не може да се разчита..

п.с. това от гледна точка на човек, завършващ вече висшето си образование... преди мнението ми съвпадаше с това на Chacho

SisiStrange
04-06-2011, 10:20
При мен главното е, че съм много запалена по моята специалност и искам да знам повече, и повече, и повече. Не вярвам да намеря достатъчно информация из интернет или из библиотеките, а и най-малкото не би била добре систематизирана.
Аз мисля, че ако човек не продължи да учи след 12 клас, а вместо това се хване сервитъор, чистач, продавач и тн., постепенно отвиква от това да мисли, затъпява и губи всякакви амбиции. Да се откажа от следването, би било равносилно на това да се откажа от развитието си и да приема, че ей го на капацитета ми - приключен, това беше.

Напълно се съгласявам и с всичко, което написаха Chacho и amk933. При мен важат същите причини.

Blab
04-06-2011, 10:42
искам да знам повече, и повече, и повече
това е. (любопитството-интересът-желанието за знание)
останалото са някакви избутвания, заради хартийката;

Cybershot
04-06-2011, 11:02
На 2рата година ще прекъсна, ще направя няколко милиарда и след това ще си купя дипломата, както правят повечето. 8)

iiordanova
04-06-2011, 15:14
Всички ще ти кажем едно и също.
- Искам да имам хубава работа.
- Искам да имам добра финансова стабилност.
- Искам да развивам знанията си в посоката , която аз искам.
- Искам да имам плюс , когато си търся работа.
- Искам да съм щастлива от работата си, а ако работя като чистачка едва ли ще съм много щастлива от работата си.