PDA

View Full Version : Някакви Предложения ?!



justoneamazing
04-05-2011, 21:28
ами искам да вляза някъде с туризъм , къде според вас е най-доброто място ? , изключвам ИУ Варна, прекалено им е висок бала 8) .

Nakadah
04-05-2011, 21:30
New Delhi University

justoneamazing
04-05-2011, 22:06
New Delhi University


у нас !.. не съм толкова добре с езика.. въпреки че сега ще почвам едни сериозни уроци с английски, все пак предпочитам да е у нас. :)

Agllka
04-06-2011, 06:19
Ако искаш съвет от човек, който сега завършва туризъм, ето го:
Няма абсолютно никакво значение къде ще те приемат... дали ще е Винса, дали ще е Колежа по туризъм (пак във Варна), дали в софийския, другите не ги знам, но като цяло няма значение. Туризъмът не е нещо, което се учи в университета, то се учи в практиката... в университетът първо близо половината следване ще те занимават с общите икономически дисциплини, които са важни за да придобиеш някава обща култура и не да се чудиш като видиш един счетоводен баланс какво е туй животно и какво се прави с него, но практически познания как да си вършиш работата няма да получиш.... важното е просто да иаш диплома и да използваш всяка възможност - в началото през лятото, към 3-ти курс може и за целогодишно да работиш и да трупаш опит и стаж.. това е...

аз ти препоръчвам колежа по туризъм, като човек учил в иу-варна :D там имат практика заложена в програмата, честно казано не знам иначе какво учат, но много бързо и лесно се реализират, за разлика от нас, дето уж ни готвят за мениджъри :D приемът беше с изпит по език до преди 2 години, предполахам, че и сега е така

justoneamazing
04-06-2011, 09:02
да четох много за този колеж, а колкото до самата икономика, аз си я имам основата ( в икономическа гимназия съм ) , а за счетоводството просто не искам и да чувам, няма такова "животно" наистина 8-) .

Agllka
04-06-2011, 10:53
Е щом имаш основата, няма проблем, по принцип това е големият "препъни камък"... честно казано аз не съм доволна от образованието, което получих... очаквах много повече... т.к. започнах да работя по хотелите от 17-годишна и доста вниматело съм си подбирала работните места, към момента имам адски много опит и реално около 80% от нещата съм ги научила от практиката... университетът може само да ти даде някаква основа, но тя е твърде недостатъчна, информацията често е остаряла, трябва да се ровиш много и да се интересуваш и да се самообразоваш.... иронията идва от това, че дипломата ти служи един вид като доказателство, че имаш някакви умения, въпреки че в голямата си част университетът няма заслуга за това... но пък има места на които няма да те вземат на работа ако го нямаш този хвърчащ лист :D

да не помислиш, че те разубеждавам, аз ако сега можех да се върна и да променя изборът си нямаше да го направя, защото туризмът с всичките си недостатъци е много динамична сфера и работата наистина ми доставя удоволствие, но просто трябва да си наясно, че какво образование ще получиш и съответно какви умения ще придобиеш зависи само от теб :)

bubbety
04-06-2011, 17:32
a da znaete za koleja po turizym s kvi izpiti ili maturi se vliza?? i gore/dolu kakuv bal i koi sa baloobrazuvashtite ocenki :)) mnogo shte sum vi blagodarna za otgovora :))

justoneamazing
04-06-2011, 20:10
ето.. http://www.ue-varna.bg/

такам първо благодаря на Agllka за съветите, и другото което е ,някой да сподели нещо за Свищовския университет ?! -трудно ли се влиза, качествено обучение ?! , изпитите , нещо такова :)