PDA

View Full Version : Кръгове под очите



mariq90
04-06-2011, 08:33
От доста време забелязвам че ми излизат като кръгове под очите,или по точно във форма на полумесец..ще ми кажете ли от какво се получава,наспивам се уж,но пък все ставам уморена от леглото,дали е възможно да е от това :(

WaterLilly
04-06-2011, 10:15
Може да е липса на желязо или витамин C. :) Копирам ти храни с високо съдържание на желязо:

Морски дарове
Месо
Спанак
Ряпа
Зеле
Киви
Ягоди
Портокал
Гейпфрут

GrippingBosh
04-06-2011, 10:30
Наистина може да е от липса на витамини.Яж плодове и зеленчуци и пий много вода.Ако не си спала достатъчно или си преспала поне при мен се получават.Може да си се преуморила ,почивай си ,лягай си за 30 мин примерно като се почувстваш уморена , разходи се или просто стой на прозоцореца

Agllka
04-06-2011, 10:34
1. Нещата, които момичетата нагоре казаха
2. Смени си възглавницата с по-висока

mariq90
04-06-2011, 10:43
да найстина като се замисля не съм яла скоро плодове,нито пък пия вода,само кола(знам че е мн вредна но навик)и стоя повече от 6 часa на ден пред LP.И това със лъзглавницата найстина може да е вярно,защото освен това под очите,се и събуждам със страшно главоболие много ме боли вратът,горната част на гърбът,и между очите,все едно са ме били цяла нощ,пък уж спя по 9-10 часа,но явно е от умора.

zlatit0o
04-06-2011, 12:08
Agllka Т'ва второто сериозно ли? :shock: Щото и аз от известно време имам такива сини кръгове под очите, а и спя без възглавница.. Хм, ще пробвам на по висока :D

michaelasos
04-10-2011, 17:31
В интерес на истината не е задължително да е от недоспиване... може и от неправилно хранене, стрес и най-вече ако имаш проблеми със синусите. Иначе сега пробвах един страшен трик: вземи си мокри кърпички и ги изпери :D в смисъл да няма сапун или каквото е там, сложи ги във физера за няколко часа и после си го сложи под очите, нещо като масаж за няколко минути сутрин и вечер, така няма да ти е подуто :) иначе може е нормално кожата там да е... по-тъмна, защото самата тъкан е по-тънка

Agllka
04-11-2011, 08:36
zlatit0o, аз съвсем скоро го четох някъде, идеята беше, че лицето ти оттича повече през нощта, ако не е на достатъчно високо ниво и от там се получават по-големите сенки.... аз спя на много мека възглавница, и това е една от причините да имм сенки, но съм и забелязала, че понеже спя на дясната си страна винаги дясното ми око е по-големи сенки отдолу... така че има логика

CupcakeMonster
04-11-2011, 15:37
zlatit0o, аз съвсем скоро го четох някъде, идеята беше, че лицето ти оттича повече през нощта, ако не е на достатъчно високо ниво и от там се получават по-големите сенки.... аз спя на много мека възглавница, и това е една от причините да имм сенки, но съм и забелязала, че понеже спя на дясната си страна винаги дясното ми око е по-големи сенки отдолу... така че има логика

:shock: И аз се чудех защо под дясното око сенките ми са по-тъмни 8-) а винаги спя на дясно..и на почти никаква възглавница..значи и това е фактор.. ужас..

Пробвай с резен картоф или краставица,всяка вечер на очите за 10 мин,казват че помага.