PDA

View Full Version : Велоаргометър



DesSsi
04-06-2011, 12:07
По колко време и на каква степен трябва да карам за по бързо отслабване и след колко време се виждат 1вите резултати

BaffaLsc
04-06-2011, 12:13
ВеЛоергометър, за начинаеща се започва с 1ва степен, като за начало по 10-15 минути..

papte
04-06-2011, 12:19
1. веЛоаргометър
2. според мен тва си е идивидуално и трябва да се посъветваш с фитнес инструктора във фитнеса, в който ходиш или с някой друг специалист, който знае теглото ти, ръста и възможностите
3. вместо да ти цитирам и да ти вадя - ето ти в тоя форум има доста инфо http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=10928

Infinity
04-06-2011, 13:36
За бърз и видим резултат :
- гориш всеки ден по 600-700 ксал на първа или втора степен. :) 8-)
Изпитано е и да, действа. 8-)

SummerSmile
04-09-2011, 19:55
С 10 минути и начинаещ да си и да си свикнал да караш нищо няма да направиш.
Първа степен е създадена за разгрявка. Тялото ни се нуждае от 20 минути разгрявка, за да се подготви да гори мазнини. Аз лично карам 20минути на 1ва степен, после още 20 минути на 4/5та(за да се изгови това, което си изял днес) и после 10 минути на 6та степен, за да изгориш вече натрупани мазнини. Резултат определено има.
Ако си начинаеща е най-добре първо да се научиш да караш без да хващаш мускулна треска. 15/20 минути 5 дена в седмицата караш на 1ва степен. Като свърши тази седмица увеличаваш с по 10минути времето си. Много важно при изгарянето на мазнини е да не спираш да караш. Забрави да ставаш за вода или спираш за почивка. Взимаш си едно шише вода до себе си и пиеш докато въртиш. Причината за това е, че пулсът ти не трябва да пада, за да сваляш килограми...ако падне няма смисъл да въртиш.

DisturbiaV
04-09-2011, 22:52
Дупе стяга ли се смисъл ефективно ли е :)

cherinka
04-10-2011, 04:50
Посмъртно не можеш да изгориш това, което си ял днес.
Примерно, когато тренираш редовно и огладнееш до такава степен за някоя от забранените храни, че си викаш "аз ще го хапна, пък тия дни ще го изгоря", не е така, понеже това, което изядеш сега, поне два, три месеца ти трябват, и чак тогава ще започнеш да го гориш.

евала и обяснение 8-)

Agllka
04-10-2011, 05:54
ТОва със сменянето на степените и аз го практикувам, само че малко по по-различен начин. Започваш на на-ниската степен след 5-6-10 минути сменяш на по-висока и така докато издържиш на трудността... след това започват на 5 минути да намаляш нивата т.е. примерно започваш от 1 за разгрявка, след 5 минути на 3, след 5 минути на 3, след10 на 4, след 10 на 5, след 10 пак на 4 и на пет минути на 3,2,1 и приключваш.. това се прави, за да ти се ромализира пулсът постепенно, защото на мен имам чувството ,ч сърцето ми ще се пръсне ако спра на 5-6 трудност и сляза от колелото, а така постепенно се успокоява пулсът и нато спреш нма опасност да ти стане зле

и няма как да изразходиш всичко, което си изяла, защото чисто и просто ще си умреш така след няколко дена... преувеличавам естествено, о идеята на спра е да изразходиш излишното, да стимулраш организма да черпи сили и от мазнините по тялото ти и да стегнеш кожата си, защото слабо тяло със отпусната кожа също не е хубава гледка.

А за дупето може да осталбне в резултат на цялостното отслабване на тялото, но да се стегне - абсурд... но пък задължително боли след първите пъти хаха :D