PDA

View Full Version : Упражнения



kiberrboy
04-06-2011, 17:57
Здравейте. От 1, 2 месеца тренирам и правя следните упражнения:

Бицепс:
Бицепсово сгъване 2х10 с гира от 10кг. Бицепсово сгъване с гира от 5кг 15 повторения и последното упражнение е следното : взимам 5 килограмовата гира, ръката плътно прилепнала към тялото и дланта сочи към мен 15 повторения.

Трицепс:
Трицепсово разгъване зад врат 1х10 с гира от 5 кг. Кик-бек 1х10 също с 5 кг гира. Като взема гирата от 10кг. с двете ръце зад врат 1х10. Кофички на пейка 3х10

Гърди:
Повдигане на дъмбели от лег 3х10 с гирата от 10кг и лицеви опори.

Гръб:
Набиране с широк хват и гребане с дъбмел


Та искам да ви попитам добре ли са упражненията които правя.
Малко се съмнявам дали са добре за бицепс и трицепс, но вие кажете мнения. Мерси предварително. :)

DownloadVirus
04-06-2011, 18:09
Не са добре..Първо са малко за гръб , гърди ..А пък бицепс - трицепс го скъсваш..И това 1x10? 1 повторение по 10 сета? Бицепса прави 2 упражнения по 4 серии прави трицепс 3 упражнения по 4 серии..Базови упражнения прави..Лег , от наклонена , разтваряне встрани с гири..И рамо ,крака .. ??

awerw
04-06-2011, 18:13
За бицепс прави и чуково сгъване за гърди добави флайс и за гръб гребане и широко гребане.

fatrat
04-06-2011, 18:16
@автора ти ше кажеш дали са добре.Ако го има ефекта който търсиш,значи са ок, ако не сменяш :)
Бтв вкарай още нещо за гръб и гърди :) И рамо разбира се ;–)

kiberrboy
04-06-2011, 18:17
Не са добре..Първо са малко за гръб , гърди ..А пък бицепс - трицепс го скъсваш..И това 1x10? 1 повторение по 10 сета? Бицепса прави 2 упражнения по 4 серии прави трицепс 3 упражнения по 4 серии..Базови упражнения прави..Лег , от наклонена , разтваряне встрани с гири..И рамо ,крака .. ??

Щом са малко за гръб какво друго да правя. А за бицепс и трицепс кое упражнение да премахна и кое да добавя за да е добре и да се развиват.1х10 една серия по 10 повторения означава. А какво значи базови упражнения. За крака тичам а за рамо нищо не правя. :)

Greennight
04-06-2011, 18:24
Как няма да правиш нищо за рамо бе човек ? :-o http://www.bb-team.org/fitness/exercises отивай на рамо и бързо си избирай.Според мен е много грозно да имаш развити гърди и бицепс,а рамото да е хилаво :? Краката да ги тренираш само с тичане също е грехота.Поне малко клякания с тежест добави.

DownloadVirus
04-06-2011, 18:29
Не са добре..Първо са малко за гръб , гърди ..А пък бицепс - трицепс го скъсваш..И това 1x10? 1 повторение по 10 сета? Бицепса прави 2 упражнения по 4 серии прави трицепс 3 упражнения по 4 серии..Базови упражнения прави..Лег , от наклонена , разтваряне встрани с гири..И рамо ,крака .. ??

Щом са малко за гръб какво друго да правя. А за бицепс и трицепс кое упражнение да премахна и кое да добавя за да е добре и да се развиват.1х10 една серия по 10 повторения означава. А какво значи базови упражнения. За крака тичам а за рамо нищо не правя. :)

За гръб сложи дърпане на лостове зад врат ,пред врат сложи,за да ти отвори гърба,за да ти добиеш маса правиш мъртва тяга + гребане с дъмбел .. Всичко по 4-5 серии Добавяш ако искаш и една с тесен хват ,за да се оформя целият гръб ..

За бицепс не прави 1x10 Избери 2 упражнения и прави по 4 серии всяко ..

Като казвам базови имам в предвид squat , deadlift , bench press ..

За крака squat , четериглав , двуглав , малко дупето , после повдигане седнал за прасци..

За рамо прави 3 упражнения .. С щанга зад врата , пред врата и разтваряне встрани с гирите..

kiberrboy
04-06-2011, 18:37
Не са добре..Първо са малко за гръб , гърди ..А пък бицепс - трицепс го скъсваш..И това 1x10? 1 повторение по 10 сета? Бицепса прави 2 упражнения по 4 серии прави трицепс 3 упражнения по 4 серии..Базови упражнения прави..Лег , от наклонена , разтваряне встрани с гири..И рамо ,крака .. ??

Щом са малко за гръб какво друго да правя. А за бицепс и трицепс кое упражнение да премахна и кое да добавя за да е добре и да се развиват.1х10 една серия по 10 повторения означава. А какво значи базови упражнения. За крака тичам а за рамо нищо не правя. :)

За гръб сложи дърпане на лостове зад врат ,пред врат сложи,за да ти отвори гърба,за да ти добиеш маса правиш мъртва тяга + гребане с дъмбел .. Всичко по 4-5 серии Добавяш ако искаш и една с тесен хват ,за да се оформя целият гръб ..

За бицепс не прави 1x10 Избери 2 упражнения и прави по 4 серии всяко ..

Като казвам базови имам в предвид squat , deadlift , bench press ..

За крака squat , четериглав , двуглав , малко дупето , после повдигане седнал за прасци..

За рамо прави 3 упражнения .. С щанга зад врата , пред врата и разтваряне встрани с гирите..


За бицепс ще правя бицепсово сгъване 4х10 и чуково сгъване 4х10. Преди ми беше трудно да правя бицепсово сгъване защото гирата ми е от 10кг и ми идваше тежко и ги правех с малко засилка, но сега вече свикнах.
А за трицепс .

Да спомена че тренирам вкъщи и имам само гири.

DownloadVirus
04-06-2011, 18:48
Не са добре..Първо са малко за гръб , гърди ..А пък бицепс - трицепс го скъсваш..И това 1x10? 1 повторение по 10 сета? Бицепса прави 2 упражнения по 4 серии прави трицепс 3 упражнения по 4 серии..Базови упражнения прави..Лег , от наклонена , разтваряне встрани с гири..И рамо ,крака .. ??

Щом са малко за гръб какво друго да правя. А за бицепс и трицепс кое упражнение да премахна и кое да добавя за да е добре и да се развиват.1х10 една серия по 10 повторения означава. А какво значи базови упражнения. За крака тичам а за рамо нищо не правя. :)

За гръб сложи дърпане на лостове зад врат ,пред врат сложи,за да ти отвори гърба,за да ти добиеш маса правиш мъртва тяга + гребане с дъмбел .. Всичко по 4-5 серии Добавяш ако искаш и една с тесен хват ,за да се оформя целият гръб ..

За бицепс не прави 1x10 Избери 2 упражнения и прави по 4 серии всяко ..

Като казвам базови имам в предвид squat , deadlift , bench press ..

За крака squat , четериглав , двуглав , малко дупето , после повдигане седнал за прасци..

За рамо прави 3 упражнения .. С щанга зад врата , пред врата и разтваряне встрани с гирите..


За бицепс ще правя бицепсово сгъване 4х10 и чуково сгъване 4х10. Преди ми беше трудно да правя бицепсово сгъване защото гирата ми е от 10кг и ми идваше тежко и ги правех с малко засилка, но сега вече свикнах.
А за трицепс .

Да спомена че тренирам вкъщи и имам само гири.

За трицепс кик бек ,зад врата и пейката 4x10 всичко.. За рамо разтваряне встрани с гирите,преса дъмбели и повдигане встрани с гири от наклонена пейка ИЛИ седнал повдигане на гири встрани 4x10..

kiberrboy
04-06-2011, 18:55
Не са добре..Първо са малко за гръб , гърди ..А пък бицепс - трицепс го скъсваш..И това 1x10? 1 повторение по 10 сета? Бицепса прави 2 упражнения по 4 серии прави трицепс 3 упражнения по 4 серии..Базови упражнения прави..Лег , от наклонена , разтваряне встрани с гири..И рамо ,крака .. ??

Щом са малко за гръб какво друго да правя. А за бицепс и трицепс кое упражнение да премахна и кое да добавя за да е добре и да се развиват.1х10 една серия по 10 повторения означава. А какво значи базови упражнения. За крака тичам а за рамо нищо не правя. :)

За гръб сложи дърпане на лостове зад врат ,пред врат сложи,за да ти отвори гърба,за да ти добиеш маса правиш мъртва тяга + гребане с дъмбел .. Всичко по 4-5 серии Добавяш ако искаш и една с тесен хват ,за да се оформя целият гръб ..

За бицепс не прави 1x10 Избери 2 упражнения и прави по 4 серии всяко ..

Като казвам базови имам в предвид squat , deadlift , bench press ..

За крака squat , четериглав , двуглав , малко дупето , после повдигане седнал за прасци..

За рамо прави 3 упражнения .. С щанга зад врата , пред врата и разтваряне встрани с гирите..


За бицепс ще правя бицепсово сгъване 4х10 и чуково сгъване 4х10. Преди ми беше трудно да правя бицепсово сгъване защото гирата ми е от 10кг и ми идваше тежко и ги правех с малко засилка, но сега вече свикнах.
А за трицепс .

Да спомена че тренирам вкъщи и имам само гири.

За трицепс кик бек ,зад врата и пейката 4x10 всичко.. За рамо разтваряне встрани с гирите,преса дъмбели и повдигане встрани с гири от наклонена пейка ИЛИ седнал повдигане на гири встрани 4x10..

За трицепс кик бек ,зад врата и пейката 4x10. Всяко упражнение 4х10 или общо всичко 4х10.

DownloadVirus
04-06-2011, 19:00
4x10 всяко едно упражнение..Тоест 12 серии..

kiberrboy
04-06-2011, 19:02
DownloadVirus благодаря, че ми обръщаш внимание. Може ли skype за да те питам и други въпроси.

DownloadVirus
04-06-2011, 19:06
Давам на ЛС!

Everytime
04-06-2011, 19:10
DownloadVirus благодаря, че ми обръщаш внимание. Може ли skype за да те питам и други въпроси.

кво има да питаш брат.. просто виж мнението на fatrat :)

иначе да,от съвети зян няма :P :] и мисля че Вируса може да те насочи към някои неща :)

DownloadVirus
04-06-2011, 19:37
Еми поговорихме си в скупе..Надалеч му е фитнес залата..Казах му да си сглоби там ако някой може да му направи пейки лостове скрипци всичко да ги съчетае в 1 за да спести място и да има базови упражнения..
Хранителният му режим е трагичен,дадох му пример с моят,който не е кой знае какво де..Както и да е ориентирах го да задава въпроси в bb-team .. Да видим какво ще направи :D

awerw
04-06-2011, 19:54
Еми поговорихме си в скупе..Надалеч му е фитнес залата..Казах му да си сглоби там ако някой може да му направи пейки лостове скрипци всичко да ги съчетае в 1 за да спести място и да има базови упражнения..
Хранителният му режим е трагичен,дадох му пример с моят,който не е кой знае какво де..Както и да е ориентирах го да задава въпроси в bb-team .. Да видим какво ще направи :D Да те питам колко ти е ръката ?

DownloadVirus
04-06-2011, 20:26
Айде пак с тая ръка :D Ще ти питам точно както и kiber Студена ли или не ?

redbul2
04-06-2011, 20:41
Студена,студена :D Топла и баба знай :-D

DownloadVirus
04-06-2011, 20:59
Студена,студена :D Топла и баба знай :-D

Студена ми е 38 ..

ArrowsOfDeath
04-06-2011, 22:09
А в какъв ред бихте подредили следните упражнения за гърди и гръб?

За гърди:
Лежанка
Избутване на дъмбели от наклонен лег
Кофички
Флайс

За гръб:
Гребане с щанга
Придърпване на вертикален и долен скрипец
Гребане с дъмбели
И един уред, на който не знам името, ама май му викат Магарето 8-)

LifeFitness0
04-07-2011, 07:43
Хубаво е ,ако можеш да правиш достатъчно кофички, да ги правиш последни по 10-12 в серия,за да напомпаш гърдите.
За гърба най-добре започни със скрипеца,защото най-добре се загрява с него(изключвам набиранията-те са най-добрите).
Другите упражнения не мисля ,че има значение как са подредени.
Разбира се това е лично мнение,може и да греша,но аз така ги усещам най-добре. :)

awerw
04-07-2011, 08:19
Излгеждаше ми по-големичка 8-)

fatrat
04-07-2011, 14:42
За гърди тръъгваш отгоре надолу или обратно. Т.е не да почнеш с лежанка, а да речем с кофички , лежанка и за горна част квото имаш. После обратното. За гърди стигат 3-4 упражнения.

redbul2
04-07-2011, 17:25
А в какъв ред бихте подредили следните упражнения за гърди и гръб?

Според мен

За гърди:
1.Лежанка
2.Избутване на дъмбели от наклонен лег
3.Флайс
4.Кофички

За гръб:
1.Придърпване на вертикален и долен скрипец
2.Гребане с щанга
3.Гребане с дъмбели

И един уред, на който не знам името, ама май му викат Магарето 8-)
Не се сещам какъв е точно.