PDA

View Full Version : След тренировка..



DownloadVirus
04-06-2011, 21:07
Как взимате протеин и въглехидрат след тренировка? Първо протеин и после въглехидрат или първо въглехидрат и после протеин?И защо?

Мисля,че е добре и заедно да се взимат..Може би първо въглехидрат оставяш 10-15 минути да стигне до мускулите да се захранят , да се възтанави гликогена и после протеина,иначе ако вземеш директно протеин без грам въглехидрат всичко отива за енергия и нищо не отива в мускулите..Освен,че с протеина се забавя катаболният ефект след тренировка,който е резултат от кортизолът..

Та какво мислите вие?Как е най-добре?

loveca777
04-07-2011, 05:16
Аэ неэнам но скоро и аэ ще вэимам та се питах дали след тренировката - ако не ям нищо и съм гладен .. тогава ефекта и смисалът от цялата тренировка с колко се намалява :) эараэлика ако вэемеш протеин и въглехидратна храна

LifeFitness0
04-07-2011, 07:37
Банан-5мин-Протеинов шейк

slicky
04-07-2011, 08:31
Бързи въглехидрати веднага след трен,а после,след 1-2 часа бавни въглехидрати и много протеини/

DownloadVirus
04-07-2011, 08:35
Аз се чудя ако първо примерно след трен зема 4-5 лъжици мед , за възтановяване на гликогена и после след 15-20 минути пак ли ще ми трябва протеин с бързо усвояване? Защото хора човек,дето разбира ми вика,1 литър прясно мляко след тренировка..Малко ми се вижда ..Но ако първо взема въглехидрат дали после мога да взема казеин като прясното мляко ?

navar
04-07-2011, 11:17
прясното мляко след тренинг се препоръчва не заради казеина,а заради комбинацията лактоза -казеин..
аз лично предпочитам прясно мляко с допълнително мед или фруктоза/декстроза//и след това белтък

DownloadVirus
04-07-2011, 11:29
прясното мляко след тренинг се препоръчва не заради казеина,а заради комбинацията лактоза -казеин..
аз лично предпочитам прясно мляко с допълнително мед или фруктоза/декстроза//и след това белтък

Значи спокойно може да си зема 4-5 лъжици мед и после (след 15 мин)2 чаши прясно мляко с 2 яйца примерно или пък не ?

Ebaticirka
04-07-2011, 12:35
Аз смачквам 2 банана веднага след тренировка, 20-30 мин. след това ориз с мръвка примерно....

Everytime
04-07-2011, 15:19
след тренировка се приемат въглехидрати.. мед,банан.. и след час някъде си ядеш както трябва.

slicky
04-07-2011, 16:14
след тренировка се приемат въглехидрати.. мед,банан.. и след час някъде си ядеш както трябва. Щото иначе протеина ти се разгражда като въглехидрат и не прави нищо за растежа.

DownloadVirus
04-07-2011, 16:28
след тренировка се приемат въглехидрати.. мед,банан.. и след час някъде си ядеш както трябва.

Аз примерно сега взех 4 лъжици мед с голям зор и 1 литър и нещо вода..След 20 минути ще пия мляко..Не знам чудя се все пак..Но ще изпия 1 литър мляко и ще се види :D И после след 45 минути - 1 час яденето :)

Everytime
04-07-2011, 16:39
след тренировка се приемат въглехидрати.. мед,банан.. и след час някъде си ядеш както трябва.

Аз примерно сега взех 4 лъжици мед с голям зор и 1 литър и нещо вода..След 20 минути ще пия мляко..Не знам чудя се все пак..Но ще изпия 1 литър мляко и ще се види :D И после след 45 минути - 1 час яденето :)

Както и да го правиш,след тренировка задължително въглехидрат.

DownloadVirus
04-07-2011, 16:51
4 супени лъжици мед на какво ти приличат :D

slicky
04-07-2011, 17:36
4 супени лъжици мед на какво ти приличат :D Не знам до колко е вярно,но ако се яде мед наведнъж голямо количество има опастност от прилошаване и повръщане.Ако е вярно,внимавай колко ядеш,щото ако го повърнеш,йок смисъл да го ядеш.

Everytime
04-07-2011, 17:45
4 супени лъжици мед на какво ти приличат :D

приличат ми на много витамини и въглехидрати :)

а и не знам за кво се наливаш с вода btw ;]

след меда 1 чаша вода е предостатъчна ;)

redbul2
04-07-2011, 18:00
4 супени лъжици мед на какво ти приличат :D

На WC и жълто злато :-D :D

redbul2
04-07-2011, 18:02
Много мед с много вода.Резултатът е революция в червата и експлозия :D

DownloadVirus
04-07-2011, 19:31
4 супени лъжици мед на какво ти приличат :D

приличат ми на много витамини и въглехидрати :)

а и не знам за кво се наливаш с вода btw ;]

след меда 1 чаша вода е предостатъчна ;)

Да бе! Предостатъчна! Как да го взема тоя мед ей така сух като е толкова сладък,че направо горчи!

DownloadVirus
04-07-2011, 19:33
Много мед с много вода.Резултатът е революция в червата и експлозия :D

Обаче си е добър източник на въглехидрат след тренировка,нали така :)

slicky
04-07-2011, 20:23
Много мед с много вода.Резултатът е революция в червата и експлозия :D

Обаче си е добър източник на въглехидрат след тренировка,нали така :) Да,ама по-добре го смеси медът с кисело мляко и така го яж.

DownloadVirus
04-07-2011, 20:36
Много мед с много вода.Резултатът е революция в червата и експлозия :D

Обаче си е добър източник на въглехидрат след тренировка,нали така :) Да,ама по-добре го смеси медът с кисело мляко и така го яж.

Мислех да го сложа в млякото! Но пък се страхувам защото няма как да разбера какво става вътре в мене ! И за точно за това искам да се подсигуря,че няма протеина ми да отиде за енергия,а направо в мускулите..За това първо въглехидрат,след 20 мин протеин,за да ми е чиста съвестта :)