PDA

View Full Version : А на вас случвало ли се е ?



damn1
04-06-2011, 22:31
Интересно ми е, попадали ли сте в ситуации,в които заобикалящото ви обкръжение е пълна противоположност на вас самите ? Не се разбирате,мразят ви без причина,изпитват неприязън към вас,и вие към тях. Не е нужно да има основателна причина,просто не се понасяте,достатъчно е само това,че сте на едно и също място,в едно и също време за да ви се смачка настроението.
И какво правим,ако това се окаже собственият ви клас ? Примерно 3-4 години сте с него, не си говорите,мразите,се пък бегло се познавате(дори с повечето, само визуално) предвид днешните младежи, какви злобари,и простаци са,да ти се загуби желанието за общуване,абе със сигурност можете да си представите за кво става въпрос.Момчетата няма да ги коментирам..но момичетата..Боже опази!И аз съм момиче,но с по-голяма простотия,до сега никога не ми се беше налагало да се сблъскам.Всички момичета са ГОЛЕМИ интригантки,злобарки,и курволяци,Поне държанието им да приличаше на такова.Как може да има толкова злобни същества на такава крехка възраст,да има толкова злобни и нервни същества, говорим за възраст като 16-18,аз съм на 18,не знам дали споменах..Та..всички в класа ми са такива нервни пикли.Нервни още от сега,пък представям си по-нататък.Едвам ги изтърпявам..Повечето от тях,да не кажа всички нямат ни най-малка представа за това какво означава да си отворен, и си мислят,че като демонстрират омразата си към теб по най-просташкия и очевиден начин,това означава,че си отворен.Примерно да те накърни пред всички,или удари,това според тях е отворен човек...Или пък ти вземат на заем нещо,примерно учебник,но ти го върнат скъсан,или с скъсана страница,това явно също означава,че си отворен и независим според тях.Поне така съм забелязала,което за мене е една голяма простотия..аз като взема нещо чуждо го пазя,а ай съм дала нещо мое,почти винаги ми се връща скъсано,или не както съм го дала.За това избягвам да давам каквото и да било.Как пък аз си връщам всичко непокътнато,пък на моите вещи майната им.Бясна съм.Както и да е,малко се отклоних от темата,но нищо.

Попадали ли сте в такива ситуации? Мисля,че на всеки се е случвало в някъв момент от живота му, да попадне на адски неподходящите хора..и според вас какъв трябва да бъде изхода от подобна ситуация?Може би прекратяване на всякакви контакти, и търсене на нещо ново ?

Nam3less3
04-07-2011, 01:29
Ако беше няква нормална, нямаше да има проблеми дори и да са тъпи и непоносими и т.н. щяхте да се уважавате. Но ако попадаш в някаква категория(музикална субкултура и разни такива) или стилът ти и имиджа ти не са нормални(това не значи чалгарски/кифленски ли какви са там не ги знам) или се държиш като аутсайдерка(трябва да има поне минимално общуване) проблема е в тебе. Човек трябва да се адаптира към обществото, независимо дали му харесва или не.

LambOfGod
04-07-2011, 01:35
Ако беше няква нормална, нямаше да има проблеми дори и да са тъпи и непоносими и т.н. щяхте да се уважавате. Но ако попадаш в някаква категория(музикална субкултура и разни такива) или стилът ти и имиджа ти не са нормални(това не значи чалгарски/кифленски ли какви са там не ги знам) или се държиш като аутсайдерка(трябва да има поне минимално общуване) проблема е в тебе. Човек трябва да се адаптира към обществото, независимо дали му харесва или не.

Съгласна съм...
И не става въпрос за това да изтриеш индивидуалността си, а просто да не я показваш прекомерно..Всички са различни и индивидуални, но някои са сами, а други - не...
На тези години предполагам, че най-важен е външният вид, който най-малкото от себеуважение трябва да е приличен.

Nakadah
04-07-2011, 04:26
Няма да го чета, но отговора е НЕ!

SmilezZz
04-07-2011, 05:54
На 18 години сте,а се държите като малки деца .. Или поне на мен така ми се струва.. Както и да е.. Сигурна ли си,че няма нещо,което ги е подтикнало към тази омраза ? Или просто пуберитета все още ги "тресе яко".. Както и да е.. Изтърпяла си толкова,ще изтърпиш още малко.. Друго няма какво да правиш... Или поне аз не се сещам за друг начин,с който да ги накараш да спрат... Освен да се държиш с тях,както те се държат с теб ( но най-добре е да не падаш на тяхното ниво.. Пък тогава е възможно и да станат по-големи конфликти)..

Точно в такава ситуация не съм попадала,не искам и са попадам.. Случвало се е да се мразим с някого,без причина - просто,защото не си допадахме.. Но чак до тук не се е стигало..

damn1
04-07-2011, 05:58
Nam3less3 от всичко,което изброи,май се държа като аутсайдерка.Просто не желая да се слея с тая реалност там..Как може пред очите ти да те обиждат,да ти изливат разни бутилки и т.н..и това е без причинно,ама наистина е без причинно.Едно момиче се премести от класа,защото и се присмиваха за дрехите,които носи..дрехите бяха напълно нормални,просто не бяха маркови, сигурно затова.Винаги намират повод да се подиграват на някой,като че ли за това идват на даскало.Както казах са големи интриганти,и и злобари.Те са от онези фешанчета,или квито се водят там,които според тях да пушиш трева,и да взимаш наркотици е много готино,а ти щом не си като тях и ако не се убиваш с наркотици,си кретен. :?
SmilezZz Напълно убедена съм,че без повод го правят,просто така за забавление.Някой като не им хареса и вече е в черния списък.Дори само цветът на блузата му да не харесат,вече е в списъка.Те се държат като малки деца.