PDA

View Full Version : *Bella loves..



DqVoLsKoJeLaNiE
04-07-2011, 14:54
-Глупчо такъв! – ухили се Бела.
-Аха..-Александър й се оплези и слезе от ябълковото дърво. Панталоните му бяха окъсани, а шапката му висеше на един прекалено висок клон, за да бъде стигната от детските му ръчички. Той упорито подскачаше, докато открито му се подиграваха за явната липса на височина и мъжественост в осемгодишното му същество.
-Надявам се следващия път да се пребиеш!
-С надеждите ще си останеш, драгоценна моя -Кафявите му очи се впиха в нейните и очакваха отговор.
-Самохвалко. – Бела извъртя очите си нагоре, а после погледна Александър, като преместваше погледа си от устните към очите му и се приближаваше бавно към него.Той потръпна. -И още нещо..Ти гониш!-тя го бодна в корема и се затича надолу по поляната.
-И още как!-ухили се Алекс и я подгони. Тичаше, но по едно време спря. Падна на колене и извика-Обичам те,Бела!
-Не те чувам.
-Обичам те, Бела!-момчето ставаше немощно.-Винаги съм те обичал.-той продължи да се задъхва и легна на сухата трева.
-Така не се печели гоненица,Алекс!
-Бела..-нещо определено се случваше с Александър.Погледът му стана неясен, появи се задух. Той започна да кашля и усети остра болка в гърдите-Бела..
-Александър! Ставай. Ставай, за Бога!- гласът й започна да потреперва. Тя усети, че нещо не е наред. Задави се,захвърли шапчицата си на тревата и се затича към другарчето си.-Алекс..Ставай!
-Не мога, Бела..-той започна да кашля по-усилено. Вече не можеше да си поема въздух. Усети натиск и остра болка. По цялото тяло. Тя го притискаше и намаляваше шансовете му да си поеме дъх. Закашля се още..И тогава я усети-странната на вкус течност в устата си.
-Алекс! Имаш..кръв! Алекс! Алекс!-Бела крещеше през сълзи, а кръвта стичаща се от полузатворените устни на Александър попиваше в плата на роклята й.
-Бела..Искам..Да те помоля за нещо. Последното нещо.-той започна да плаче. Кръвта и сълзите се смесиха, а очите му, така игриви допреди минути, сега се изпълниха с тъга и в тях се четеше болка и обърканост.-Целуни ме, Бела.
-Не.. Не е последното. Ти ще живееш. Чуваш ли ме?! Ще живееш!
-Бела..- погледнаха се за секунда. И тогава, малката красавица го усети, приливът на любов към Алек. Тя докосна леко устните му със своите и усети как се напояват с кръв. Притисна се повече към него. И още. И още.Той взе ръката й, погледна я в очите, като че за последно и каза:
-Не се шегувам,Бела,ти си красива. Обичам те. Много те обичам. Бела..- и в този момент, той замлъкна. Ръката му, вкопчена в Бела, се отпусна и алена струйка кръв се стече по загорялото от слънцето личице.
-И аз те обичам,Алекс. Винаги съм те обичала..- тя притвори очите му и се затича към фермата, за да се обади на Леля Ан. Тя щеше да знае какво да прави. Тя щеше да върне Александър и тя щеше да му каже, че го обича и щяха да са щастливи и заедно завинаги. Това мислеше Бела, докато се препъваше по трънливана пътечка, водеща към кухнята.
-Лельо Ан.. Лельо Ан!
-Миличка.. Господи, какво е станало?!- Ан се втрещи и заоглежда окървавените устни и рокля на момичето. Русите й дълги коси бяха разрошени, личицето й бе почервеняло, а очите-кървясали. Явни следи от кръв се личаха по цялата й рокля и устните.
-Александър. Ливадата. Моля те!
-Господи!-Лелята пребледня като платно и затърси домашния телефон. Тънките й пръсти започнаха да набират нечий номер.-Отиди при него,Бела.
-Да, лельо.
Бела се отправи към поляната, тичайки. Надяваше се Александър да е там, заливайки се от смях и да й каже колко е глупава. Там трябваше да бъде..Както винаги. Добрият Алекс. Шегуващия се Алекс. Той винаги е бил там и винаги ще бъде, не може да си замине, нали? Не може.. Не трябва! Няма! Тя стигна до ливадата и там видя безжизненото тяло на Александър, очите му, гледащи нагоре, сякаш търсещи нейните, къдриците му, разпиляни по челото му. Устните му, окървавени и разтворени. А кръвта му-навсякъде.
-Успокой се, момиче. –някакъв висок мъж се усмихна и посегна да затвори очите на мъртвото момче.-Той е на по-добро място сега.
-Той не е мъртъв!-бузите на Бела пламнаха.-Разбрахте ли ме?! Не е мъртъв! Той е тук, не виждате ли?! Не го ли виждате...?-гласът й се задави от сълзи и тя рухна на тревата. Всичко започна да става тъмно и тя склопи очи.

-Събужда се.
-Момичето ми!-Леля Ан прегърна Бела и махна мократа кърпа от челото й.-Припаднала си, миличка.Докторът помогна.
-Да пие повече течности и да е по-спокойна. Всичко е наред.
-Д-д.. Да, наред е. –отвърна Бела с половин уста.
-Бихте ли дошли с мен в другата стая. Бих желал да обсъдим нещо.
-Разбира се – Леля Ан заситни след доктора и затвори вратата на стаята след себе си. Бела грабна бързо една чаша и я опря на стената. Сега щеше да чува какво си говорят.
-Видя ли, Ан! Смъртта на момчето не е случайна. Казаха ти!
-Не.. Не е възможно, Давид. Напълно невъзможно. Те казаха, но..
-Днес е двадесет и първи май, Ан. Точната дата. Нишо не е случайно. Взимай Бела и бягай.
-Няма да бягам..
Бела отлепи чашата.
-Какво, мамка му?!

*следва продължение*

BlueFairy
04-07-2011, 17:54
чакаме продължението :-)

DqVoLsKoJeLaNiE
04-08-2011, 15:44
-Ще я разтревожа още повече. Знаеш в какво състояние е.
-И именно ако не я разкараш, това състояние ще се влоши.
-Не, Давид. Знам какво правя.
-Напротив! Ан, и аз съм уплашен, колкото и ти, но това не означава, че трябва да подлагаш Бела на риск.
-Напусни! Напусни стаята веднага!
-Ан..
-Напусни!
-Довиждане Ан.
Бела седеше на леглото си и гледаше вратата. Чу стъпки, бързо се строполи на леглото и се зави през глава. В този момент вратата се отвори и вътре се подаде рошавата глава на Али-малката сестричка на Бела.
-Бела! Изглеждаш ужасно. –да, определено Али беше критикът в семейството.-Какво се е случило?
-Александър..
-Значи е истина?-много често Бела се чудеше как 6-годишната й сестричка говори като възрастен човек. Освен че беше нейният критик, Али можеше спокойно да затвори устата на някой политик. Бела имаше чувството, че никога няма да може да достигне нито ума, нито красотата й. Да, тя несъмнено беше красива-имаше буйни руси коси, стелещи се на тежки спирали по раменете й, бледокафяви очи, красиви и чисти като на сърна, но Али.. Тя бе истинска красавица. Имаше буйна дълга кестенява коса и очи, в които имаше от всеки цвят по малко-кафяво, зелено, сиво..Всички тези цветове се смесваха, за да съставят красивите детски очички. – Бела.. Вярно ли е?
-Да, миличка, вярно е..
-Само не плачи. Чу ли..?
-Ахам.
-Значи, ще се местим?
-Мисля, че да.
-О,не.. тъкмо си подредих гардероба.Преместихме се преди месец, мамка му стара.
-Внимавай как говориш, момиченце. Колкото и да те обичам, е възможно и да ти зашия някой..
-Да, бе, зная. Просто е странно.
-Изненадваш ме, Али. Приемш всичко така.. лесно. Може би, защото си дете.
-Да, защото съм дете.. Глупости, Бела. Просто не бях влюбена в Александър, за разлика от теб.
-Не.. Не съм била влюбена в Александър. Никога.
-Нима забравяш, че аз те научих да бъдеш такъв добър шпионин? Едва ли нямам трикове да те подслушвам и навън. Макар че това не беше нужно, ти направо крещеше. Бъди по-внимателна с ухажорите си, дори и с мъртвите.
-Внимавай!
-Казвам истината.
-Нямам сили и да ти се скарам.
-Възползвам се от това.-Али се оплези на сестра си и излезе от стаята. Да, тя наистина беше откачена сестра.
След нея в стаята влезе Леля Ан. Беше пребледняла, с торбички под очите. Нямаше го обичайното бледорозово червило и повдигнатите с руж скули, които правеха лицето й топло и скриваха бръчките. Беше уплашена. Изглеждаше уплашена. Леля Ан беше като Али- от хората, които умеят да прикриват чувствата си и даже да стават цинични със собствената си болка, умение, което по онова време не се ценеше много от мъжете, тъй като беше крайно неудобно шестгодишно момиче или четиридесет и петгодишна вдовица да ти затвори устата публично. Но, да, сега Ан изглеждаше уплашена.
- Как си, миличка?
-Уморена..Иначе съм добре.
-Изплаши ни до смърт. Особено Али. Тя стоеше неотлъчно до леглото ти, дори изгони Давид от стаята ти. Може би и поплака.
-Не ме стресирай допълнително. Ако Али е плакала, е трябвало да съм много, много, много зле.
-И беше. Някакъв шок. Не разбрах, но.. Трябва да ти кажа нещо, Бела.
-И аз мисля, че трябва да ми кажеш нещо, лельо. Чух ви.
-Значи.. е време. Преди години, една ясновидка, шарлатанка, помислих си тогава, предсказа смъртта на Александър. На 21ви май 1841 година в имението Ев...Не й повярвах. Майката на Александър не повярва също. Пожела шарлатанката-Северина, да бъде изгорена на клада. Да бъде.. изгорена публично. Съпругът й не успя да я вразуми. Минаха месеци, Северина лежеше в килия в затвора на имението, което тогава имаше тъмница. Всеки ден я биеха, Бела.. Всеки ден. Усещах как изстискваха всяка капка живот от нея. Виковете й огласяха цялата крепост на тъмницата. Слугите в кухнята се плашеха и напускаха един по един,но..-Ан заглъхна, като че имаше голяма буца в гърлото си. Преглътна и с опакото на дланта си, избърса някаква сълза, която се опитваше да слезе по бузата й.-Но телата им бяха намирани в горите около имението. Обезобразени. Всички започнаха да ни обвиняват. Започнаха да ни наричат.. Не мога да ти кажа, защото си малка , но.. болеше. Всяка дума, която изричаха, причиняваше болка. В един зимен ден излязох на разходка около имението с кучето си. То беше малко. Някакъв мелез. Беше откровено грозно.. Но го обичах. Казваше се По. По ме поведе към тъмницата и залая към решетките на Северина. И тогава я чух- говореше си сама. Казваше „Нека се сбъдне. Нека нямат почивка. Нека, когато се върнат в това имение от гоненията, на които ще ги подложат, да измрат. Богати свине! Богати.. „ и в това време я извлякоха от килията. Знаех какво щяха да правят. Щяха да я изгорят. Не желаех да гледам. Имах около половин час да се кача в библиотеката и да се зачета в някоя книга като типичната богата свиня. Но тогава осъзнах, че не бях такава. Тогава осъзнах, че не искам това да се случва. Оставих По в приемната и се затичах към върха на защитната крепост. Щяха да изгорят Северина на площада. Пред имението. Тичах, повярвай ми, Бела, тичах.. Когато пристигнах, тя вече беше на кладата. Крещеше, превиваше се и повтаряше нещо. Повтаряше го тихо, но после започна да крещи. „ Ще измрете всички до един, всичките ще измрете. Ще се местите и едвам ще свързвате двата края. Ще загинат децата ви, едно по едно, ако се застоите на едно място. Едно по едно. Ще ви преследвам. Ако съдбата не ви убие, ще ви убия аз. Аз! „ Тя казваше това и ме гледаше. Не зная как ме видя. Не зная как ме видя на десетина километра на защитните стени на имението Ев. И тогава се засмя. Такъв демоничен смях. Просмука се в мен. Започна отново да крещи нещо и почувствах силно затопляне. Преди да се усетя, горях. Така разбрах, че не е шарлатанка. Хвърлих наметката си от стената. При мен дойдоха стражите и ме вкараха в библиотеката. Там стоях, докато от Северина не изгоря. Чуваха се виковете й. Постоянно се чуваха. След тези петнадесет години, които изминаха оттогава, почина майка ти, баща ти, бащата и майката на Александър и всичките ви останали роднини, ние постоянно се местехме и научавахме с писма от приятели какво се случва.Телата им.. Били намирани на едно и също място-там, откъдето гледах мъките на Северина-защитната стена. Телата били обезобразени, лицата им бяха стотици пъти порязвани. Не мога да говоря за това, Бела.. Не желая. Но така и не разбрах защо само аз останах жива. Мразех се, задето съм жива. И тогава се появи Давид. Той беше чул за всичко и пожела да ме види. Оттогава идва всяка седмица и заедно се чудим защо аз оставам жива. Сега единствено знам, че отново се местим. Не желая ти да си следващата, или пък Али. Просто не желая.
-Разбира се, лельо.
-Довечера тръгваме за Хуара.
-Къде?
-Южни Анди. Там е достатъчно далеч, за да ви опазя. Стягай си багажа и взимай само най-необходимото.
-Да, лельо.
Няколко часа и купчина куфари по-късно, Али, Бела, Леля Ан, Давид, прислужниците Бет и Мел, кучиаша Братислав. Голямата колесница се задвижи по калните пътища и клатушкайки се по сардинските пътища, ги водеше към новия им живот. Минаваха минути, преливаха в часове, а Бела не намираше покой. Въртеше се в грубото одеало и упорито гледаше през прозореца на каретата.Пристанището на Порто Торес беше почти празно. Гъста мъгла тежеше наоколо и почти нищо не се виждаше. Нямаше нито кораби, нито хора, нито други карети.Само един огромен снежнобял кораб ги очакваше.
-Мадам.-обади се Братислав.-Слизаме.
Бела потрепери. Едвам слезе от каретата. Не искаше да напуска дома си.
-Хайде, миличка. На кораба.
Бела и Али тръгнаха по малката дървена стълбичка и се озоваха на палубата. Някаква жена ги поведе към общата им каюта. Тя представляваше малка стаичка с две легла и нощни шкафчета.
-Господинът, който ви придружава след малко ще ви донесе куфарите.
-Можеш ли да повярваш, Бела? Отново бягаме.. Заради някакви суеверия!
-Доказваш колко добра шпионка си, Али. Но това е..
-Да, бе, знам, невъзпитано. Но ако ще седим два дена в тази каюта, определено не искам да се преструвам на примерна.
-Али, Али, Али.. Не знам какво щях да правя без теб.
-Още повече сантиментални глупости.
-Предполагам.
-Куфарите ви.- в стаята влезе Мел и строполи куфарите на момичетата.-Вечерята е в осем.
-Благодаря ти, Мел-Бела се усмихна.


-Твърда земя! Ура!-Али подскачаше наляво-надясно из ниските части на Андите, където се намираше имението Бурел. Беше голям и красив палат. Имаше ферма, обща сграда, тъмница, музикална зала, ферма, хранилице, крепостни стени и много ливади и планински парцели. Беше красиво.
-Деца, това е Бурел. Тук е наследницата на..
-Северина.-излезе отнякъде момиче с рошави червени коси. –Илиана. Не мислете, че ми е приятно.
-Тази ми харесва. –прошепна Али на Бела.
-Договорих се със Северина. Вие нямате вина за случилото се с нея, но трябва да знаете. Бурел не е обикновено, нито чисто място. Добре дошли.
-Благодаря ви. Оценяваме това, което правите за нас.-Леля Ан се усмихна и връчи на Илиана някакъв пакет.


*3 ГОДИНИ ПО-КЪСНО*

Бела седеше на мекия стол в библиотеката на Бурел и четеше. Книгата беше напълно скучна и безсмислена, но това което правеше четенето приятно, беше Александър. Момче, с което се запозна в замъка. Отново Александър. Отново любов.
- Книгите са скучни, Бела. Хайде на езда.
- Алекс! Стой си на задника за пет минути. Ще можеш ли?
- Опитвам се.. Но после обещай да отидем.
- Да, обещавам.
Алекс хвана ръката на Бела, погледна я в очите и каза:
-После може да отидем .. на разходка. Трябва да ти кажа нещо.
-Не мога, Александър. Сгодена съм. Не изглежда добре да се разхождам с човек, който не е годеника ми.-Бела се изчерви и погледна на свой ред. Да, очите му бяха красиви!
-Не е нужно някой да разбира.-дяволитата усмивка. Господ и Северина определено не бяха честни с Бела...
*следва продължение*

iveetyy
04-08-2011, 20:09
Някак интересно..

DqVoLsKoJeLaNiE
04-09-2011, 07:19
Исках да е нещо малко по-различно 8-) :)