PDA

View Full Version : Образувание на нокътя



KristinCavallari
04-07-2011, 16:37
Здравейте. Реших да пробвам да пиша тук,защото никога не се знае откъде ще се покаже решението на един пробем.Един мой приятел преди година-две на риболов си убоде пръста под нокътя и след известно време нокътя падна.И оттам насетне се започна едно вековно лечение с всякакви медикаменти,ходене по лекари,всички специалисти от София го познават вече,но немогат да кажат диагноза.Изпил е хиляди лекарства,хвърлени са ужасно много пари,пращаха ги до Гърция и нищо повече.Днес бяха на поредния преглед с поредните изписани лекарства.
Става въпрос за пръста на лявата ръка-палеца,в момента няма нокът,както от убождането,на мястото на нокътя има едно като плочка/камъче кафяво/сиво/оранжево...попринцип не е болезнено,но ако го закачи по дрехи и т.н. го боли и се случва да кърви.Изрязвано е и доста пъти хирургично,но след известно време пак прокарва.Съмненията им бяха за гъбички,но последно се оказа,че не били гъбички............
Ако някой се сеща нещо да помогне,нека пише,или да пита ако нещо друго го интересува!!!!!!!!!!!!!!

Claymore
04-07-2011, 16:49
Преди време бях с баща ми на риболов и естествено рибата е "там" дето е най-опасно. И ходех по един склон само с камъни и нахвърляни кукички. Подхлъзнах се и се изръсих поне 2-3 метра надолу и като се прибрах и другите болки отминаха видях, че малкия нокът е деформиран и имам нещо в пръста. Беше камък. Извадиха ми го с игла. Ужасна болка. Мазах мястото на нокътя [естествено след като падна] с само и единствено с бабини рецепти. Беше много зле преди да се намеси баба ми и нейните дружки.
Масло от бадем и ги топях ги във вода с морска сол. Порасна....

KristinCavallari
04-07-2011, 16:51
^ Масло от бадем предполагам може да се купи от всяка аптека ?
А как ти изглеждаше нокътя,пръста като започна да го мажеш ?

Claymore
04-07-2011, 17:18
беше домашно, лично аз нямах представа какво беше, но ми казаха, че е масло от бадем
щом са го правили стари жени сигурно е имало нещо гадно и вероятно са ме излъгали

иначе това "камъче" или всъщност не знам какво беше падна и остана малка дупка там и изглеждаше както изглежда пръст с паднал нокът, но естествено се виждаше раната от камъка
аз не видях тя да зараства, така че докато не постна нокът си седеше там

KristinCavallari
04-07-2011, 18:25
^Благгодаря ти беше ми полезна! :)
*все пак ако разбереш какво е било наистина това масло,защото ако евентуално не е бадемово,няма да има ефект... :(