PDA

View Full Version : Пирсинг на носа - Помощ :(



MissBianka
04-07-2011, 18:03
Здарвейте ! Извинявам се предварително ако има вече такава тема.
Проблемът ми е следния: до скоро имах обица на носа (имах от 2 години и повече), но преди няколко дена много се възпали и поду.И преди ми се е случвало но този път не издържах на болката и реших да я махна окончателно. Минаха вече 3 дена от както я махнах, вече носът ми не е подут, нямам гной и не ме боли изобщо, но около самата дупка от външната страна ми се появи като някакво много подуто топче сякаш си е от самата кожа,зачервено е.Лошото е , че не е като тези подутини които имат събрани в тях гной и които като се махне гнойта спадат. Това стои точно все едно си ми е някакъв израстък на кожата и изобщо няма намерения да се маха :( :( Стои като ужасна червена пъпка на носа :( Моля ви кажете дали може да се махне или ще ми зарастне така :(

lamoon
04-07-2011, 18:24
вземи си гентамицин или някакъв друг антибеотик..
всяка сутрин и вечер почиствай мястото с дезинфектант.
И на мен така ми беше станало и ми мина, спокс :wink:

MissBianka
04-07-2011, 18:27
Ами аз го почиствах със спирт първия ден и го намазах с гентамицин няколко пъти но спрях. Дано наистина да мине не ми се иска да зараства по този начин :(

lamoon
04-07-2011, 18:32
ще ти мине, но трябва постоянство и пробвай нещо такова, не спирт :wink:

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcReNxickL-rhSm5K3Ekk9Mh2FqwjXRxJoNJGpBxmv4Dje7yh5w9vw

MissBianka
04-07-2011, 18:38
Благодаря много, много ме успокои !

djipsito
04-07-2011, 20:46
И на мен ми е ставало така и съм я махала за няколко дена и си мажа носа. Минава, споко.

А само да те питам... играеше ли си често с обицата ?

MissBianka
04-08-2011, 06:55
Всъщност тя точно заради това се възпали,защото последните не знам какво ми стана и от нерви непрекъснато я барах(вкравах я и я изкарвах постоянно) и затова стана всичко

И аз да те попитам нещо - като си я махнеш за няколко дена после можеш ли да си я сложиш пак, не ти ли е заздравяла дупката вече?

djipsito
04-08-2011, 08:53
:-D Да ти кажа на мен ми е УЖАСЕН навик да си играя с обицата (и аз като тебе)... направо не мога да спра. А от толкова чоплене ми се е разширила дупката. (Леле тва как звучи само :lol: ) Нашите само ми се карат като ме видят. Баща ми пък само ме дебне и ако блея в телевизора и си играя, ми хвърля една възглавница в главата 8-) А майка ми ми се кара да си сложа халка на носа, поне да спра. Обаче не ми ходи и не искам. Пробвай ако искаш да видиш как ще ти стои с халка и виж дали пак ще го имаш този навик. Братовчедка ми така отвикна.

Махам я мажа, пооправя се и пак я слагам. Не ми се е затваряла напълно до сега. Преценявай, като я махнеш ако видиш, че почва много да се запълва я слагай пак (ако искаш да си я носиш,де)

MissBianka
04-08-2011, 10:25
леле тва си е ужасен навик наистина :-D а иначе не знам дали ще успея пак да я сложа понеже въпросното топче в момента е супер голямо и подуто и не знам кога ще се оправи,едва ли до тогава ще ми стои дупката :(

djipsito
04-08-2011, 18:18
А! И друго се сетих. Ква ти е обицата ? Аз нося златна, иначе ми забира носа. Ако твоята не е златна я смени. От златото се оправя също (или поне при мен..) и я мажи.

MissBianka
04-09-2011, 16:25
Както е тръгнало май вече си се простих с обицата.. подутото ми спадна горе долу и сега трябва да заздравее обаче дупката вече никва я няма.... карай някой ден може пак да си пробия :D Мерси все пак за съветите ! :-)