PDA

View Full Version : Енергия



lolipop1
04-07-2011, 19:36
В последно време изразходвам доста енергия. Уча натоварена програма, ходя на фитнес, посещавам танци. Имам и проблеми с храненето. Явно се храня твърде малко и нямам енергия и сили вече за нищо! Какво ще ми препоръчате като съвет? Някакви витамини или нещо което да взимам, но да е на биологична основа .. да не е изцяло химия.. или пък някакъв друг съвет как да си отпочивам или какво да правя .. наистина съм СКАПАНА вече, а варянта да се откажа да тренирам просто го няма .. може със супер нежелание и изтощеност да отида, но ще отида!

Lian4ety
04-07-2011, 19:48
Намирай време да хапнеш, не е добре така да го караш на фотосинтеза. Не се отказвай от хобитата си,но трябва и да отделиш време и за организма си :)

GrippingBosh
04-07-2011, 19:55
Радвам се ,че си избрала спорта и то толкова натоварено.Браво!Щом си упорита ще постигнеш много.На шампионът му трябва почивка обаче ,нали знаеш :) Пий много вода и спи достатъчно,никога не се оставяй ненаспала.Яж по малко и на често,енергията ти е храната.Ако ядеш бързо ,яж бавно въпреки бързите темпове на живота ти.Чак 20 мин след като си яла усещаш чувство за ситост ,така че определи си 5 хранения за деня и яж пълонценна храна ,а не боклуци и се наслаждавай на всяка хапка.Всички витамини са в плодовете и зеленчуците ,в истинската храна.Тялото ти има нужда от витамини и хидратация,дай му ги :) Казваш ,че в училище ти е натоварена програмата,на мен с толкова тренировки би ми било трудно,помисли дали имаш достатъчно време да учиш и то пълноценно.Как да си починеш? Прави нещо,което да те отделя от проблемите ти ,да не мислиш за тях.Излез на балкона ,дишай чист въздух,излез и се разходи ,виждай се с приятели ,общувайте :)