PDA

View Full Version : белези



daniel10
04-07-2011, 20:45
здравейте искам да ви попитам белег може ли да се махне,защото явно,като съм стоял на стола пред компа и съм бил облегнат бая време на нещо ....Сега ми стои на червени линии и е от бая време.Маиками ми каза ,че ми е спряло кръвта на тези места и затова ;( ;( сейно някой ме е бил с камшик

BabyAnn
04-07-2011, 21:12
Зависи какво имаш предвид под "бая време". На мен подобни отпечатъци са оставали най-много половин час, и то ако са много дълбоки.

WaterLilly
04-07-2011, 21:32
Това са стрии. Получават се от разтягането на кожата при растеж, отслабване или дебелеене и т.н. Веднъж получат ли се, не се махат. Но с времето стават бели, избледняват и почти не се виждат. :) Мажи се с бебешко олио, за да не ти се появят нови. Също почти се заличават като ги търкаш с гъба до зачервяване (все пак не грубо...) и после се намажеш с крем/бебешко олио (от личен опит казвам, че работи).

gab4ooo
04-07-2011, 21:37
^ +1 , но в твоя случай ти казваш , че си бил облегнат , значи би трябвало да са ти се махнали . Аз ведниж си бях стегнала един ластик на челото , който ми обвиваше цялата коса и лицето ми стана нашарено от ластика , но избледня след 1 час и се махна от самосебе си < (не знам така ли се пише) .

daniel10
04-08-2011, 20:39
^ +1 , но в твоя случай ти казваш , че си бил облегнат , значи би трябвало да са ти се махнали . Аз ведниж си бях стегнала един ластик на челото , който ми обвиваше цялата коса и лицето ми стана нашарено от ластика , но избледня след 1 час и се махна от самосебе си < (не знам така ли се пише) .

на мен ми е вече от година много червени линий сеино сам си сложил ластик на ръката и да го оставя известно време и става червена линия така ми е по гърба,но не се маха извиняваите,ако не пиша грамотно