PDA

View Full Version : Възможна ли е ТРЕТА СВЕТОВНА ВОЙНА?



gegomego
04-08-2011, 06:35
След размириците в Либия и т.н. и предсказването на баба ванга (нарочно пиша името й с малка буква) за трета св. война, възможна ли е тя?

blackking
04-08-2011, 08:00
Може би ...

slicky
04-08-2011, 10:17
Според тебе кои ще се бият-Либия с/у половината свят ли?

blackking
04-08-2011, 11:46
Теоритично никога не е изключено, но поне за сега няма такива изгледи :) Ако ще има 3та световна в едно съм категоричен - няма да има нещо общо със събитията в Либия ;) Ето че и САЩ излезе от военните действия там нещата са на приключване.Руснаците и Китай са пас ;) Америка и на тях им писна.Останах там Франция дето се бият и либийския въпрос е почти решен - Кадафи ще се оттегли в друга държава, където спокойно ще си харчи милиардите :) Някой от синовете му е възможно да упралява или може би да настане демокрация.Едно е сигурно - даже и дойде демокрация там неговите синове ще сформират партия, която ще има много подръжници и много пари - малко ли е крал баща им.Тоест Кадафи никога няма да е извън властта в Либия :) Но да се върнем на темата - възможно да е има трета световна според мен, но няма да е заради Либия.Просто няма как да стане - Либия няма ресурса и мощта да се бие срещу "Великите сили" :) Трябва им много силен съюзник.Сега сигурно някой ще напише, че този съюзник е Русия - но не е ;)

montana6
04-08-2011, 13:01
Тея предсказания са направени още от Нострадамус, не разбирам кво ги приписват на Ванга...

avitoholbg
04-08-2011, 14:09
Аз не вярвам в предсказания (поне не много), просто защото човешкото бъдеще има много пътища и не се знае как ще се развият нещата. Според мен няма да има 3-та световна. Просто великите сили няма да позволят това. Ако на някой диктатор му скимне да направи нещо, веднага всички държави ще му се изсипят отгоре и ще го захлюпят- както стана с Либия и Моамар Кадафи.
Сега ще видим как американците и другите народи ще разсипят Либия, ще и вземат нефта и другите блага и ще си тръгнат, а либийският народ отново ще си иска Кадафи ама него няма да го има повече (или ще бъде убит, или ще се крие в някоя друга държава).

Greennight
04-08-2011, 16:22
Всичко е възможно.Даже като гледам как все повече народ гладува в страни като Индия и Китай,всичко е възможно.За всеки случай 3та световна няма да има заради Либия....Тва е все 1 ние да решим да сваляме Първанов и заради тва да стане 3та световна...Но спокойно,те хората не са толкова тъпи.Никой нормален човек не би искал да се стига до 3та световна.В смисъл като гледам как САЩ и цяла западна Европа 2-3 седмици се мъчат с Либия(дето има военен потенциал горе-долу колкото България),не ми се мисли каква съпротива може да окаже някоя по-развита държава.

VaMpiRKaTaaa
04-08-2011, 20:23
Трябва им много силен съюзник.Сега сигурно някой ще напише, че този съюзник е Русия - но не е ;)
Именно.
Русия и Сащ.
Те са толкова богати и с толкова оръжия,колкото не можете до си предтствите.И точно в тия 2 империи има най-много милярдери.
Може би и Китай+Япония.
Но за Русия и Америка съм сигурна.

BurnX86
04-08-2011, 20:28
Дано не се стига до такива войни.В момента Кадафи сам си е сложил главата в торбата... :booooomb:

GregoryHouse
04-08-2011, 23:38
Трябва им много силен съюзник.Сега сигурно някой ще напише, че този съюзник е Русия - но не е ;)
Именно.
Русия и Сащ.
Те са толкова богати и с толкова оръжия,колкото не можете до си предтствите.И точно в тия 2 империи има най-много милярдери.
Може би и Китай+Япония.
Но за Русия и Америка съм сигурна.

Ама верно ли не можем да си ги представим? И кфо като ги имат? Това с милиардерите въобще не го разбрах...


Тея предсказания са направени още от Нострадамус, не разбирам кво ги приписват на Ванга...

Чел ли си оригиналните стихотворения на Нострадамус? Пълни тъпотии, няма никакви предсказания в тях. Просто някои хора нагаждат вече случилите се събития по стихотворенията. Особено, когато ги превеждат. Един път един беше "цитирал" негово стих за кулите близнаци....нищо общо с това което беше писал Нострдамус.

По темата, директен конфликт между великите сили ще има само, ако няма никакъв, ама никакъв друг изход. Подобна война не се знае кой ще я спечели, ако изобщо има победител. Много жертви, огромни загуби за всички страни, да не говорим, ако някой луд пък реши да използва "тактически оръжия."

blackking
04-09-2011, 07:05
Това с милиардерите някак си не го разбрах :) Другото, което не разбрах е защо САЩ и Русия ??!! САЩ се бори до онзи ден срещу Либия, сега им става съюзник, така ли ? Ако ще има трета световна - така както изглеждат нещата САЩ няма да е с Русия :) Поне за сега не ми се струва възможно двете държави да са на една страна.Но най-интересно е ако чуем мнението на BERCUT да видим той какво ще каже.Все пак Русия му е родина и знае повече ;)

GregoryHouse
04-09-2011, 07:55
Що пък третата световна да не е с извънземните? Или с Рая? Току виж Бог се оказал зъл и неговата армия от кръвожадни ангели ни атакуват... :lol: :lol:

blackking
04-09-2011, 08:05
С роботи :) Схванах всичко - милиардерите ще вложат парите си за създаването на армия роботи.Така че ще воюват роботи и хора.Схванах го най-после това за милиардерите е :-D :D :razz:

gegomego
04-09-2011, 08:11
знаете ли аз какво си мисля?
сега кадафи 100 на 100 ще се откаже. и тогава всички държави, които са воювали срещу либия ще се скарат кой ще вземе повече петрол. от този скандал ще настъпи война. Примерно Франция ще каже: ние почнахме войната, англия (примерно) ще каже: ние взехме най-много жертви и ще стане мазало.

BERCUT
04-09-2011, 10:28
Аз преди си бях дал мнение относно една бъдеща световна война, в една друга тема и ще го потърся и постна тук.

blackking
04-09-2011, 12:14
Ако е онова в темата за северна корея значи съм го чел :)

BERCUT
04-09-2011, 13:34
Ако е онова в темата за северна корея значи съм го чел :) Същото.

Lucho
04-09-2011, 16:13
Ако стане евентуално военен конфликт, лично аз мисля едната враждуваща страна да бъде Северна Корея, заради своята ядрена програма. Друг възможен опонент на С. Корея може да бъде САЩ. Слабо вероятно според мен е, Либия да се съюзи със Северна Корея (но от друга страна, никой нищо не може да каже със сигурност).

За предсказанията мисля, че това не е точният раздел за тях. Аз лично не вярвам, тъй като не всичко от миналото се е сбъдвало... т.е. можем само да гадаем, защото всичко е догадки, а за тях 100 човека могат да кажат 100 различни неща, няма едно мнение по въпроса.

Greennight
04-10-2011, 08:52
знаете ли аз какво си мисля?
сега кадафи 100 на 100 ще се откаже. и тогава всички държави, които са воювали срещу либия ще се скарат кой ще вземе повече петрол. от този скандал ще настъпи война. Примерно Франция ще каже: ние почнахме войната, англия (примерно) ще каже: ние взехме най-много жертви и ще стане мазало.Това едва ли ще стане точно така.В смисъл дипломатите на великите държави,не са пияни тъпанари в селска кръчма,които са готови веднага да си скочат на бой за най-малкото.Иначе и аз съм си мислил за война с роботи,но това едва ли ще стане в близко бъдеще,щото все пак робота е машина.Много по-трудно ще се справя и ще има повече проблеми при различните терени и климатични условия,отколкото човека.

GregoryHouse
04-10-2011, 14:45
Мислиш ли, че вече не са се разбрали кой какво ще вземе? :) Те са си го поделили още преди да хвърлят бомбите... А Кадафи е въпрос на време да си иде. Ако бунтовниците не го претрепят, очаквайте инвазия на НАТО. Ако бях на негово място, щях да си хвана дръмката и да замина за Карибите. С толкова милиарди щях да живея цял живот като бей...