PDA

View Full Version : Avenged Sevenfold vs. Bullet for my valentine



theuntouchable1
04-08-2011, 14:51
http://farm4.static.flickr.com/3604/3385477053_1cfd9d41c4.jpg

Значи бях чел някаква статия и там бяха сравнили A7X и BFMV ..Може би защото и двете групи претендират че са Heavy Metal..но това е друг въпрос.. Искам да попитам според вас кои са по добри ?


Лично мнение : Avenged са ми любимата група и разбирасе мисля че са по-талантливи и имат невероятни лирики ..

Ето едно видео в което са сравнени доста обстойно...

http://www.youtube.com/watch?v=uQmiunlu2ck

DesireToFire
04-08-2011, 15:44
Аз не знам Bullet да претендират че са хеви. Уатевъ, трябваше да си направиш темата като анкета. Иначе хмм, и едните и другите имат отвратителни кавъри на любимата ми група :lol: . Но докато Avenged са избрали възможно най-лесната и популярна песен, Bullet са се хвърлили на значително по-сложна, за което ги уважавам в пъти повече. А и някога слушах доста BFMV, а Avenged никога, ама никога не съм ги понасяла. Така че ако трябва да се избира между двете групи съм за Bullet For My Valentine.

theuntouchable1
04-08-2011, 16:19
Аз не знам Bullet да претендират че са хеви. Уатевъ, трябваше да си направиш темата като анкета. Иначе хмм, и едните и другите имат отвратителни кавъри на любимата ми група :lol: . Но докато Avenged са избрали възможно най-лесната и популярна песен, Bullet са се хвърлили на значително по-сложна, за което ги уважавам в пъти повече. А и някога слушах доста BFMV, а Avenged никога, ама никога не съм ги понасяла. Така че ако трябва да се избира между двете групи съм за Bullet For My Valentine.

Амии в доста интервюта Bullet казват че са хеви метъл ..Когато бяха дори на Rock Am Ring повтаряха на публиката"" Do you want some fuckin' heavy metal !!! " btw Направих темата с анкета вече (:

DesireToFire
04-08-2011, 16:28
Е те всички казват така 8-) Използвано е в случая на хеви като нещо хард, а не като конкретен стил.

ioana25
04-30-2011, 20:32
Оо, определено съм за A7X :smt007 Любима група са ми :)
В интерес на истината не съм запозната мн с творчеството на Bullet, но някои от песните им, които съм чувала ми допаднаха .... и все пак A7X на 100% поради мн причини. Жалко обаче, че не са мн популярни в България, но все пак се надявам някога да ги видим и тук :)

BladeDancer
04-30-2011, 20:53
Избирам BFMV.. A7X .. вокала им е ужасен китаристите също. Музиката отвратителна. БФМВ не са хеви метъл а по думите на мат са " Hard Rock with a lot of heavy metal influence".. Пък и лириките на БФМВ ( въпреки че в повечето случаи за любов и жени и т.н. каквоти са 99% от лириците днешно време на популярните групи) са по-добри. Общо взето бълет са си г/д за отбиване на време доколкото A7X не мога да ги понасям ..

psych0
04-30-2011, 21:33
BFMV

stelit0
04-30-2011, 22:26
Избирам BFMV.. A7X .. вокала им е ужасен китаристите също. Музиката отвратителна. БФМВ не са хеви метъл а по думите на мат са " Hard Rock with a lot of heavy metal influence".. Пък и лириките на БФМВ ( въпреки че в повечето случаи за любов и жени и т.н. каквоти са 99% от лириците днешно време на популярните групи) са по-добри. Общо взето бълет са си г/д за отбиване на време доколкото A7X не мога да ги понасям .. +1 8)

WishICouldForgetYou
04-30-2011, 22:56
BFMV са еба ти противните противняци противни ! ПРОТИВНИ БЕ!
Пф..
BladeDancer .. Нещо за SYN ли намекваш?
То е ясно че М.Shadows като му правиха операции на гласовите струни това оказа огромно влияние и сега не може да се дере, но изобщо недей да говориш, че китаристите са ужасни. Да ти пикам на мнението да ти пикам.

BladeDancer
04-30-2011, 23:00
BFMV са е** ти противните противняци противни ! ПРОТИВНИ БЕ!
Пф..
BladeDancer .. Нещо за SYN ли намекваш?
То е ясно че М.Shadows като му правиха операции на гласовите струни това оказа огромно влияние и сега не може да се дере, но изобщо недей да говориш, че китаристите са ужасни. Да ти пикам на мнението да ти пикам.
На 10 ли си ? Някой като си изкаже мнението за някой друг по-добре го приеми отколкото да се караш. Няма да ме накараш да мисля друго яче. За мен е така. Ти като си ги харесваш слушай си ги мен кво ме бърка.. ебаси хората.
Почваш да ми ставаш все по-антипатична ебаси. Успокой се малко и мисли трезво бе момиче.

iLovePussyJuice
04-30-2011, 23:03
най-добрия риф от клипа е 1вия (The Trooper) 8-)
не съм им фен, не ме кефят особено, но са мелодични
има интересни рифчета и сола за дрънкане 8-)

WishICouldForgetYou
04-30-2011, 23:04
BFMV са е** ти противните противняци противни ! ПРОТИВНИ БЕ!
Пф..
BladeDancer .. Нещо за SYN ли намекваш?
То е ясно че М.Shadows като му правиха операции на гласовите струни това оказа огромно влияние и сега не може да се дере, но изобщо недей да говориш, че китаристите са ужасни. Да ти пикам на мнението да ти пикам.
На 10 ли си ? Някой като си изкаже мнението за някой друг по-добре го приеми отколкото да се караш. Няма да ме накараш да мисля друго яче. За мен е така. Ти като си ги харесваш слушай си ги мен кво ме бърка.. ебаси хората.
Почваш да ми ставаш все по-антипатична ебаси. Успокой се малко и мисли трезво бе момиче.На 9 и половина съм почти.. още нямам 10 :( При положение, че солотата на Synyster са ба си яките... просто недоумявам как може да кажеш, че е ужасен.
Ок, спирам вече. Имаш си мнение, хубаво. Не мога да го променя - ок.
Лека вечер.

BladeDancer
04-30-2011, 23:06
Не сериозно.. имаш късмет, че не съм казал всичко което мисля за групата. Ама айде няма да разтройвам фенките, че ме е страх хахах.

Ти си като фенките на токио хотел едно време ( :razz:

maldini
04-30-2011, 23:12
хора моля ви спрете да слушате такава балъшка музика.. ПОРАСНЕТЕ!! :-D

BladeDancer
04-30-2011, 23:14
Ммм какво имаш предвит ? Коя музика е балъшка и коя не е ? Айде да обясниш на балъците, че ние не знаем.

maldini
04-30-2011, 23:15
балъците нека си останат балъци , не може всички да са готини :grin:

BladeDancer
04-30-2011, 23:16
И все пак я сподели голямата тайна за балъците.

iLovePussyJuice
04-30-2011, 23:19
и 2мата толкова и разбирате от китаристи и сола :D

нито този (не го схванах какъв е), нито Кърк Хамет стават за нещо

пс- приемете го като ебавка :-)

BladeDancer
04-30-2011, 23:22
и 2мата толкова и разбирате от китаристи и сола :D

нито този (не го схванах какъв е), нито Кърк Хамет стават за нещо

пс- приемете го като ебавка :-)
Аз знам че кърк не става за нищо :D просто си ме кефеше като по-малък заради ранните сола. Нвм.. Таааааааааааааааааааааааа ааа
wazaaa ?

iLovePussyJuice
04-30-2011, 23:26
впрочем намирам за странен фактът, че не съм ги слушал (в смисъл чувал съм ги де, но не съм слушал никога цяла песен примерно ;д), а са толкова комерсиални (и 2те групи) :-o

BladeDancer
04-30-2011, 23:40
Нека ти ги обясня и двете групи накратко за да не си разваляш деня със слушането на тяхни песни.

И двете са г/д еднакво. Популярни лайна и т.н. Разликата е че първия албум на BFMV става малко, а пък при тея A7X все едно слушаш поп с китарки .. (или американска чалга).

bfmv дълги коси черни дрехи песни за любов и убийства за любов със тежък елемент във вокалите и не толкова в китарите ама що-годе добри сола в първия албум. Станали известни с песнички направени за момичетата .. ясно защо само момиченца ги слушат ( айде има и момченца :* ).. 2-ри албум много слаб ама има 1-2 песни които се понасят а третия е пълна скръб. Ок балади ама айде поне да са поносими. Слушате музика и вие малко не може ли.. та както и дае

A7X .. ще трябва да го направя ( извинявам се на оная с дългото име и се моля да не ме убие). ъм . УЖАС. Като ги видях за първи път щях да припадна.
Пичове хубави сте попринцип. Кви са тея дрехи прически и гримове. Загрозавят ви.
Музиката - ужасна отново. Вокала ... не му се получава май. Не е толкова до пеенето отколкото по начина който пее мелодията на текста. Баса не го чувам не знам що. Китаристите са пълна скраб. Ужас просто ужас за ушите ми. Искам да си ги отрежа и изхвърля.
Как да кажа . Не съм много добър в обясненията, но рифовете не са интересни а по-скоро отвращават а тея мелодийки които вкарвате тип theme song на анимационно филмче са ужасни. Солата да не коментирам . Тоя SYN ли какъв е не го знам просто трябва да разбере че колкото и да се навежда или клати наляво надясно докато свири просто солото няма да му стане хубаво. Барабаниста май е единствения добър музикант в групата.

Май и двете групи се харесват заради "секси хората" вътре отколкото заради музиката ама айде.

LoveChocolate
05-01-2011, 03:05
Аз кфо да кажа като харесвам и двете групи :x

theuntouchable1
05-01-2011, 08:43
Нека ти ги обясня и двете групи накратко за да не си разваляш деня със слушането на тяхни песни.

И двете са г/д еднакво. Популярни лайна и т.н. Разликата е че първия албум на BFMV става малко, а пък при тея A7X все едно слушаш поп с китарки .. (или американска чалга).

bfmv дълги коси черни дрехи песни за любов и убийства за любов със тежък елемент във вокалите и не толкова в китарите ама що-годе добри сола в първия албум. Станали известни с песнички направени за момичетата .. ясно защо само момиченца ги слушат ( айде има и момченца :* ).. 2-ри албум много слаб ама има 1-2 песни които се понасят а третия е пълна скръб. Ок балади ама айде поне да са поносими. Слушате музика и вие малко не може ли.. та както и дае

A7X .. ще трябва да го направя ( извинявам се на оная с дългото име и се моля да не ме убие). ъм . УЖАС. Като ги видях за първи път щях да припадна.
Пичове хубави сте попринцип. Кви са тея дрехи прически и гримове. Загрозавят ви.
Музиката - ужасна отново. Вокала ... не му се получава май. Не е толкова до пеенето отколкото по начина който пее мелодията на текста. Баса не го чувам не знам що. Китаристите са пълна скраб. Ужас просто ужас за ушите ми. Искам да си ги отрежа и изхвърля.
Как да кажа . Не съм много добър в обясненията, но рифовете не са интересни а по-скоро отвращават а тея мелодийки които вкарвате тип theme song на анимационно филмче са ужасни. Солата да не коментирам . Тоя SYN ли какъв е не го знам просто трябва да разбере че колкото и да се навежда или клати наляво надясно докато свири просто солото няма да му стане хубаво. Барабаниста май е единствения добър музикант в групата.

Май и двете групи се харесват заради "секси хората" вътре отколкото заради музиката ама айде.


Добре приемам мнението ти..Нека видим какво и другите хора мислят и да не превръщаме темата в разправия ;] Всеки човек има право на мнение това че на теб не ти харесват незначи че и на други хора не биха им харесали ;]

WishICouldForgetYou
05-01-2011, 09:34
ОК, оня M.Shadows може да приемем, че не пее като света особено след като имаше проблеми с гласовите струни и тряяше да му правят операции и глупости. Но все пак не е УЖАСЕН.
Zachary що-годе става. 8-)
А пък Johnny хич не ме интересува... нещо не ме радва. ;d
Synyster го харесвам точно заради солотата. Според мен пък са супер добри.. на който не му харесват може да се застреля.
R.I.P James (The Rev) .. тоя беше голям пич, жалко че така стана... Много добра игра на барабаните.

И все пак колкото и по-ужасни да станат, пак ще предпочитам тях пред ония противняци. Преди ми харесваха 2-3 песни техни, но вече станаха толкова противни, че.. глякс. 8-)

DesireToFire
05-01-2011, 09:43
Бтв, ако ще защитавате вокала на A7x че е имал някаква операция, през същото е минал и вокала на Булет :D

http://www.youtube.com/watch?v=lw2NwJsywEQ Well...thats just wrong :X Честно, като се сетя тази песен как съм я слушала стотици пъти в оригинала, как мога да й изрецитирам текста. Разбира се, че не очаквам кавъра да е по-добър от оригинала, но това просто не мога и да го изслушам до край.

http://www.youtube.com/watch?v=oYDiXLFfSy8 Това също не е като да е от най-добрите кавъри, но поне са се пробвали на значително по-трудна песен и то според мен доста по-успешно.

BlindedAngel
05-01-2011, 10:45
Въпреки че съм бесния чалгар, не съм толкова тесногръд за други стилове музика ( и като цяло ).Навремето ( още като излязаха ) БФМВ, направо се влюбих в тях.Авенджед също радват, но моя фаворит винаги са си били БФМВ.Специално от такава музика не твърдя че разбирам много, но просто ми допадат като текстове и звучене.

П.П. Аре сега почнете да ме плюете, че съм чалгар 8)

theuntouchable1
05-01-2011, 10:50
M Shadows не пеел добре ?! За това Slash го покани да направят песен заедно..Не са били добри музикантите ?! За това през 2006 година са ходили на турне с Metallica ..

ioana25
05-01-2011, 10:52
Бтв, ако ще защитавате вокала на A7x че е имал някаква операция, през същото е минал и вокала на Булет :D

Да, не мисля,че има място да говорим за това кой е претърпял операция. Според мен това не е повлияло толкова мн на развитието на двете групи. И преди някой да каже ,че заради операцията M Shadows вече не крещи толкова, решението да заложат на повече мелодичност в песните е взето преди да има проблем с гласните връзки.
Няма какво да се обяснявам ,че го харесам мн като вокалист при условие ,че Avenged са ми любима група, но и фактът ,че Slash записа песен с него и че го определя като "an amazing singer, very creative" говори добре за него.
Но всеки с мнението си :)

DesireToFire
05-01-2011, 11:01
Slash записал песен с него.. So what? Той записа и с Риана, но това не ми променя мнението за нея. Мат пък е записвал с Apokaliptica i Max Cavalera.
А и кхъм ..
Bullet for my Valentine have been chosen by the legends Metallica as a support act on both their European stadium dates in July 2007, including a historic show at the newly finished Wembley stadium.

Супер ми е странно защо по дяволите защитавам вокал, които не ми допада принципно и група, която ме разочарова доста с новите си неща :Д

WishICouldForgetYou
05-01-2011, 11:16
:lol: "Apokaliptica"

Съжалявам.. тук не можах да се сдържа :razz:

Btw в тая тема спорът е слабичък. Изчакайте да си взема пуканките и се почвайте здраво. 8)

theuntouchable1
05-01-2011, 11:23
Леле BFMV може дабре да са я издокарали Domination на звук но Мат просто не може да я изпее както трябва ...А кавъра на Walk e доста добър Шадоус може да си изменя гласа доста добре.Също така Avenged са направили и песен в памет на Dimebag http://www.youtube.com/watch?v=ueAVUmb_M2I //

WishICouldForgetYou
05-01-2011, 11:45
Ся ще ви затрупам с песни, щот` съм гадна 8)


http://www.youtube.com/watch?v=I-QaFWURsMU

http://www.youtube.com/watch?v=jTHv7UCiXf4

http://www.youtube.com/watch?v=Hg7lIkZdTPk

http://www.youtube.com/watch?v=jUkoL9RE72o

http://www.youtube.com/watch?v=EYMLoz2PrJc

http://www.youtube.com/watch?v=8M_5rrbcfFc xDD

http://www.youtube.com/watch?v=fwhUqDsQwww

http://www.youtube.com/watch?v=1OZs7IoWTvc

http://www.youtube.com/watch?v=6PRfDJQY_Y8

мухахахха :lol: 8-)

BladeDancer
05-01-2011, 11:49
ммм уат ?

Кавъра на доминешън и на уалк са просто ужасни. Не мога да ги слушам. Не знам какъв слух имате ама определено не е добър.

Турнето с металика не е за голяма почит хахах ... колкото и да съм им фен те избират някаква груба по-комерсиална за да идват повече хора заради тях лол.

DesireToFire
05-01-2011, 12:36
:lol: "Apokaliptica"

Съжалявам.. тук не можах да се сдържа :razz:

Btw в тая тема спорът е слабичък. Изчакайте да си взема пуканките и се почвайте здраво. 8)
Е добре де, обърках се от сменянето на кирилица с латиница. Както ми е е случвало да напиша "тхраш" или Димебаг Дарел. Както и Пхил Анселмо :Д

DesireToFire
05-01-2011, 12:47
Леле BFMV може дабре да са я издокарали Domination на звук но Мат просто не може да я изпее както трябва ...А кавъра на Walk e доста добър Шадоус може да си изменя гласа доста добре.Също така Avenged са направили и песен в памет на Dimebag http://www.youtube.com/watch?v=ueAVUmb_M2I //
Уважавам изключително много такива начинания от страна на която и да е група, но ако трябва да съм честна дори тази тяхна песен не ми харесва. Не знам защо, просто тази група не е било писано да бъде слушана от мен.

http://www.youtube.com/watch?v=MBbLWZHp_s0&playnext=1&list=PLDF9FDD91219E7B11 Докато тази песен може да ме разплаче, дори и да не харесвам Nickеlback.

DieselBlood
05-02-2011, 14:39
И двете звучат гей.

Ravage
05-03-2011, 22:15
Поредната малоумна анкета. Намери база за сравнение между двете групи преди да се опитваш да ги сравняваш !

DesireToFire
05-04-2011, 14:05
Навсякъде ги сравняват - списания, форуми. Участват в едни и същи класации, за музикалните награди винаги са в едни и същи категории. Още докато имах някакъв интересн към Булет, коментарите навсякъде бяха свързани с това коя група е по-добра.

syn7
07-22-2011, 13:24
И двете групи имат страхотни песни, но мен ме кефят повече Avenged Sevenfold. Гласът M Shadows не ме дразни, даже ми е много приятен. Вие сте чули невероятните сола на китариста 8) . Външният им вид? Кой го гледа?Важното е как свирят! А те се справят повече от супер.

R.I.P. Jimmy "The Rev" Sullivan

SoloHaterWehrmacht1945
07-24-2011, 20:56
Avenged Sevenfold!

Nevska
08-28-2011, 00:40
Повечето ви писания почнах да ги пропускам след първите 2-3. Не за друго, просто ще ме хване повече яд на вас и ще си изгубя спокойния тон.

Аз гласувах за Avenged Sevenfold. Запозната съм по-добре с групата, харесват ми повече. Даже няма да се впускам в излишни доводи... И двете групи правят хубава музика. Наслаждавайте се на шибаната яка музика вместо да сравнявате двете групи без каквато и да е очевидна причина. Излишен хейт никому не трябва...

brutaLxxbunny
08-28-2011, 11:30
Въпреки че,аз НЕ слушам толкова тежка музика,гласувах за Avenged Sevenfold,защото обожавам баладите им.

elysunny
08-28-2011, 13:44
и двете групи са противни

Freaky6
09-06-2011, 12:22
Avenged Sevenfold. Харесвам и Булет, имат хубави песни. Но Avenged Sevenfold повече ме грабнаха и повече си ги обичам.. (:

BrainlessROCKBABY
09-07-2011, 07:58
BFMV - Butt Fuck Me Violently

Snik4er
09-07-2011, 08:45
Ей такива теми просто...
Не могат ей така да се сравняват две групи. всяка си има своите добри и слаби моменти.
А още по- некоректно е, защото едните са Англичани, другите Американци. съответно BFMV и A7X. Стартира ли са кариерите си почти по едно и също време -1998 и 1999. Първия албум на британците е класика. Последния -Nightmare на A7X също ми харесва. Трудно е да се определи по- добрата банда. След 30-тина години времето ще покаже кои ще се помнят (Аз мисля, че и двете). Мат и компания, така да се каже, започнаха възраждане на чистия metal, нарекоха ги metalcore... А опонентите им в темата прехвърлиха течението в щатите, като го дообработиха. Естествено напоследък по- популярни са Aмериканците, знаете, че след смъртта на Rev продажбите им се увеличиха доста, но така е- смъртта продава.
Та няма да гласувам м анкетата, но да бяхте сложили едно "Искам да видя резултатите" например...

DesireToFire
09-07-2011, 09:42
^ Води BFMV
Аз пък залагам, че нито една от групите няма да се помни след 30 години :D Мисля направо някой мод да заключи темата и да я отвори 2040 година :Д

theuntouchable1
09-07-2011, 10:21
Абе аз даже бях е забравил тая тема.. бях е направил само защото ми беше интересно коя група има повече фенове.

BrainlessROCKBABY
09-08-2011, 07:27
Ей такива теми просто...
Не могат ей така да се сравняват две групи. всяка си има своите добри и слаби моменти.
А още по- некоректно е, защото едните са Англичани, другите Американци. съответно BFMV и A7X. Стартира ли са кариерите си почти по едно и също време -1998 и 1999. Първия албум на британците е класика. Последния -Nightmare на A7X също ми харесва. Трудно е да се определи по- добрата банда. След 30-тина години времето ще покаже кои ще се помнят (Аз мисля, че и двете). Мат и компания, така да се каже, започнаха възраждане на чистия metal, нарекоха ги metalcore... А опонентите им в темата прехвърлиха течението в щатите, като го дообработиха. Естествено напоследък по- популярни са Aмериканците, знаете, че след смъртта на Rev продажбите им се увеличиха доста, но така е- смъртта продава.
Та няма да гласувам м анкетата, но да бяхте сложили едно "Искам да видя резултатите" например...

BFMV са от Уелс, бтв :D

TsShadows
11-13-2012, 15:10
Нямам нищо против BFMV, но като се замислите те са толкова добри колкото и A7X (да не кажа,че А7Х са по-добри).Твърдо за А7Х!!! Възможно е да не ги харесвате,да не харесвате стила на музиката им, но не месете вокалиста,китаристите,баси ста и барабаниста! Като толкова много ги мразите,мразете си ги,никой не ви пречи,ама защо трябва да го показвате?АМЕРИКАНСКА ЧАЛГА?!?!?! Я ми пратете песен,която оприличавате на чалга :)