PDA

View Full Version : Моля ви за помощ!



Chacho
04-08-2011, 18:51
Щеше ми се, да не ми се налага да пиша тук. Уви, от отчаяние търсим помощ отвсякъде. Става на въпрос за един приятел. Нуждае се от операция и се опитваме да съберем средства. Ето малко повече по въпроса:

Илиян Николов се нуждае от помощ за операция в Турция. Диагнозата е злокачествен тумор в главата с разсейки. Нужни са 15 000 лв за лечението му. Парите трябва да бъдат събрани в рамките на 1 месец. Приканваме всички да се отзоват и ако могат да помогнат дори с минимална сума ! Моля да разпространите групата възможно най-много !

IBAN: BG50UBBS80021045414530-BG
BG50UBBS80021439277210-EUR" Сметките са към банка ОББ



Ето я и фейсбук групата: http://www.facebook.com/home.php?sk=group_138429359562278


1-2 лева също са от значение! Преводите в ОББ мисля, че са без такса. Не отнема много време (като се замисля колко вися във youtube) - няколко отделени минути от нашите животи могат да дадат толкова много на Илиян.

Ето и един текст, които може да прочетете, ако искате: http://modestpen.blogspot.com/2011/04/blog-post.html


Искрено благодаря на всички, които се отзоват. Няма смисъл да пиша, проява на какво и що е. Ако сте се мотивирали да помогнете, сами сте намерили причината. Само ще кажа, че всеки ден след това ще живеем с мисълта за вас и вашата доброта!

DownloadVirus
04-08-2011, 19:03
Значи първо ако може да дадеш предложения как да го разпостраним...

Второ , как хората са сигурни,че парите отиват при него??

fatrat
04-08-2011, 19:05
едва ли човека ще пуссне тема в тийн форум щото няма какво да прави.
Аз лично ще пробвам да заделя малко средства макар,че съм на червено. Силно се надявам паричките да се съберат от добросъвестни хора по-бързо

Chacho
04-08-2011, 19:19
Ами разпространяването общо взето за момента става от уста на уста, но за един ден в ФБ събрахме над 1200 човека.

Аз много рядко давам пари за благотворителност, защото също не съм сигурен дали парите наистина ще отидат за каузата. Затова ми е и изключително гузно да ви приканвам за подобно нещо. Все пак в групата сме публиквали снимки от диагнозата, както и на момчето. За момента с това разполагаме. Уикенда се прибирам до Враца и ще извадим и нужните документи от БЧК, с които може би ще изглеждат нещата по достоверни. Съжалявам, че ви приканвам по настояще само на доверие да ги дадете. Основателят на групата му е съученик, а е и също мой авер от ~15 години. С болното момче сме пили на една маса десетки пъти, на 8ми декември бяхме заедно, последните месеци се виждахме на кафе като се прибирах във Враца.

Скоро ще качим още информация и в групата ще държим в течение всички, които се интересуват от случая.

Дори и да решите, че това не е за вас, помолете се за момчето! Ние ще се помолим за вас. Доста се отчаяхме от цялата история. Благодаря Ви, че се интересувате! :)

DownloadVirus
04-08-2011, 19:25
Значи първо освен във facebook какви други начини има за разпространяване ?

И второ някаква опция със sms възможна ли е или не? Така е най-лесно всеки малък или голям може да помогне,само чрез GSM ! Аз примерно тия неща IBAN кво било що било не знам дори кво означават и не съм чувал за тях!

ArrowsOfDeath
04-08-2011, 20:37
Вдигнах темата и се надявам да се съберат парите.

Chacho
04-08-2011, 22:42
Благодаря!

Утре ще проучвам въпроса със смс-сите. Днес търсих и намерих разни варианти, но трябва да проуча как става номера.

А превеждането по сметка става с кода, който е написан (този в левове). Отивате в банката, казвате, че искате да внесете пари по сметка и попълвате едно листче. Това е.

В ОББ мисля, че няма да ви таксуват за внасянето.



За разпространяването - това е достатъчно. Ние ще се опитаме (и се опитваме) да се свържем с някои медии.

Chacho
04-17-2011, 11:32
Ето и новината по Нова ТВ, надявам се да поразчисти малко съмненията.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=206818126009600&oid=138429359562278&comments

По много училища вече се събират пари в кутии или се организират класовете и с малки дарения събират сума, която да внесат. По 1 или 2 лева дарение означава към 20-40лв. Поне по случай Възкресение Христово заделете някой лев, нека дадем ванс на момчето да празнува празника още много пъти!

Ashenvale
04-18-2011, 06:10
Жалко, че не мога да помогна и аз, все пак ми е адаш :-o
Опция чрез sms, няма ли? :(

Chacho
04-18-2011, 10:58
СМС-и няма да има по две причини.

Първо е много чакане да се направи. Трябва един куп документи да се изпратят, които отделно се преразглеждат, пък след това се подготвя смс-кампанията и чак тогава създават.

Второ, изпратеният смс не е дарение. Изпратен смс + платена сметка към мобилния оператор вече е дарение. По-добре да се внесат тези пари, иначе половината ще си мислят, че са ги дали, а всъщност увисват нещата.

В ОББ превода става за няма и 5 минути.

Chacho
07-16-2011, 13:10
С дълбока скръб съобщаваме че на 16 юли 2011 г. след дълго боледуване почина нашия скъп приятел Илиян Руменов Николов.

Темата може да се свали, пари вече не се събират.

Нека почива в мир!