PDA

View Full Version : Потресена съм ..



___mimity___
04-08-2011, 20:42
Здравейте и се извинявам,ако това не е точното място на темата. Прочетох статията за закона за убиване на уличните кучета и наистина съм потресена. Защо винаги на хората са виновни животните,защо все те трябва да се измъчват и подлагат на убииства и най-различни и болезнени мъчения .. Наистина няма какво да кажа. Вие как мислите?

Serphent
04-08-2011, 21:58
на мен лично да ти кажа ми е все тая :D не се филмирай :D

tochica
04-09-2011, 08:01
Кучетата са на улицата, защото някой боклук ги е изхвърлил. Или безхаберни стопани са допуснали нежелана бременност на женското си куче, или не са кастрирали мъжкото си куче, което безразборно опложда уличните кучки. Не мога да разбера що за човек ще си изхвърли кучето, това е ужасно. Не им е мястото на улицата, опасно е да не нападат хората, защото на улицата някой озверяват. Но не съм видяла бездомни бойни кучета или породисти. По принцип кучето е страхотно и любвеобилно животно и при добри стопани и подходяща грижа няма да нападне човек. Така или иначе в момента е пълно с изроди, които измъчват уличните животни. За тях няма защита.

Мисля, че проблемът е в хората. Решението е ние да се погрижим за животните понеже все пак ние сме ги пуснали на улицата. Аз лично никога не съм си купувала животинче. В семейството ми имаме практика да прибираме някой бездомен помияр, наскоро роден, и да си го гледаме. Не съм убедена, че ако е живял години наред наулицата, ще му е добре в домашна среда. Ужасно е, когато е бил домашен и в един момент се озове на улицата - веднъж и такъв прибрахме, тъй като стопанинът му почина. Повече от едно куче не можем да си позволим да гледаме, разходите са големи. Друг е въпросът, че има домове, в които хората едва успяват да се погрижат за себе си, какво остава за животно.

xSANYAx
04-10-2011, 19:40
Айде айде..има тоолкова много хора в тая държава,които все търчат да си купуват възможно най-бойното куче,най-злобното,най-скъпото,съсипват го,тъпчейки го с енергийни храни,след което го насъскват за тяхно забавление срещу някое безпомощно изоставено куче..разкъсва го,стопанинът доволен,прибира си звярът и 'кой откъде е'..дори не с еобръща да види какво е станало с горкичкото невинно куче... такива същества аз не ги приемам като 'хора'

GregoryHouse
04-10-2011, 20:25
Имахме подобно дискусия с една преподавателка и тя реши да ни го даде като казус който трябва да решим и да предложим стратегия. Имаше некфи мацки които предлагаха да ги прибираме в пиюти, да ги храним, да им търсим собственици и т.н.

Принципно много красива идея - реално е неосъществима. Защото за подобен проект в град като Велико Търново ти трябва финансиране от (по груби сметки) 20 млн лева + 0.5 до 1млн лв годишна издръжка. Откъде ще дойдат тези пари? От общината? Не мисля. От държавата? Заповядайте да представите проект. Може и да го реализирате в някоя друга вселена.

Ако искате можете да си ги приберете у вас?

А защо не да дарявате 1/2 си заплата за да осъществим този прекрасен център?

Violenza
04-11-2011, 19:29
Принципно много красива идея - реално е неосъществима.
Неосъществимо е в България, аз в цивилизованите страни, в които съм била, бездомни животни не съм видяла.
Защо плащам данък на кучето си? Къде изобщо отиват тези пари? Нали уж вече всяко едно куче трябва да е чипирано, защо не проверяват?! Защо не глобяват за тая работа? Големи изисквания УЖ, а всъщност едно голямо НИЩО.
Да не говорим, че има достатъчно хора, които са готови да даряват и да помагат, но общината дори не иска да отпусне място за направата на приют.


Serphent, и някой такъв изрод като не намери бездомна животинка, която да измъчва, ще намери човек.. и дано да е някой като теб. :)

tochica
04-15-2011, 06:43
Serphent, и някой такъв изрод като не намери бездомна животинка, която да измъчва, ще намери човек.. и дано да е някой като теб. :)

В цивилизованите страни, в които си била, така ли си говорят хората?

Violenza
04-15-2011, 13:26
Аз цинизми в изказа си не виждам.

Факт, абстрахирай се от това дали ти харесва или не.

GregoryHouse
04-15-2011, 14:37
Дами и господа, абстрхирайте се моля от нападки един към друг.

Въпросът наистина е доста наболял, и принципно може да се получи добра дискусия. Че нещо трябва да се направи по въпроса - трябва.

___mimity___
04-16-2011, 12:19
GreogoryHouse Абсолютно вярно !!

amoreemio
04-25-2011, 20:22
Както и да звучи - по-добре да се убиват, на мен ми писна да се страхувам по улиците дали някое няма да ми налети, особено когато са по 10 , разнасят се зарази, бълхи и всякакви болести... нямам нищо против животните, само че приютите са много скъпи, хората които не са съгласни с идеята може да обмислят да ги приберат и да се грижат за тях...

mitkoyyy
04-26-2011, 18:04
Според мен трябва да се убиват. Тук имаше едно куче, което нападаше сестра ми и децата пред блока. Редовно го сритвах да се разкарва от блока и пак идваше и накрая на един съсед му писна и обеси за едно дърво.

scytheswath
05-01-2011, 01:05
Подозрението ви е основателно, Мимиту, не му е тук мястото на този пост според мене....