PDA

View Full Version : Въпрос за съчинение



SuNsEt
04-09-2011, 10:07
Вярно ли е че трябва да се използва задължително цитат от критическа интерпретация в интерпретативно съчинение по литература?

Оная овца по БЕЛ ми каза,че е задължително и дори на матурата по БЕЛ,когато трябва да се отговори писмено с интерпретативно съчинение на даден въпрос ,ако не използваш такъв цитат ти взимат точки. :shock: Е ние от къде ще помним такива глупости като критическа интерпретация ебаси...
И кво трябва да представлява това?Как трябва да се напише?Примерно Томас Ман оценява творчеството на Чехов през възможностите на късия разказ и тн. -така ли?
Ами като се зададе тема от сорта на ...Калъфът-страх от обществото(измислих си го тва) -е как да напиша критическа интерпретация като говорим за самия текст,а не за творчеството на Чехов???

kykyto
04-09-2011, 10:13
Еми госпожата от курсовете ми е на същото мнение. Това е примерно:
В своята интерпретация на Андрешко през 1989 годиина, Атанас Лазаров
поставя една нова.....BULLSHIT, bullshit, bullshit.
Аз мога да си намеря една книжка с анализи на всички произведения и да напиша името на автора. Ще дойде случай в който комисията няма да знае ,кой е критика, тогава ще видят те кон боб яде ли :-D

sexa_na_kompleksa
04-09-2011, 16:34
За пръв път чувам за такова нещо и много ме съмнява да е истина. В критериите за последния въпрос от матурата не е споменато нищо подобно.