PDA

View Full Version : Кортизон



Rolezzz
04-09-2011, 11:32
Някой пил ли е кортизон?
Ако някой е пил имало ли е наддаване на кг?Колко време е продължило лечението с кортизона?

gab4ooo
04-09-2011, 12:42
От кортизона се пълнее и това може да се обясни биологически.
Този хормон стимулира образуването на мазнини в организма и променя тяхното разпределение, като ги натрупва в областта около шията, лицето и корема. Освен това той повишава апетита. Но всички тези последствия се забелязват, когато кортизонът се приема повече от 1 месец.
Съвет
В случаите, когато е наложително да приемате кортизон - инфекциозни заболявания, ревматизъм, астма или имунна недостатъчност, можете да противодействате с хранителен режим: трябва да намалите приемането на глуциди ( захари) и на мазнини, да ограничите приемането на сол, без обаче да я премахнете напълно.
Трябва да увеличите консумацията на протеини от животински произход (месо, риба), за да избегнете омекването на мускулите (друг страничен ефект от кортизона). Трябва да поддържате и необходимото количество калций в организма.

Rolezzz
04-09-2011, 12:57
За повишаване на апетита знам. Сигурно ще приемам повече от месец. От една страна ме радва, че ще напълнея малко но от друга не защото гастроентеролога ми каза, че се приема в краен случай. Благодаря :)

gab4ooo
04-09-2011, 13:12
е ти можеж и да предотвартиш напълняването като спазваш добър хранителен режим и ядеш риба ама от по мазните защото мазнотата на рибата премахва излишните мазнини от тялото ти . колкото по - мазна риба толкова по - добре . може ли само да ми кажеж за какво го приемаш кортизона .

ImmortalSportFreak
04-09-2011, 15:03
Тези лекарства се приемат в краен случай..
Мн си слаб и искаш да напълнееш ли? Съмнявам се,че искаш да качваш мазнини,по-добре спортувай активно,за да качиш мускулна маса. ;)

kalpazanka
04-09-2011, 15:05
^Надали иска да си докара хипертония, пък била тя и с цел качване на маса. ;)

gab4ooo
04-09-2011, 15:05
Тези лекарства се приемат в краен случай..
Мн си слаб и искаш да напълнееш ли? Съмнявам се,че искаш да качваш мазнини,по-добре спортувай активно,за да качиш мускулна маса. ;)
Не мисля че ги иска за да напълнее . И те не се използват за това .

Rolezzz
04-09-2011, 19:50
08.2010 ми откриха възпаление на червата (някакъв проктоколит) и все още го имам. Високо CRP,СУЕ и не наддавам на килограми а те точно това искат.От лятото си седя на 53-49 (дори този път бях свалил от предишния) и така...пробваха с противовъзпалителни хапчета но възпалението си остана...сега 3 месеца антибиотик по схема и кортизон(той ще бъде назначен вероятно утре като се върна в болницата). Като се прибера все пак ще пиша какво ми е казано от лекаря (ако някой се интересува да прочете) и ще отговарям до утре на обяд ако има нещо. :)
П.П. Имаше съмнения за Болест на Крон...уж се отхвърляше а вчера ми заяви от някакво изследване, че този показател бил много висок и това доказва болеста...(не знам как, обаче 10 други отхвърлят болеста)...

ImmortalSportFreak
04-09-2011, 23:26
^ Желая ти успешно лечение и 100%-ово оздравяване!Ще стискам палци! ;)

Rolezzz
04-10-2011, 08:23
^ Желая ти успешно лечение и 100%-ово оздравяване!Ще стискам палци! ;)

БЛАГОДАРЯ ! :) Всичко добро и на теб! :)

ImmortalSportFreak
04-10-2011, 19:22
:) Благодарско! Пази се. ;)