PDA

View Full Version : Харсва ли ви ?



iinwisible
04-09-2011, 14:48
Харесва ли ви това сачинение

Хора присъщи като бай Ганьо се срещат често – присъстват във всяка част от живота ни – малко ли новини гледаме и слушаме.Той и днес продължава да е сред нас и то все по-жизнен, все по-често срещан и все по-уверен в себе си.
Бай Ганьо е алчен.Той е скъперник, егоист, лукав, хитрец и лицемер, има огромно самочувствие, причина за което е неговото материално състояние.Той е богат търговец, във всичко търси облага, иска да спечели парите си по лесен за него начин.Ганьо е още грубиян, простак, нахален, невъзпитан, агресивен и безпардонен.Такива поведения се срещат и в нашето време. Всеки малко или много е егоист, всеки има нещо ганьовско в себе си.Хората се нараняват и обиждат, без да ги е грижа за другите, държат се така, както никога не биха искали някой да се държи с тях.
Днес го срещаме навсякъде: това е съседът ни по живеене, той изхвърля боклуци през терасата и замърсява наоколо, а когато е поканен да почиства той казва „чистете бе, будали, аз работя само ако ми плащат”.
Ето още един мустакат келепирджия в кварталния хранителен магазин. Пример за семеен бизнес, той е собственикът, ориентирал се отлично в новата обстановка. Добре е разбрал, че от продажба на книги не се печели, а човек трябва да се храни три пъти на ден.Затова той е отворил точно такъв магазин.
В почти всеки от нас има някои черти от характера на бай Ганьо.Навсякъде около нас виждаме хора, които се държат невъзпитано – в магазина, в училище на улицата и къде ли още не, дори зрелите хора се държат невъзпитано.
Неуморният, вечният келепирджия шества уверено и днес. Той е сред хората от различни слоеве, възрасти, националности. Единствено ние можем да го унищожим, но трябва да изгоним байганьовското в душите и в поведението си и да заложим на образованието и добрата култура.

Харесва ли ви ? :)

Ashkroft
04-09-2011, 14:59
"Хора присъщи като бай Ганьо" и до там...

kalpazanka
04-09-2011, 15:03
"Хора присъщи като бай Ганьо" и до там...
Мда, и аз там приключих.

iinwisible
04-09-2011, 15:04
Защо кое не ви хареса :(

rudi98
04-09-2011, 18:46
"Хора присъщи като бай Ганьо" и до там...
Мда, и аз там приключих.