PDA

View Full Version : Въпросче



brrrr
04-09-2011, 16:23
Здравейтеее!!!! Има ли някакъв начин да разберем кой стои зад едно потребителско име в фейсбука? Някакво проследяване чрез Ip или нещо друго? Много ми е важно..да разбера кой е..защото получавам неприлични съобщения и не ми е приятно и ме е страх ... има ли някакъв начин да разкрия кой е той? Може би чрез полиция...?!:-x :-x

Ashkroft
04-09-2011, 16:39
Ае гледам някви реклами на Шпионин.бг в замунда, дето мноо ма веселят.Пробвай нещо от там. Или като Джей и Мълчаливия Боб тръгвай да мъстиш от врата на врата до де не накажеш виновника.Не се притеснявай невинен човек няма всички си го заслужават :lol:

CherryBell13
04-09-2011, 17:49
Най-добре първо сигнализирай, така ще му закрият акаунта, след това го блокирай ;) после пиши какво е станало :)

GregoryHouse
04-10-2011, 01:12
Ако разбираш малко от компютри можеш. В чата на Facebook можеш да му проследиш IP-то.... lololol. Веднъж на шега реших да пробвам дали става...не вярвах, че ще стане.

brrrr
04-10-2011, 08:29
:( а полицията не може ли да разследва случая?Все пак не знам какво може да ми се случи днес или утре ако изляза навън...ако се обърна към полицията дали биха могли да разследват случая,примерно ип по съобщенията? Не ми е в профила за да си чатим..така че остава през съобщения :o

Nebuu
04-10-2011, 09:20
:( а полицията не може ли да разследва случая?Все пак не знам какво може да ми се случи днес или утре ако изляза навън...ако се обърна към полицията дали биха могли да разследват случая,примерно ип по съобщенията? Не ми е в профила за да си чатим..така че остава през съобщения :o
Разговаряй с родителите си, обясни им какъв е проблемът, нека те се обадят в полицията. Полицаите имат лошия навик да са арогантни и игнорантни с деца, но с техните родители са доста внимателни ;)

ThEKiNgG
04-10-2011, 09:52
Ето как да разбереш къде живее ами докато си говориш с тях, напиши netstat в дос промпт(run) това вади списък с всички хостове с които твоят има връзка (сайтове, даунлоуди icq-ta, торенти), така че гледай в момента да имаш връзка само с тях. И копираш ип-то и влизаш тук http://whatismyipaddress.com/ въвеждаш ип-то и ти излиза местоположението му. Данно съм помогнал.

GregoryHouse
04-10-2011, 14:52
Ето как да разбереш къде живее ами докато си говориш с тях, напиши netstat в дос промпт(run) това вади списък с всички хостове с които твоят има връзка (сайтове, даунлоуди icq-ta, торенти), така че гледай в момента да имаш връзка само с тях. И копираш ип-то и влизаш тук http://whatismyipaddress.com/ въвеждаш ип-то и ти излиза местоположението му. Данно съм помогнал.

Както казах, това би проработило само в чата на Фейсбук. По-горе автор/ката/ каза, че не си чатят. А по съобщения не става. Пък и би ти посочило единствено града от които пише и интернет доставчика...нищо повече.

ПТ: Ако те заплашва с физическа саморазправа и т.н. казваш на родителите си, подават жалба във полицията и те ще започнат разследване. Ако си 18+ отиваш в полицията и подаваш жалба.

Jus7DreamBoy
04-10-2011, 15:03
та на Фейсбук. По-горе автор/ката/ каза, че не си чатят. А по съобщения не става. Пък и би ти посочило единствено града от които пише и интернет доставчика...нищо повече.

ПТ: Ако те заплашва с физическа саморазправа и т.н. казваш на родителите си, подават жалба във полицията и те ще започнат разследване. Ако си 18+ отиваш в полицията и подаваш жалба.[/color]

Ооо GregoryHouse честито :) Трябваше да станеш по рано модератор когато тука вилнееше коко :}}