PDA

View Full Version : Пъпки и черни точки



kyka1
04-09-2011, 17:00
Значи аз имам доста черни точки от които се получават пъпки и подкожни пъпки (които болят) и от тези подкожните се получава червено петно което е много кофти :-x Значи не искам да ходя на козметик или нещо такова кажете ми какво да правя....Къпя се всеки ден мия си лицето със ClearSkin и после със сапун, но не виждам голяма разлика...Кажете какво да правя, защото се срамувам даже да изляза със приятели

МОМЧЕ СЪМ !

gab4ooo
04-09-2011, 17:54
Аз съм момиче и ти казвам от моя гледна точка . значи има разлика от това че си момче защото хормоните ти са по силни < офф разбра ме . значи боря се 2 години вече с акнето , от две години насам наще са похарчили около 3000 лева за мазила измиващи лосиони и тем подобни . обаче аз съм пристрастена към стискането . това е ми е в топ 10 на любимите работи . ти по - добре не ги стискай защото разнасяш бактерии и където да се пипнеш ти излиза пъпка . за първи път онзи ден бях на козметик и да ти кажа много ми помогна сега са ми намалели , тя ме намаза с 10 крема сигурно и после ми пусна нещо като ток за да ми успокои порите и за първи път от 2 години виждам подобрение в тях . ако искаш отиди колкото по навреме ги изчистиш толкова по - добре !!!

Agllka
04-09-2011, 20:10
Това с токът се нарича д'арсонвал и е супер ефикасно... представлява електрически уред, който има обул накрайник от стъкло и от който се подава ток, но е съвсем леко и безболезнено.. усеща се само леко боцкане, което е по-силно и леко неприятно на възпалените места и на челото.. идетяа му е, че убива бактериите и спира инфекциите - страшно е ефективно, аз от години се боря с подкожните пъпки, от това нещо с една процедура всякакви възпаления спират, лицето ми няма как да ти опиша как се изчисти.... има един малко кофти ефект - понеже на мен ми правиха две процедури една след друга в два последоватлени дена - имах доста сериозно възпаление и се налагаше - на втория ден малко ме цепи главата в последствие, но не е фатално, с един аналгин мина... козметичките го правят, а може и дерматолозите, не съм сигурна..

VaMpiRKaTaaa
04-10-2011, 06:00
За да нямаш тия проблеми,щом забележиш черни точки отива на козметичка и няма да имаш проблеми като подкожни пъпки.

kalpazanka
04-10-2011, 07:41
Посети дерматолог, който да те насочи към подходящата козметика, регулираща омазняването и също да ти предпише препарати, лекуващи възпалението.
Не ходи на козметик- ще те оръси с мангизи, а ефектът може да не е такъв, какъвто ти се иска. Полагай системно грижи за кожата си, инвестирай време и тя ще ти се отблагодари.

Greennight
04-10-2011, 08:07
Не знам човече.Мий си лицето редовно и наистина по-добре отиди на специалист,щото доколкото съм чувал на всеки кожата реагира различно.Аз лично използвам 1 крем Neutrogena,Visibly Clear и ми помага донякъде.Но както казах на всеки кожата е различна,така че по-добре питай.

kyka1
04-10-2011, 08:50
От какво може да се получават ? Имам идеална хигиена, от какво може да е ?

scanadal
04-10-2011, 09:22
От какво може да се получават ? Имам идеална хигиена, от какво може да е ?
Е,това че имаш добра хигиена не ти гарантира,че няма да имаш пъпки.Просто е от хормоните.Най-добре е да отидеш при дерматолог.

Greennight
04-10-2011, 09:49
От какво може да се получават ? Имам идеална хигиена, от какво може да е ?Тва е подкожна мазнина.Не зависи само от хигиената.

Agllka
04-10-2011, 10:43
От какво може да се получават ? Имам идеална хигиена, от какво може да е ?Тва е подкожна мазнина.Не зависи само от хигиената.

Има външни фактори - замърсяванията, и вътрешни - хормони, хранене и т.н.... може от храната да е, от хормоните, от комбинация от двете.. трябва по-малко мазнини да се приемат, по-малко консерванти и повече витамини.. но пъпките ще си излизат до една възраст, просто няма мърдане :?

kyka1
04-10-2011, 11:00
На коя възраст спират да излизат !?