PDA

View Full Version : Няколко въпроса, свързани с направата на торта.



cherinka
04-10-2011, 10:18
Така!
Това е цялото обяснение:

Маслен крем - подходящ за трансфер:

1/2 чаша твърд маргарин
1/2 чаша масло
1с.л ванилия
4 чаши пресята пудра захар
2 с.л. прясно мляко

С миксер се разбиват маслото и маргарина. Прибавя се ванилията и постепенно се прибавя захарта - чаша по чаша. Бие се на средна степен, като е добре да разбърквате покрай стените и на дъното. Когато захарта е добре разтворена, сместа изглежда доста суха. Тогава прибавяме 2 лъжици мляко и отново разбиване докато стане пухкава и гладка сместа. Покрива се с навлажнена кърпа, до използването. Ако няма да използвате веднага, съхранявайте в хладилник(макс. 2 седмици). Преди използване разбийте отново. Може да се оцвети по желание.
Това е рецептата за основен маслен крем взета от Cake central!

Това обаче което използват тук е глазура, която се прави от еднакво количество крем и царевичен сироп(мисля че може да се замести с течна глюкоза). Разбърква се внимателно и консистенцията, трябва да е подобна на мед. след това се пълни фунийка и се използва.

Човека пише, че е необходимо много малко количество. За червените части е използвал около 2 с. лъжици.

Трансфер може да се направи за по-лесно и само с шоколад. Като при разтапянето на тъмният шоколад прибавете малко масло, но при белия само топло прясно мляко.


Ето по-подробно описано за трансфера:

Копирате си картинка от Интернет(най-добре черно-бяла и в подходяща големина), принтирате, пъхвате я в канцеларски джоб. Мазвате му малко масло или маргарин(колкото да не залепне шоколада) и с разтопен на водна баня тъмен шоколад + малко масло, правите контурите. Те не трябва да са много тънки, нито много дебели. Пълните фунийка от хартия за печене и внимателно обкантвате всички черни линии на картинката(колкото е по-малко детайлна картинката, толкова по-добре). Гледайте да не прекъсвате линията и да остава плътна линия. Слагате в хладилника за да се стегне и си подготвяте белия шоколад за запълване на картинката. Аз разтопявам на най-ниската степен на микровълновата, като от време на време разбърквам, докато се получи гладка глазура. Не използвайте гелови бои(при тях няма наситеност на цветовете, когато се смесят с шоколада), а само на прах, които сте разтворили в няколко капки топло мляко. След това пълните пак фунийка, но ако детайлите са по-големи няма нужда от малко отворче, режете направо около 1 см. Внимателно изпълвате всички детайли на картинката с различните цветове оцветен шоколад, като внимавате да е равномерно и не много тънко и да не остават незапълнени дупчици.( Не се притеснявайте ако зацапате тъмния шоколад - картинката от другата страна си остава хубава, вие гледате работната страна) След това оставяте в хладилника да се стегне(най-добре поне 4-5 часа). Правите си тортата и я покривате или с крем, или с някакво захарно покритие и когато е готова или внимателно отлепяте картинката и я обръщате върху тортата(забележете, трябва да е нагоре страната, която е била залепена за фолиото) или направо с фолиото обръщате, махате и готово. После доукрасявате както искате.

Въпросите ми са:
това е основната рецепта за маслен крем
1/2 чаша твърд маргарин
1/2 чаша масло
1с.л ванилия
4 чаши пресята пудра захар
2 с.л. прясно мляко
Тук си слагам боичките?
Или разделям сместа, примерно, на четири (за четири различни цвята), или за всеки цвят си правя отделна смес?


Трансфер може да се направи за по-лесно и само с шоколад. Като при разтапянето на тъмният шоколад прибавете малко масло, но при белия само топло прясно мляко.
Правя белия шоколад, слагам червено, примерно, става червено, но има вкус на бял шоколад?
Обратното с черния - правя черен, оцветявам го червен, но има вкус на черен шоколад, така ли?

Другият ми въпрос е, розичките за тортата (направени от тесто) с какво и как се оцветяват?
Като се изпекат или преди да се изпекат?

Благодаря за вниманието!

BabyGirlRulzzz
04-10-2011, 19:46
Цветните бой са подходящи за торта, която само ще се гледа, защото на вкус са отвратителни. Направила съм доста торти и съм патила от доста такива работи. Боядисват се преди да се изпекат, за да може да се изпече и боята, но както казах не си заслужава защото на вкус не стават дори на кучето да се дадат.

ShtrudeL
04-10-2011, 20:27
ЧериНЦЕ, как ме радваш със сериозните ти и чаровни проблеми. Душичка (hug) ^_^

Дано ти стане тортата <3