PDA

View Full Version : Кога трябва да започнем с диетите...



rymito
04-10-2011, 11:46
здравейте...сорка ако има такава тема...та въпроса ми е до каква възраст трябва да не се ограничаваме...има ли значение какво да ядем да растем на дължина не на широчина...и как без да се ограничаваме да запазим нормален вид,защото съм забелязала в пубертета особенно момичетата много напълняваме...ког аможе да започнем с диети те... :Д мн въпроси знам,но бих искала да разбера..

divacheee
04-10-2011, 12:08
Никога !!

Защо никой не пита нищо за спорт ? ... Спортувайте бе хора, това е начина... не някакви диети, в които буквално гладуваш ..

VampireLover3
04-10-2011, 12:21
Не на диетите.
Да на здравословното хранене.
Да на спорта.


Ако искаш да си съсипеш организма още от утре си започни вече харесаната диета (сигурна съм, че си си избрала някоя диета в която нищо не се яде) .
Ще ти дам от личен опит един съвет от 2 месеца съм на здраволсловно хранене бях 52 кг сега съм 46 попринцип не исках да свалям кг а само да премахна мазнините. Започнах и да спортувам всеки ден си правя упражнения няма нужда да ходиш на фитнес или нещо друго, правиш си упражненията ядеш здравословно и в умерени количества и успяваш да свалиш нужните кг.. да изглежда ти невъзможно, НО повярвай ще успееш става бавно, но е трайно .. аз единствено от шоколада не се отказах и тъй като тази седмица бях в Гърция опитах от всичките им сладки не качих нито кг дори съм свалила още 2 кг така, че единственото решение е да се откажеш от всички боклуци и най- вече газираното ! :) Успех.

Evie
04-10-2011, 12:24
Никога !!

Защо никой не пита нищо за спорт ? ... Спортувайте бе хора, това е начина... не някакви диети, в които буквално гладуваш ..

Еми хубаво спорт ама кво като спортува да се тъпче с всичко, което й се мярне пред погледа ли? Зависи какво имаш предвид под диета. Ако наистина говориш за няква супер ограничаваща диета, в която да ядеш само плодове и да пиеш вода...няма подходяща възраст за такава диета :? Но трябва да се научиш да ядеш здравословно, а не няколко месеца докато отслабнеш да гладуваш, а после пак да ядеш боклуци. Според мен още от малки децата трябва да се хранят правилно, а не да ядат чипсове и вафли и сякви подобни храни, пълни с консерванти и тем подобни... Това да спортуваш и да ядеш зеленчуци, плодове, чисто месо(а не кренвирши, луканки и такива салами), да пиеш много вода и по-малко кола не трябва да е диета, която да спазваш, а трябва да стане начин на живот ако искаш да си здрава и да имаш хубаво тяло :)

rymito
04-17-2011, 12:38
може би не питам за спорт,защото става много бавно по-този начин...но все пак можете ли да ми предложите някакви упражнения за намаляване на седалището и бедрата...който да имат резултат по скоро..

Cucko0
04-17-2011, 12:57
не е хубаво да се започва диета когато и да било

ri41
04-17-2011, 15:26
на някой просто ни се налага, много е лесно да казвате, че диетите са вредни, но като видите дебели хора и се подигравате нали? аз съм за ограничаването и спорта

Lorein
04-17-2011, 15:41
Не на диетите.
Да на здравословното хранене.
Да на спорта.


Съгласна. \:D/

fiama
04-17-2011, 15:47
Престанете с това ''никога диета'' и т.н. Момичето не казва, че ще яде по половин ябълка на ден и това е...
Та по темата... за мен диета трябва да се започне, когато не се чувстваш добре в кожата си, когато се погледнеш в огледалото и видиш не това, което ти се иска да видиш. НО ... всяко нещо да е с мярка! Ако имаш нужда от сваляне на килограми, наложи си режим, в който присъстват плодове, зеленчуци, млечни продукти и качествено месо. Ограничи тестените изделия, сладкото, газирани напитки, пържени храни. Наложи си да приемаш повече течности - вода, чай, прясно изцедени сокове. Ако съчетаеш такъв режим и с подходящи физическо натоварване - бягане, гимнастика, плуване, танци или фитнес - според възможностите и предпочитанията, гарантирам ти качествен ефект!

katericArofl
04-17-2011, 15:58
Престанете с това ''никога диета'' и т.н. Момичето не казва, че ще яде по половин ябълка на ден и това е...
Та по темата... за мен диета трябва да се започне, когато не се чувстваш добре в кожата си, когато се погледнеш в огледалото и видиш не това, което ти се иска да видиш. НО ... всяко нещо да е с мярка! Ако имаш нужда от сваляне на килограми, наложи си режим, в който присъстват плодове, зеленчуци, млечни продукти и качествено месо. Ограничи тестените изделия, сладкото, газирани напитки, пържени храни. Наложи си да приемаш повече течности - вода, чай, прясно изцедени сокове. Ако съчетаеш такъв режим и с подходящи физическо натоварване - бягане, гимнастика, плуване, танци или фитнес - според възможностите и предпочитанията, гарантирам ти качествен ефект!

подкрепям напълно. диета ( в значението си на режим, а не, както някой каза по половин ябълка или понякога и без нея...) се започва тогава, когато килограмите са ти „очеизбийно„ повече и наистина не се харесаш в тялото си. защо ли си мисля, че всички мними фенки на спорта и здравословните режими са си слаби и си говорят на изуст.. ама на чужд гръб и 100 тояги са малко нали! :?

Kricii
04-17-2011, 17:52
Ами,ако искаш диета с която НАЙСТИНА искаш да отслабнеш пробвай 90-дневната с нея се храниш с всичко и дори без да усетиш вече ще си свалила 1-2 килограма .. съчетай спорт и сии .. :grin: МАЦКА

Unendlich
04-17-2011, 19:12
може би не питам за спорт,защото става много бавно по-този начин...но все пак можете ли да ми предложите някакви упражнения за намаляване на седалището и бедрата...който да имат резултат по скоро..

Отслабването не става само с диети и гладуване, трябва спорт. Да речем, че свалиш желанието кг с някаква диета, но отпуснатата кожа се стяга със спорт. Няма как да си решила да отслабваш и да не включиш спорта по някакъв начин. Иначе упражнения колкото искаш - скачане на въже, бягане, каране на колело. Има тема специално за това, така че можеш да погледнеш там :)

FuckingFreak
04-17-2011, 19:19
Престанете с това ''никога диета'' и т.н. Момичето не казва, че ще яде по половин ябълка на ден и това е...
Та по темата... за мен диета трябва да се започне, когато не се чувстваш добре в кожата си, когато се погледнеш в огледалото и видиш не това, което ти се иска да видиш. НО ... всяко нещо да е с мярка! Ако имаш нужда от сваляне на килограми, наложи си режим, в който присъстват плодове, зеленчуци, млечни продукти и качествено месо. Ограничи тестените изделия, сладкото, газирани напитки, пържени храни. Наложи си да приемаш повече течности - вода, чай, прясно изцедени сокове. Ако съчетаеш такъв режим и с подходящи физическо натоварване - бягане, гимнастика, плуване, танци или фитнес - според възможностите и предпочитанията, гарантирам ти качествен ефект!

подкрепям напълно. диета ( в значението си на режим, а не, както някой каза по половин ябълка или понякога и без нея...) се започва тогава, когато килограмите са ти „очеизбийно„ повече и наистина не се харесаш в тялото си. защо ли си мисля, че всички мними фенки на спорта и здравословните режими са си слаби и си говорят на изуст.. ама на чужд гръб и 100 тояги са малко нали! :?

+++

Както казаха преди мен НЕ само в спортът е тайната. Това са пълни глупости. Виждам пред мен приятелки които си ядат без ограничения ама "ходят на фитнес" , сещаш ли се какъв е ефекта.. Нулев!

Пък и аз съм на 13, и съм ограничила сладкото,тестеното и газираното напълно, е по 1 път на седмица може, но само когато има повод (например гости), не просто така,защото ми се яде. Говорила съм с родителите ми и те напълно ме подкрепят, не съм си и помисляла за гладуването,тъй като не е това начинът. Това е средство за сваляне на тегло за някаква цел, например 1 или 2 месеца, а после като почне захранването организмът ще "се радва" на малкото храна която му доставяме и всичко ще ни се лепи. Според мен няма възраст за здравословното хранене, то трябва да си е цял живот, вярно не е лесно цял живот да се ограничаваме, но пък дойде ли лятото знам че ще ям сладко, много, ужасно много... Не е хич лесно да си поддържаш фигурата, вярно веднъж се живее, но не значи че трябва постоянно да ядем. Вярно, храната, поне на мен ми доставя огромно удоволствие и понякога не ям просто защото коремът ми къркори от глад, ами за едното удовлетворение което ми носи, но все пак...

Minerva
04-17-2011, 20:51
Ти си мислиш, че като станеш на определена възраст и задължително трябва вече да си "на диета" ли ???
За диета се мисли като имаш нужда от нея - ако имаш килограми в излишък. Иначе винаги трябва да се замислиш ако обичаш да ядеш по 2-3 хамбургера, 3-4 баници и 2 чипса. И такива момичета познавам и на тях вярно им трябва диета. Най-малкото е вредно за организма ти. Но предполагам, че ти си още малка, съвсем не си пълна и просто се вкарваш във филма. Ходи да спортуваш и според мене всичко ще е ок.

SladkaZagadka
04-17-2011, 21:18
Ограничи тестените изделия, сладкото, газирани напитки, пържени храни.

Добре . Не може да се яде хляб, кекс, солети, чипс, снаксове, мармалад , сладко от боровинки, сладолед, шоколад, сладки, захар с чая, пържени картофки ... а само плодове и зеленчуци значи? И месо, от което четох, че се дебелее.

http://health.bg/11456/liubitelite-na-mesoto-pylneiat-poveche

Но тогава откъде ще си набавя мазнините, които са нужни за да съществува човек- ако яде само плодове и зеленчуци, както е според тия ограничения ?!

shell
04-17-2011, 21:23
и аз не съм привърженик на диетите :) мисля че със спорт е доста по-здравословно :P

Minerva
04-17-2011, 21:42
Ограничи тестените изделия, сладкото, газирани напитки, пържени храни.

Добре . Не може да се яде хляб, кекс, солети, чипс, снаксове, мармалад , сладко от боровинки, сладолед, шоколад, сладки, захар с чая, пържени картофки ... а само плодове и зеленчуци значи? И месо, от което четох, че се дебелее.

http://health.bg/11456/liubitelite-na-mesoto-pylneiat-poveche

Но тогава откъде ще си набавя мазнините, които са нужни за да съществува човек- ако яде само плодове и зеленчуци, както е според тия ограничения ?!

Не е точно така. Това е много крайно. Естествено, че може да си яде и хляб и мармалад и сладко от боровинки и кекс. Въпроса е като седне да не изкуса 1 буркан от сладкото и да не измаже 1 хляб на филии. И да знае, че винаги е по-добре да си направи вкъщи кекс/сандвич/манджа отколкото да яде купените.

GrippingBosh
04-18-2011, 09:16
Спорт + здравословно хранене+ постоянство + воля и желание = прекрасни резултати
В пубертета тялото ти расте,то има нужда от всичко по малко.Яж малко ,но често.Ограничавай се от сладко ,тестени изделия и солта,но си позволявай малко.Например купи си шоколад натурален и всеки ден яж по 3-4 парченца.По 1 филийка сутрин препечен пълнозърнест хляб с малко масълце е много добре,засища те ,имаш цял ден да изразходваш енергия и тая филия няма да ти навреди на тялото ,а само ще помогне :) Не гледай килограмите ,а виж начина по който изглеждаш

FuckingFreak
04-18-2011, 11:27
Ограничи тестените изделия, сладкото, газирани напитки, пържени храни.

Добре . Не може да се яде хляб, кекс, солети, чипс, снаксове, мармалад , сладко от боровинки, сладолед, шоколад, сладки, захар с чая, пържени картофки ... а само плодове и зеленчуци значи? И месо, от което четох, че се дебелее.

http://health.bg/11456/liubitelite-na-mesoto-pylneiat-poveche

Но тогава откъде ще си набавя мазнините, които са нужни за да съществува човек- ако яде само плодове и зеленчуци, както е според тия ограничения ?!

Не е точно така. Това е много крайно. Естествено, че може да си яде и хляб и мармалад и сладко от боровинки и кекс. Въпроса е като седне да не изкуса 1 буркан от сладкото и да не измаже 1 хляб на филии. И да знае, че винаги е по-добре да си направи вкъщи кекс/сандвич/манджа отколкото да яде купените.

Месо можеш да си ядеш, колкото искаш, стига да не е свинско, препоръчително да е птиче. Също така можеш да си набавяш нужните мазнини от шепа ядки..

rymito
04-19-2011, 14:19
Ти си мислиш, че като станеш на определена възраст и задължително трябва вече да си "на диета" ли ???
За диета се мисли като имаш нужда от нея - ако имаш килограми в излишък. Иначе винаги трябва да се замислиш ако обичаш да ядеш по 2-3 хамбургера, 3-4 баници и 2 чипса. И такива момичета познавам и на тях вярно им трябва диета. Най-малкото е вредно за организма ти. Но предполагам, че ти си още малка, съвсем не си пълна и просто се вкарваш във филма. Ходи да спортуваш и според мене всичко ще е ок.

не нямах предвид това...а че диета да се започне през пубертета примерно не е хубаво защото растем и можем да си развалим организма...

Minerva
04-19-2011, 20:10
Ти си мислиш, че като станеш на определена възраст и задължително трябва вече да си "на диета" ли ???
За диета се мисли като имаш нужда от нея - ако имаш килограми в излишък. Иначе винаги трябва да се замислиш ако обичаш да ядеш по 2-3 хамбургера, 3-4 баници и 2 чипса. И такива момичета познавам и на тях вярно им трябва диета. Най-малкото е вредно за организма ти. Но предполагам, че ти си още малка, съвсем не си пълна и просто се вкарваш във филма. Ходи да спортуваш и според мене всичко ще е ок.

не нямах предвид това...а че диета да се започне през пубертета примерно не е хубаво защото растем и можем да си развалим организма...

Аз лично съм убедена че не е добре да се започва, но също така човек не бива и да допуска да има нужда от диета до колкото може. Най-малкото, даже и да имаш нечовешки метаболизъм и да не ти се лепи не е добре за здравето да набиваш чипс и вафли и да лежиш пред компютъра по цял ден.
Лошо е , че примерно има някои хора, които от малки деца са ги тъпчели техните с какво ли не и са ги карали "Всичко да си изяждат" и от тогава са затлъстели, още от 1 клас едва ли не. Те имат нужда. Обаче повечето ми приятелки, които в гимназията пазеха безумни диети и ядяха днес по 2 ябълки или нищо изобщо нямаха нужда, едва ли не си втълпяваха сами, че "са дебели" . А наистина дебелите момичета (ама примерно момичето, като ти казвам дебело е 80-90 кила и е 160-170 висока) имаха няма такова самочувствие и се тъпчеха здраво.