PDA

View Full Version : Спонтанен аборт



bluePinkSky
04-10-2011, 12:18
Знам, че темата ми не е хубава, но при положение, че не получих подкрепа от човека до мен при положение, че искаше да имаме дете, а само съмнение и несигурност стигнах до заключението да направя аборт.В 4-тата седмица съм и знам, че имам няколко варианта за аборт по медицински път.Но исках да попитам има ли някакъв начин сама да си докарам спонтанен аборт и какъв е той?

FirinMahLaz0r
04-10-2011, 12:31
http://alex845.files.wordpress.com/2010/03/coat_hanger.jpg

6ibanqka
04-10-2011, 12:32
Знам, че темата ми не е хубава, но при положение, че не получих подкрепа от човека до мен при положение, че искаше да имаме дете, а само съмнение и несигурност стигнах до заключението да направя аборт.В 4-тата седмица съм и знам, че имам няколко варианта за аборт по медицински път.Но исках да попитам има ли някакъв начин сама да си докарам спонтанен аборт и какъв е той?
отивай на лекър, не прави глупости... сама...
как може такива глупости да питате :shock:

Agllka
04-10-2011, 12:35
Първо съжалявам, че се е стигнало до там... сигурно не ти е лесно в момента...

По въпроса за аборта:Защо те интересува? Не ти се плащат 150 лв за аборта ли?

Спонтанният аборт крие много рискове, може да доведе до увреждания в следствие на които да не може да имаш деца, а и по-страшни... недей въобще да го мислиш този вариант, защото ей сега ще почнат да ти дават едни гениални идеи какво да си навреш, какво да пиеш и всякакви простотии с които си рускуваш и здравето и живота.

Отиди в при лекар, който ще ти извърши процедурата по правилния начин. Надявам се да няма проблеми. И за напред по-внимателно взимай такива важни решения.

SisiStrange
04-10-2011, 12:58
Веднага на лекар! :-o
Ти не можеш със сигурност да си премахнеш бременността сама, а и да можеше, има огромен шанс да се осакатиш жестоко и после да съжеляваш цял живот. Личната ти лекарка най-вероятно ще ти даде направление.

gandalfepi4
04-10-2011, 13:07
не получила подкрепа от човека до себе си и сега пише във форум за пубери

чудя се и на колко си наистина че да правиш такива титанични глупости


беш при лекар моме, МНОГО може да се нараниш сама

GossipGirl89
04-10-2011, 13:12
Отиди на лекар и недей да правиш глупости сама.
И най-добре седни и поговори с твоя човек. Кво значи днеска иска дете, утре не - тука става дума за човешки живот, не за кукла... Има жени, които дават мило и драго да забременеят, а вие като че ли шега си играете :? Както и да е. Не съм никоя, че да ви съдя - вие си знаете най-добре, но при всички случаи задължително говори с лекар и не предприемай никакви самостоятелни действия - може да се осакатиш за цял живот или дори по-лошо...

ludiqtzubar96
04-10-2011, 13:27
Ти какво,нямаш ли 18,че не искаш да отидеш на лекар,за да не разберат ваще и затова искаш да направиш спонтанен аборт.Трябва да отидеш на лекар,а не да правиш всякакви простотии,за да премахнеш плода.
П.П.Спи на течение,може да се получи.

bluePinkSky
04-10-2011, 13:37
не получила подкрепа от човека до себе си и сега пише във форум за пубери

чудя се и на колко си наистина че да правиш такива титанични глупости


беш при лекар моме, МНОГО може да се нараниш сама

gandalfepi4 достатъчно съм пораснала щом сме сгодени и става въпрос за деца.То ако беше някоя 10г. пикла нямаше да е объркана, че не получава подкрепа за детето от човека, който е до нея и в близките няколко месеца я е оговарял кога ще имат дете и изведнъж когато това е реалност един вид да ми се чуди отсреща ам сега ли ам сигурни ли сме.. :booooomb: Не цъвтя от кеф заради положението което съм, не умирам от желание да правя аборт, защото това е живот, който се е родил вътре в мен и коя съм аз че да му го отнема, но постави ми се в положението и да те видя как ще се чувстваш, къде ще се чудиш да се навреш и изобщо дали ще можеш да спиш.Знам, че съм бременна от 3 дни и след като казах на въпросния татко,той уж се зарадва, а на следващия ден ми се явява с тези съмнения и че не мислел че ставало така лесно!! :shock: :booooomb: И уж и той беше като мен на 100% против аборт ми казва ами да си направим изследвания, защото нещо ако не е по реда си да го махаме докато е време :booooomb: А до преди седмица ми се задаваше постоянно въпроса кога ще имаме дете?? Според теб как е усещането?! Много яко нали :-x

kalpazanka
04-10-2011, 13:44
^Може да има съображения за пренатална. Плюс това генетичните заболявания не са само при майки над 35 години.
Знаеш от три дни. Защо бързаш?
Защо искаш да предизвикваш аборт? При положение че сте сгодени, вашите/техните или ти самата нямате възможност да отделите 200 лв за аборт ли?!

gandalfepi4
04-10-2011, 14:02
хе хе

яко не яко, нямаше да търся подкрепа от некви тъпи пубери като ги питам за начини да си счупя матката

съвсем между другото - ДА, бил съм в подобна ситуация. не толкова тежка, НО за сметка на това 3 пъти. рев и сълзи, и драма има винаги в такива ситуации - лошите решения са друг въпрос

тука 10 годишните пикли за които говореше ти казват че правиш глупости. това би било достатъчна индикация за това колко е умна идеята ти


ПС
достатъчно съм пораснала щом сме сгодени и става въпрос за деца

браво, достатъчно си пораснала за това, но не и за да не вземаш решения КОИТО НЯМА ДА ЗАСТРАШЪТ ЖИВОТА ТИ ИЛИ ДА ТЕ ОСАКАТЯТ


дадох ти съвет, като съм един от няколкото души които не те жалят със сълзи и сополи ами ти казват че си направила глупост "поздравления" welcome to the internet!

оди във форум бг мама да ги питаш тях, сигурно има МАЛКО ПО-ГОЛЯМА вероятност да ти дадът по-нормални и компетенти отговори

SisiStrange
04-10-2011, 14:05
Ако ще си имате бебе, напълно разумно е да си направите изследвания. Все пак не искаш дете със Синдрома на Даун, нали (примерно)? А и, ако си кръвна група 0 с отрицателен резус фактор, задължително трябва да си направиш изследвания, защото ако бебето е с положителен Rh, може да започнеш да образуваш антитела срещу него. Има и какви ли не други причини да идеш на лекар, дори ако е само, за да видиш как се развива бебето. Приятелят ти просто е практичен. А и не можеш да му се сърдиш, ако е малко шашнат в началото. Нормално е. Мъж е.
Това със спонтанния аборт е чиста глупост на този етап. Изчакай една-2 седмици да се поуталожат нещата и всички да го възприемат факта и тогава решавай. Още имаш време.

Biskfitka
04-10-2011, 21:27
Приятелят ти е прав да иска изследвания...Съвсем нормално е.Повярвай ми хич не е приятно да носиш детето 9 месеца,да го погледаш няколко месеца и да се установи,че е тежко болно....
И дори да се стигне до аборт,ходи на лекар ,не си играй живота..

GregoryHouse
04-10-2011, 21:56
При аборт, задължително при лекар. Последиците от спонтанния аборт могат да са доста сериозни.

amk933
04-10-2011, 22:09
Ще задам един сигурно мега глупав въпрос, но в Европа не съществува ли медикаментозен аборт както в САЩ, например? На наши приятели скоро им се наложи да минат по тоя път с бебе в 5 гестационна седмица и точно така се случи - с хапче от аптеката. :-o

А иначе - съжалявам много. Тая случка не трябва да свърши само с аборт, ако питаш мен, а и с раздяла, особено, ако искаш деца. Той за да се колебае докато бебокът е в 4та седмици, считаа, че като нищо ще ти бие шута, ако го родиш и му писне да ви гледа. Събирай си багажа и изчезвай. Как въобще живееш с някакъв неосъзнат малоумник, който не знае дали иска или не иска дете, създава го и после чака да го убиеш? :?

concordia
04-11-2011, 14:54
Интересна работа - когато става дума за предбрачните отношения и до свободата на самостоятелното решение да се ляга когато човек иска, с когото си иска и по начина, по който си иска, всички като че са единодушни и са готови да защитават до смърт правото си да се самосъсипят или поне - самовредят в по-голяма или по-малка степен. Приятно е да убеждаваш себе си, че можеш да направиш всичко, което си поискаш - отвъднорми, забрани и някакви си там поучения.

При царящата днес култура от пещерно-племенен тип, всички искат да си лягат свободно с когото си искат , но пък ТОЧНО този път, който е довел до забременяване - виж тогава не биха искали да са били заедно.

...Но когато човекът, образно казано, чука на вратата на нашата утроба, нещата започват да придобиват друга окраска: ТОГАВА става ясно, че и двамата са прекалено млади, че ТОЙ не е на нивото на своите романтични вечери, че светът е някак си чужд и не те разбира. В теб расте човек, а в душата, тягост. Всеки ден те кара да бързаш, защото с всеки ден убийството става по-трудно и мъчително и за двамата - и за майката (е, не точно), така и за нейното дете.

Така да се каже, детето е заявило правото си да роди, като се е настанило в матката и е започнало да се храни от своята мама. Но мама има право да го изхвърли оттам с кюрета или химикали. В отговор то нищо не може да направи, само тихо да умре.

А колко лесно би могло това да не се случи, ако не се беше случило другото. И колко, някак си естествено е да се реши най-беззащитният да опразва терена, за да може животът да продължи нормално - тоест, без него. Нормално на повърхността.

Но както и да е - моят съвет, и то въпреки, заявеното решение, е да оставиш детето. Предчувствам с цялото си същество, че ако го убиеш, ще убиеш радостта в себе си. Просто по начина ти на писане се вижда, че чувстваш, че е нередно и не искаш да го убиеш, и че решението ти е някак си против волята ти. Тогава не го прави, независимо от всичко. Не стоварвай това на съвестта си.

Ако пометнеш, ще страдаш повече, отколкото ако не пометнеш. Човек не може да пометне от съвестта си.

Приканвам те да прочетеш и другите ми постове по въпроса за аборта (профил- всички съобщения) и да останеш вярна на душата си.

Използвам случая да подчертая на влюбените момичета, че една връзка без брак не може да бъде считана за достатъчно устойчива така, че да позволи нормално зачеване и отглеждане на дете. Обикновено зачеването става в прекалено ранна възраст, когато момчето не може, а и най-вече не иска, да поеме отговорност за нагона си. Това поставя момичето в много тежко положение, защото момчето може съвсем естествено "да се изниже" предвид загрубялото положение, но дори и да реши рицарски да го приеме, тогава пък момичето изгаря от угризения, че му е "натресла" това. И, по силата на женската си природа, е готова да отстъпи, само и само той да "е щастлив". Никоя жена не е толкова бездънно егоистична, че да унищожи това, за което е била промислена в края на краищата - да съхрани и продължи живота. Но ако приятелят й се клати, ако неговите родители се мръщят на неприятната пречка пред живота на сина им, ако и родителите на момичето биха реагирали по същия начин - какво й остава на нея с нейния плах майчински инстинкт? Всички като че ли сочи неумолимо към аборта, а от нея се иска да отиде и да позволи да изтеглят детенцето й от нея и да го хвърлят на боклука, където да го кацат мухите. А после може да става, да се пооправи и да продължава да живее. Доколкото може.

Не се лъжете. Децата ви имат нужда от семейство, а не от смърт. Не се страхувайте да бъдете различни - напук на всичките "свободни" и "отворени" от вашето обкръжение. Почакайте, бъдете благоразумни. Не се оставяйте разни незрели уж приятели да ви манипулират с обвинения, че не ги обичате - само и само, за да легнете с тях. Защото вашето, а не тяхното сърце ще се разбие после, а може да стане така, че впоследствие някой съвсем порядъчен човечец да трябва да плаща последиците от тази кал. А най - вече - излагате на риск някой съвсем невинен да бъде изхвърлен на парчета в найлоново пликче на боклука, само защото сте допуснали да ви внушат, че нещо, което не е нормално е нормално, а нормалното - че е шантаво.

Стойте си спокойни и чисти, и няма да попадате в такива ужаси. А на който много му се съешава, или да търпи, докато стане мъж и е готов да поеме отговорност за жена и деца, или да си ходи на разгон при някоя, която е готова да си сложи главата (и на децата си) в торбата.



Доскоро

WaterLilly
04-11-2011, 16:53
concordia, разбирам, че държиш всички да разберат колко ерудиран, умен, здравомислещ си и какъв си хуманист, но би ли спрял да проповядваш срещу аборта? Не е твоя работа, не те засяга, става въпрос за нейното тяло и нямаш думата. Не мъти главата на момичето с приказки за убийство - трябва сама да реши.

И вземи съкрати тия мнения, хората едва се навиват да ти ги прочетат след първото изречение, няма нужда да ги плашиш и с количеството.

Emilen
04-12-2011, 12:19
И двете решения - да забременееш или да абортираш са изключително сериозни. Сигурна ли си, че изобщо си наясно какво точно желаеш? Личният ми съвет е да се обърнеш за професионална помощ от психоаналитик, за да си изясниш емоциите. Възможно е самото забременяване да си играе с психиката ти и да виждаш нещата нереално. На мен ми е трудно да повярвам, че приятелят ти с толкова лека ръка ще се откаже от детето, освен ако не си взела решението самостоятелно или има някаква генетична обремененост(тежка наследствена болест, за която не ти е споменал). Едва ли е нужно да ти казвам, че ако абортираш, шансовете да останете заедно, клонят към нула. Не искам да те подвеждам, обаче. Ако приятелят ти се оттегли, сама ще носиш последствията от бременността и отглеждането на детето. Изясни си ситуацията, преди да направиш (поредната) грешка.

6ibanqka
04-12-2011, 14:47
И двете решения - да забременееш или да абортираш са изключително сериозни. Сигурна ли си, че изобщо си наясно какво точно желаеш? Личният ми съвет е да се обърнеш за професионална помощ от психоаналитик, за да си изясниш емоциите. Възможно е самото забременяване да си играе с психиката ти и да виждаш нещата нереално. На мен ми е трудно да повярвам, че приятелят ти с толкова лека ръка ще се откаже от детето, освен ако не си взела решението самостоятелно или има някаква генетична обремененост(тежка наследствена болест, за която не ти е споменал). Едва ли е нужно да ти казвам, че ако абортираш, шансовете да останете заедно, клонят към нула. Не искам да те подвеждам, обаче. Ако приятелят ти се оттегли, сама ще носиш последствията от бременността и отглеждането на детето. Изясни си ситуацията, преди да направиш (поредната) грешка.
има пансиони бе, кво ви дреме толко

Emilen
04-13-2011, 09:04
Това сериозно ли питаш?

thefreak
04-13-2011, 11:57
Към @concordia

Стигал си си крил крайното мнение в шармантни приказки.
Ясно, разбрахме, против аборта си поради причини, които си изброил.
Време е да влезеш във 21 век, където "хубавия секс е на пиедестал" - не са точно мои думи това. Факта, е че секса е хубав, действа ободряващо както на съзнанието на един човек, така и на тялото му. Хората се стремят постоянно към секса, всеки ден, а и сънуват секса през ноща като заспят.
Освен да слагаш себе си, като човек, в графа остаряли разбирания друго няма да постигнеш с тези изказвания.

Подобна глупост като:

Използвам случая да подчертая на влюбените момичета, че една връзка без брак не може да бъде считана за достатъчно устойчива така, че да позволи нормално зачеване и отглеждане на дете.или

А на който много му се съешава, или да търпи, докато стане мъж и е готов да поеме отговорност за жена и деца, или да си ходи на разгон при някоя, която е готова да си сложи главата (и на децата си) в торбата.са неща отживелица и най-важното никога не са били вярни.

Това което се случва днес не знам как ще изглежда на фона на това което се случва утре. Но недей да вадиш разни глупости от миналия век.
Брака сам по себе си нищо не означава. Хора се женят и разделят всеки ден, независимо дали имат деца, или не. Недей да правиш генерални изказвания за това какво е истина и какво не. Това ти го смяташ, че е така. Слагай едно "аз така мисля" или "по мое мнение", а не: не може да бъде считана .
Може и още как, това че ТИ не я считаш, грам никакво значение не носи за хората около теб.
И недей да правиш подобни изказвания - който много му се било съешавало да чака да станел готов да поеме отговорност за деца и жена? Сериозно? Секса отдавна не е само за разплод, влез в 21 век пак казвам.
Ако искам каквото искам ще правя, не решаваш ти, не се опитвай да се налагаш и не си маскирай радикалното мнение в приказки за смърт нов живот и глупости на таркалета.
Прекалено си консервативен и неспособен да вземеш в предвид чуждото мнение, за да те слуша някой.

Доскоро

gandalfepi4
04-13-2011, 12:29
concordia ===> http://1.bp.blogspot.com/_opNCodlGKHk/RxcuO5nUZXI/AAAAAAAAAGU/Egc5xcxEvxY/s400/emo+fag.jpg

concordia
04-13-2011, 14:13
Към @concordia

Стигал си си крил крайното мнение в шармантни приказки.
Ясно, разбрахме, против аборта си поради причини, които си изброил.
Време е да влезеш във 21 век, където "хубавия секс е на пиедестал" - не са точно мои думи това. Факта, е че секса е хубав, действа ободряващо както на съзнанието на един човек, така и на тялото му. Хората се стремят постоянно към секса, всеки ден, а и сънуват секса през ноща като заспят.
Освен да слагаш себе си, като човек, в графа остаряли разбирания друго няма да постигнеш с тези изказвания.

Подобна глупост като:

Използвам случая да подчертая на влюбените момичета, че една връзка без брак не може да бъде считана за достатъчно устойчива така, че да позволи нормално зачеване и отглеждане на дете.или

А на който много му се съешава, или да търпи, докато стане мъж и е готов да поеме отговорност за жена и деца, или да си ходи на разгон при някоя, която е готова да си сложи главата (и на децата си) в торбата.са неща отживелица и най-важното никога не са били вярни.

Това което се случва днес не знам как ще изглежда на фона на това което се случва утре. Но недей да вадиш разни глупости от миналия век.
Брака сам по себе си нищо не означава. Хора се женят и разделят всеки ден, независимо дали имат деца, или не. Недей да правиш генерални изказвания за това какво е истина и какво не. Това ти го смяташ, че е така. Слагай едно "аз така мисля" или "по мое мнение", а не: не може да бъде считана .
Може и още как, това че ТИ не я считаш, грам никакво значение не носи за хората около теб.
И недей да правиш подобни изказвания - който много му се било съешавало да чака да станел готов да поеме отговорност за деца и жена? Сериозно? Секса отдавна не е само за разплод, влез в 21 век пак казвам.
Ако искам каквото искам ще правя, не решаваш ти, не се опитвай да се налагаш и не си маскирай радикалното мнение в приказки за смърт нов живот и глупости на таркалета.
Прекалено си консервативен и неспособен да вземеш в предвид чуждото мнение, за да те слуша някой.

Доскоро

И твоите приказки звучат добре, особено за това, че бил на пиедистал; може би и много момичета споделят това ПРЕДИ обаче да им се стовари едно зачеване на главата. Тогава им ги разправяй тези тинтири-минтири. Ако едно момиче има поне малко чувствителност, (а повечето я имат в много голяма степен) от главата й набързо се изпраряват всички приказки за ободряващи тренировки в леглото, започва да изпитва обърканост, страх и глуха вина за това, че трябва да унищожи своето дете. Рекламите вече не са интересни и й се иска никога да не го е била правила. Поразпитай и ако успееш да получиш искрен отговор, си направи изводите.

А колкото до нейния подрастващ партньор - той изведнъж става много радикален, но обикновено в другата посока - към помятането. Нали него няма да го чегъртат отвътре, и неговия живот няма да бъде под риск..Като че ли детето не е и негово. Пък и почти сигурно ( факт - в поне едно 85 % от случаите) той ще си отиде един ден. Рядко хората се женят или продължават с приятеля/приятелката си от периода на подрастване. И какво тогава? За какво е бил този аборт? Защо момичето да загуби най-свидното си - едно дете, като в края на краищата е почти сигурно, че "бащата" (ако изобщо може да се нарече така) рано или късно ще си ходи. О, а иначе в леглото всички са голямата работа.

Попитай момичето, което е отворило темата как се чувства сега, влез й в душата и тогава възпявай двадесет и първи век и тръпнещите от наслада телесни клетки.

Препоръчвам ти да посетиш, ако можеш, една клиника-касапница за аборти. Няма да те пуснат, защото много от тях са нелегални, но в мрежата има доста материал. Поразгледай разкъсани на части бебета, окървавени момичета (това не го показват по телевизията) и други, изпаднали в психически шок, от който не могат да се възстановят с месеци; опитай, ако можеш, и от хапчетата за помятане, за да изпиташ върху себе си ефектите им, които са много далече от сексуалните наслади, а после вземи да възпяваш свободата.

Каквито и да са противозачатъчните, почти винаги се стига до забременяване - ако не веднага, то след време. Няма начин - природата е по-силна от всичките ни измислици. Въпросът не е дали ни е приятно в леглото - това е ясно, а какво да правим с "неканените" пришълци - наши деца - плът от плътта ни и кръв от кръвта ни? Ти какво предлагаш? Теб нали не са те пометнали, сега можеш да се разпореждаш с живота и смъртта на другите, говорейки че трябва да бъдат избивани, за да може кефът да бъде невърендинг (neverending) - безкраен!

Няма нищо страшно момичето да си остане девствено - нищо няма да й стане, само ползи има от това, и то големи; включително и подигравките и подмятанията на открехнатите, и те са й от голяма полза. Те няма никога да разберат какво е да се целомъдрен. Това е друга вселена, недостъпна за тях.


...Сексът бил на пиедистал. Нищо не би трябвало да бъде поставяно на пиедистал. Дори любовта - ако я сложиш на пиедистал, заприличва на карикатура.

Пак повтарям - ако някой не може да поеме отговорност за отглеждане на деца, да не дърпа приятелката си към леглото, защото рано или късно ще пострада тя. В това няма съмнение.


...А иначе другото, за което говориш ти го знаем всички. Моето куче също го знае много добре.


Доскоро

6ibanqka
04-13-2011, 15:42
Това сериозно ли питаш?
малко черен хумор :-D

Сега сериозно към автора:

Махни го. Явно нямате и двамата готовност да го гледате. По начина на изразяване и нещата които написа си личи. Предполагам, че сте около 20 годишни. Не ги слушайте откачалките където ви съветват да не го махате, няма те да го гледат после, а вие. Пак може да си направите като сте готови, стига с тия глупости за убииства, какво убиваш - зародиш... :D :D :D


concordia ===> http://1.bp.blogspot.com/_opNCodlGKHk/RxcuO5nUZXI/AAAAAAAAAGU/Egc5xcxEvxY/s400/emo+fag.jpg
сериозно ?

Gr0zDan0v
04-13-2011, 15:43
Знам, че темата ми не е хубава, но при положение, че не получих подкрепа от човека до мен при положение, че искаше да имаме дете, а само съмнение и несигурност стигнах до заключението да направя аборт.В 4-тата седмица съм и знам, че имам няколко варианта за аборт по медицински път.Но исках да попитам има ли някакъв начин сама да си докарам спонтанен аборт и какъв е той?
отивай на лекър, не прави глупости... сама...
как може такива глупости да питате :shock: :shock: :shock: :shock:

BrokenInnocence
04-13-2011, 22:41
Тая случка не трябва да свърши само с аборт, ако питаш мен, а и с раздяла, особено, ако искаш деца. Той за да се колебае докато бебокът е в 4та седмици, считаа, че като нищо ще ти бие шута, ако го родиш и му писне да ви гледа. Събирай си багажа и изчезвай. Как въобще живееш с някакъв неосъзнат малоумник, който не знае дали иска или не иска дете, създава го и после чака да го убиеш?

anonymous708973
04-14-2011, 06:50
Попитай момичето, което е отворило темата как се чувства сега, влез й в душата и тогава възпявай двадесет и първи век и тръпнещите от наслада телесни клетки.

За Бога, да живее 21 век!
Да живеят дънките - заместители на отвратителните, тежки рокли с безброй фусти и стегнати корсети, които може да са правили женското тяло красиво, но са причинявали и безброй главоболия, мигрени и прочее, а дори и случай на смърт. (Прочети малко за принцеса Сиси и за обстоятелствата около нейната смърт).
Да живее образованието за жените и правото им да бъдат пълноценни личности, а не да вярват сляпо на мъжете (въпреки че все пак е имало причина те да са водещият пол векове наред).
Да живее тоалетната хартия, телефонът, пластмасовите бутилки, ваксините срещу смъртоносни болести и... сексът!

Да, по дяволите, заради тия "тръпнещи от наслада телесни клетки" са се водили войни, убивали са се хора (под "хора" имам предвид вече родени), крояли са се заговори... и да, имало е смисъл!
Сексът е най-естественото нещо на този свят! Не е любовта, не е приятелството, не е дори инстинктът за самосъхранение. Сексът продължава поколението, но смисълът му днес е много по-широк ... и слава Богу! Възпяваш времена, в които жената е влизала в брака без собственото си съгласие, лягала е в леглото на съпруга си, който понякога не е познавала, с абсолютно никаква представа за това какво да очаква. Възпяваш времена, в които жената не е била спътница в живота, а кобила за разплод, от която мъжът се е интересувал единствено с цел да си осигури законни наследници... и е търсел наслада при любовниците си... и по-лошото - не само наслада, а и ерудирана личност, с която може да проведе разговор на различна тема от деца, гоблени и прислугата. Такива жени са били примерно куртизанките във Венеция, гейшите в Япония. Не са били "просто курви", както си мислят повечето. Гледай "Dangerous Beauty" - невероятен филм, описва нещата крайно точно.

Конкордия, възпяваш точно възгледите на онова време. То няма да се върне и няма да промениш нищо, като го изкривяваш и показваш само хубавите (според теб) части от него.
Да живее 21 век и сексът като начин за доставяне на удоволствие между пълноправни личности!

DarkTemplar
04-14-2011, 08:58
thefreak, Пантерке, няма кво да се хабите. Човекът, с когото спорите, е затворена система, в която няма как да се проникне. Вие му изтъквате обективни факти, а той ги опровергава с разни догматични постулати.

Нито той ще ви убеди в гледната си точка, нито вие него във вашата. ;)

Ще се радвам Калпазанката да отдели малко време и да ни разкаже обективно за "клиниките-касапници за аборти", щото аз съм посещавал такава и ми се стори като най-обикновена АГ болница, не видях вътре да обикалят същества от Resident Evil или лудия с резачката от Tексаското клане.

thefreak
04-14-2011, 09:01
Каквито и да са противозачатъчните, почти винаги се стига до забременяване - ако не веднага, то след време.

Ти сериозно ли?

Радикалното мнение си го натрапвай другаде. Недей да изкривяваш реалноста и да драматизираш излишно. Това за което говориш е отживелица и поради добра причина.

thefreak
04-14-2011, 09:03
thefreak, Пантерке, няма кво да се хабите. Човекът, с когото спорите, е затворена система, в която няма как да се проникне. Вие му изтъквате обективни факти, а той ги опровергава с разни догматични постулати.

Нито той ще ви убеди в гледната си точка, нито вие него във вашата. ;)

Ще се радвам Калпазанката да отдели малко време и да ни разкаже обективно за "клиниките-касапници за аборти", щото аз съм посещавал такава и ми се стори като най-обикновена АГ болница, не видях вътре да обикалят същества от Resident Evil или лудия с резачката от Tексаското клане.
Всеки момент го очаквах да заговори за библията между другото, или християнството, или някаква религия. Намирисва ми на онези фанатичните вярвания против абортите.

DarkTemplar
04-14-2011, 09:19
Всеки момент го очаквах да заговори за библията между другото, или християнството, или някаква религия. Намирисва ми на онези фанатичните вярвания против абортите.
Аз затова в един от първите ми постове го нарекох "отчето", а той взе, че ми се обиди. :(

concordia
04-14-2011, 10:15
Всеки момент го очаквах да заговори за библията между другото, или християнството, или някаква религия. Намирисва ми на онези фанатичните вярвания против абортите.
Аз затова в един от първите ми постове го нарекох "отчето", а той взе, че ми се обиди. :(

Здравей Дарк,

Обосновах се защо да се прикачват прякори на хората е неприлично. Явно не го разбираш. А имаш капацитет, тоава си личи. Просто не искаш от инат, така ми се струва. Искаш да бъдеше ехиден на всяка цена. Е те това не ти прави чест. Чест, казвам.

Никой не се е обиждал - просто се опитах да ти обясня защо е невъзпитано човек да го прави. И знам, че знаеш, че съм прав - само че между това и да си го признаеш има голяма разлика. Да не говорим -да го признаеш открито. За това се искат определени качества.

Мислиш си, че можеш да си позволиш да си ехиден и същевременно да не личи, че нарушаваш правилата (нали ме обвиняваш, че ги нарушавам ). В правилата пише, че другите участници трябва да бъдат уважавани. Да прикачаш на другите прякори е проява на неуважение, разбери го. Следователно, нарушаваш си както си искаш правилата на форума и си сигурен, че все ще минаваш метър.

Съобразявай се.


Поздрав,

Конкордия

Extremescream
04-14-2011, 11:46
Concordia, време е и ти да започнеш да се съобразяваш. Да, разбрахме, че си против аборта, секс преди брака и подобни, но не е необходимо навсякъде да се изкарваш борец за по-висша кауза. Мнението ти е крайно, доста остаряло, а да бъдем честни и крайно субективно. На мен лично ми беше обидно, че едва ли не наричаш майките, абортирали плода (не човек, а плод) 'убийци', макар и по завоалиран начин.По твоята логика, нека приемем, че и 'Ескапел' е средство за убийство.
С твоите приказки не помагаш на никого, можеш само да накараш абортиралите жени или такива, които ги очаква такава процедура, да се чувстват още по-зле, отколкото биха се чувствали иначе. Избират да осигурят бъдеще за себе си и за децата, които ще имат, когато имат възможност да ги отгледат, както заслужава да живее всяко дете- обградено от любящи хора, като не гладува и не е лишавано от най-простите неща.
Както бяха казали и преди мен, а дори и не съм сигурна, че е в тази тема, има по-страшни неща от смъртта.

concordia
04-14-2011, 12:34
Concordia, време е и ти да започнеш да се съобразяваш. Да, разбрахме, че си против аборта, секс преди брака и подобни, но не е необходимо навсякъде да се изкарваш борец за по-висша кауза. Мнението ти е крайно, доста остаряло, а да бъдем честни и крайно субективно. На мен лично ми беше обидно, че едва ли не наричаш майките, абортирали плода (не човек, а плод) 'убийци', макар и по завоалиран начин.По твоята логика, нека приемем, че и 'Ескапел' е средство за убийство.
С твоите приказки не помагаш на никого, можеш само да накараш абортиралите жени или такива, които ги очаква такава процедура, да се чувстват още по-зле, отколкото биха се чувствали иначе. Избират да осигурят бъдеще за себе си и за децата, които ще имат, когато имат възможност да ги отгледат, както заслужава да живее всяко дете- обградено от любящи хора, като не гладува и не е лишавано от най-простите неща.
Както бяха казали и преди мен, а дори и не съм сигурна, че е в тази тема, има по-страшни неща от смъртта.

Повечето от това, което казваш тук е повторение, на което вече съм отговарял. Моля те, отиди в темата за последиците от аборта.

От друга страна - едно е да наречеш някого "убиец", а друго - действието, което извършва "убийство", което смятам за истина, след като се обосновавам. Това не е завоалирване.

Второ, едно е да говориш за едно явление по начало, друго е да се отнасяш зле с точно определен човек, в рамките на един форум, където си има правила, ако сам не се сеща как да се държи.

И трето, ти не се произнасяш по това, дали съм прав в последния си пост, а предпочиташ да контранападнеш. Считаш ли, че да се лепне един епитет на съфорумник е признак на неуважение? Просто питам.

Ти поне не можеш да се оплачеш, че съм се държал с теб извън рамките на позволеното. Може да не ти харесва какво говоря и как го правя, но не можеш да се оплачеш от това, че съм бил ехиден или съм ти лепял етикети. Нали така?

Добре - разбрах мнението ти за мен и за моите "остарели" схващания, за това как хитро пробутвам своите теории, как карам момичетата да страдат и как.....как беше? се изкарвам борец за правдини.

Имаш право на мнение, уважавам го. Но не ми прави качествени оценки само по усет, без основание. Човек не може да съди за мотивите на другия без доказателства. Ако за теб форумите са повод анонимно да понастъпваш хората, прави го - едва ли мога да те спра. След няколко дена, стилът ти на поведение се очерта достатъчно ясно за мен.

Но карай да върви. Ехtremescream, май започваме да се повтаряме. Ще взема да пропускам отговорите към теб, защото имам чувството, че всичко е вече казано. Не се възмущавай толкова от мен - ако не ти харесвам, не обръщай внимание на моите писания и това е. Но ако искаш да продължиш да разясняваш на другите колко съм коварен, подмолен и остарял, ще те помоля да говориш с някакви доказателства. Иначе мерише на лошо.

Поздрав,

Конкордия

DarkTemplar
04-14-2011, 12:50
Откога квалифицирането на някой като духовно лице е неприлично? Ирония/сарказъм и липса на възпитание са съвсем различни понятия (лично аз не съм чул да са наказуеми). Ако не долавяш разликата, тълковния речник би ти бил от полза.

Ти си празнословец колега - губиш си времето да пишеш по много, изваждаш всевъзможни субективни фактори за подкрепа на мнението ти и натякваш все едни и същи постулати, но по леко по-различен начин. Опитваш се да вмениш чувство за вина на всеки, който е направил избор (което е негово изконно право) и има позиция, различна от твоята. Това наричам аз манипулация. Докога ще се мъчиш да учиш хората какви трябва да бъдат? (не ми казвай, че не го правиш, защото доста хора тук са на мнение, че го. Едва ли всички са в грешка, а само ти си прав.)

Сигурен съм, че ще минавам метър, защото в постовете ми (дори да са малко по-остри) посетители тук намират смисъл и интересна гледна точка. Нещо, което не може да се каже за твоите врели-некипели.

Освен това не лепя етикети като "убиец" и "извратеняк". Казваш, че има разлика да кажеш, че нещо е "убийство" и това да наречеш този, който е отговорен за него "убиец". Ей това е класическа демагогия. Нима убиецът не е извършителя на убийство? Или във вашата епархия не го наричате така?

NomNomNom
04-14-2011, 13:20
@concordia , и грам обективност няма в мненията ти .
Започни да водиш социален живот.
Гет а лайф, бъди :>

concordia
04-14-2011, 13:39
Откога квалифицирането на някой като духовно лице е неприлично? Ирония/сарказъм и липса на възпитание са съвсем различни понятия (лично аз не съм чул да са наказуеми). Ако не долавяш разликата, тълковния речник би ти бил от полза.

Ти си празнословец колега - губиш си времето да пишеш по много, изваждаш всевъзможни субективни фактори за подкрепа на мнението ти и натякваш все едни и същи постулати, но по леко по-различен начин. Опитваш се да вмениш чувство за вина на всеки, който е направил избор (което е негово изконно право) и има позиция, различна от твоята. Това наричам аз манипулация. Докога ще се мъчиш да учиш хората какви трябва да бъдат? (не ми казвай, че не го правиш, защото доста хора тук са на мнение, че го. Едва ли всички са в грешка, а само ти си прав.)

Сигурен съм, че ще минавам метър, защото в постовете ми (дори да са малко по-остри) посетители тук намират смисъл и интересна гледна точка. Нещо, което не може да се каже за твоите врели-некипели.

Освен това не лепя етикети като "убиец" и "извратеняк". Казваш, че има разлика да кажеш, че нещо е "убийство" и това да наречеш този, който е отговорен за него "убиец". Ей това е класическа демагогия. Нима убиецът не е извършителя на убийство? Или във вашата епархия не го наричате така?


Откога квалифицирането на някой като духовно лице е неприлично? Ирония/сарказъм и липса на възпитание са съвсем различни понятия (лично аз не съм чул да са наказуеми).

...А-а-а, добре се прикриваш от светлината, няма що! Разсмя ме истински, Дарк!. Браво!

А колкото до останалото, вече съм говорил по него на различни места. Не ми се повтаря вече.

Мисля, че с теб се изяснихме още завчера. Беше доста джентълменско прекратяване, но шило в торба стои ли?

Дарк, няма смисъл вече да ти отговарям, щом като човек с твоите интелектуални задатки не иска да приведе поведението си в съответствие с тях. Няма смисъл. След тази фраза, можеш да говориш както си искаш и каквото си искаш - просто ще пропускам постовете ти. Доста изпонаписах, мислейки че отсрещната страна все пак е готова да се придържа към някакъв код на поведение. Но ти предпочиташ да я караш както в началото. Е, добре - нямам намерение да си губя времето. Казвам го напълно обективно и без желание да те зясягам.

Да си жив и здрав. :)

DarkTemplar
04-14-2011, 14:33
Точно това и очаквах - да кажеш как вече всичко по темата е казано (нищо, че продължаваш да дълбаеш), как сме се изяснили (нищо, че продължаваш да плещиш глупост след глупост), как няма смисъл и т.н. Отново нищо съществено, само оправдания и праснословене.

Ти си заблуден фанатик и го доказа многократно. Проблемът е, че нямаш топки и след като няколко човека те разобличиха, напускаш с наведена глава. Класически случай - страхливците винаги бягат от бойното поле, някак неизбежно е. ;)

Josefinne
04-14-2011, 14:35
То ако имаше начин да се направи безопасно спонтанен аборт, никой нямаше да прави аборт по нормалния!

kalpazanka
04-14-2011, 15:18
Ще се радвам Калпазанката да отдели малко време и да ни разкаже обективно за "клиниките-касапници за аборти", щото аз съм посещавал такава и ми се стори като най-обикновена АГ болница, не видях вътре да обикалят същества от Resident Evil или лудия с резачката от Tексаското клане.
Тук съм. Болница като болница /особено наскоро ремонтирана такава/. Носи се аромат на дезинфектант и на стерилни чаршафи/горе-долу като от материя, нагрята с ютия/. Инструментите за кюретажа се вадят само при нужда. До масичката, на която лежат, не се допираш, за да не ги замърсиш. Пипаш ги само с ръкавици. Вакуум-аспиратирът е в една от манипулационните. Не знаеш за съществуването му до момента, в който прекрачиш прага. Неприятна гледка е единствено евакуирането на ембриончето. Странна смесица от материи е. Ако не знаеш какво правиш, няма да знаеш какво пада. Ръчички, крачета и отрязани главички не съм виждала. Поне не при абортите до 12 г. с. ;) Емоционално е натоварващо, защото винаги е по-добре да предотвратиш бременност, отколкото да я прекъснеш.

DarkTemplar
04-14-2011, 16:14
^Благодаря. Такъв отговор и очаквах.

Сега би ли погледнала първия пост в тази тема (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=399489) и по-точно линковете в него и да прецениш дали са подходящи. ;)