PDA

View Full Version : USB is not recognized!!!



sinite1914
04-10-2011, 13:16
Здравейте,имам един проблем от днес! Включих си цифровия апарат към компютъра и ми изписа usb is not recognized :( това за пръв път ми го прави,а от доста време си го ползвам с кабел прехвърлям снимки и точно днес ми отказа :( Някой има ли идея как да го оправя :(

Serphent
04-10-2011, 15:01
еми пробвай да преинсталираш драйвъра за апарата :D или най-добре го заведи на сервиз и им кажи какъв е проблема :)

sinite1914
04-10-2011, 15:40
еми пробвай да преинсталираш драйвъра за апарата :D или най-добре го заведи на сервиз и им кажи какъв е проблема :)

ами направих го не е от това :S Пробвах и другите входове и отпред и отзад и неще винаги така съм прехвърлял снимки

GregoryHouse
04-10-2011, 15:46
Провери дали ти се появява този проблем и със други USB устройства, например флашка. Ако не ти дават проблем с флашката, проблема може да се корени във Операционната система, драйверите на камерата, камерата. Ако ти даде проблем с флашката - в ОС или самите USB-та.

sinite1914
04-10-2011, 15:52
Провери дали ти се появява този проблем и със други USB устройства, например флашка. Ако не ти дават проблем с флашката, проблема може да се корени във Операционната система, драйверите на камерата, камерата. Ако ти даде проблем с флашката - в ОС или самите USB-та.

Пробвах с друго си работи просто USBто на апарата не се разпознава .. вс пак 2 години го ползвам по този начин и точно днес ми се появи този проблем :(

Cybershot
04-10-2011, 16:17
При мен понякога ми го прави на телефона като го свържа, поиграй си малко с кабела от страната на телефона да го покривиш, почисти със спирт и клечка за уши на фотоапарата, където се слага кабела (замърсяват се и не правят добър контакт). След 1 такава процедура телефона ми спира да ги прави тия магарии, докато не се замърси пак...

sinite1914
04-10-2011, 18:18
уффф не става :( почистих го целия комп с прахосмукачката .. няма никъде прах всичко разкачих и пак включих и същото :(( до преди няколко дена си работише нормално :o

JDeel
04-10-2011, 19:04
За две години все ще даде бъг компа, не се учудвай толкова :)

Пробвай го на друг комп за да разбереш дали фотоапарата е все още наред, и ако работи там значи можеш да помислиш за преинсталация

sinite1914
04-11-2011, 11:26
хмм компа си ми е екстра и не ми се ще да преинсталирам всичко няма ли някакво друго решение :S

GregoryHouse
04-11-2011, 11:43
Repair опцията, може би... за друго не се сещам.

sinite1914
04-11-2011, 11:50
Repair опцията, може би... за друго не се сещам.

каква е тази repair опция? ще обясниш ли малко :) [/list]

GregoryHouse
04-11-2011, 11:54
Пускаш диска все едно започваш преинсталация. Като стигне до там където разпознава, че вече имаш Windows на компа те пита какво да направи, да форматира и всичко на чисто или да го repair-не. Мисля, че натискаш "R" и то започва рипеър. Просто поправя Windows файловете. Иначе вс останало се запазва.

http://www.youtube.com/watch?v=KNOQ0sCYY8s ето на това клипче е показано как.

DarkAngelOfHope
04-11-2011, 13:15
уффф не става :( почистих го целия комп с прахосмукачката .. няма никъде прах всичко разкачих и пак включих и същото :(( до преди няколко дена си работише нормално :o

колегата Cybershot ти каза да почистиш USB конектора на фотоапарата :)

sinite1914
04-11-2011, 15:28
уффф не става :( почистих го целия комп с прахосмукачката .. няма никъде прах всичко разкачих и пак включих и същото :(( до преди няколко дена си работише нормално :o

колегата Cybershot ти каза да почистиш USB конектора на фотоапарата :)

да и това направих с памуче и спирт

Righteousness
04-11-2011, 17:04
Казаха ти - пробвай на друг комп за видиш къде е проблема. Много често може да е и от самия кабел, ако имаш подобен =>