PDA

View Full Version : Програма за коли.



dubi95
04-10-2011, 13:30
Значи има ли някакви програми за коли дето включваш лаптопа към запалката на автомобила пускаш програмата и ти показва какво не е наред с колата.И как може да се провери дали на някоя кола не е намален КИЛОМЕТРАЖА примерно от 100000 на 70000 км.

Cybershot
04-10-2011, 13:39
Неееееееее, недей да правиш нищо, ако не разбираш. Казва му се диагностика и те съветвам, ако не разбираш, да не пипаш, защото може да омажеш положението много яко и после баща ти да дава 1 камара пари в оторизирани сервизи, че да я оправят. Това не е компютър, да го преинсталираш ако омажеш нещо.

GregoryHouse
04-10-2011, 15:16
Силно непрепоръчително е да използваш нелицензиран софтуер който да бъзика бордовия компютър. Да не говорим, че ако го омажеш, струва бая хилядарки. На C класите от 95та струва към 3-5 бона...на по нови - сам си го сметни. Километража, ако не греша може да се провери в сервиза на въпросната марка.

Cybershot
04-10-2011, 15:20
Силно непрепоръчително е да използваш нелицензиран софтуер който да бъзика бордовия компютър. Да не говорим, че ако го омажеш, струва бая хилядарки. На C класите от 95та струва към 3-5 бона...на по нови - сам си го сметни. Километража, ако не греша може да се провери в сервиза на въпросната марка.

2 бона струва малка процедура, по оправяне на някои дребни неща по бордовия компютър на Е класите около 2002-2003....

dubi95
04-10-2011, 16:04
а моля ви няма да ровичкам аз дайте някаква програма за фиат,ланчиа,алфа ромео плс.И НЯМА ДА РОВИЧКАМ АЗ.И да знам какво може да направи една програма на една кола ако се пипа безразборно.

K_O_L_E_V
04-10-2011, 16:52
Яяя се осъзнай бе, май си гледал Бързи и Яростни 2 скоро. Браян как си гледа лаптопа на Скайлайна....Търсел такава програма.

Тези програми не се раздават ей така или се качват в замунда.Преди бях срещнал едно момче имаше в багажника си техника за 30 000$ само за тази работа.

dubi95
04-10-2011, 17:54
Яяя се осъзнай бе, май си гледал Бързи и Яростни 2 скоро. Браян как си гледа лаптопа на Скайлайна....Търсел такава програма.

Тези програми не се раздават ей така или се качват в замунда.Преди бях срещнал едно момче имаше в багажника си техника за 30 000$ само за тази работа.

Първо изобщо не съм гледал бързи и яростни 2-никога не съм го гледал.И в нета гледаш че имя някви програми и кабели ама нз каква да търся точно.Става въпрос за фиат пунто от 2000 година 1.2 60 к.с.Няква програма за него да се намери да може да се види цялостно какво не му е наред.Примерно маслото е остаряло и е за смяна,има омекнала гума,мотора се е бъгнал нещо,акумулатора е за зареждане и някви такива.

GregoryHouse
04-10-2011, 18:09
От твоя си лаптоп не можеш. Трябва ти специализирано обурудване което струва бя хилядарки. Както и специален софтуер, които се дава само на сервизи и отново струва сума пари. Трябват ти и специални кабелаци за това чудо. Не става просто така.

JDeel
04-10-2011, 18:59
Има някои кабели из интернет за това да прочетеш някоя и друга грешка на компютъра и данни като скорост и обороти, но в общи линии няма да видиш нищо кой знае колко интересно

doomkillerr
04-10-2011, 20:45
От твоя си лаптоп не можеш. Трябва ти специализирано обурудване което струва бя хилядарки. Както и специален софтуер, които се дава само на сервизи и отново струва сума пари. Трябват ти и специални кабелаци за това чудо. Не става просто така.

Не е точно така! - В повечето сервизи диагностиката я правят точно с лаптоп свързан със специален кабел за буксата на борд компютъра и специализиран софтуер разбира се! Като цяло софтуера и необходимите кабели вървят заедно, тоест дори автора да си намери "пиратска" версия на нужния софтуер пак, ще срещне проблема от къде да намери кабел!

За това най-лесния вариант е да отиде в най-близкия сервиз, в който правят компютърна диагностика, да се изръси с едни 20-тина лева (предполагам няма да му вземат повече) и те така... 8)

GregoryHouse
04-10-2011, 21:45
Възможно е, но когато карахме Мерцедеса на един фр на сервиз използваха нещо което приличаше повече на шкаф :D Със специални кабелаци, а не както коко казва, в запалката :)

Auriss
04-10-2011, 22:34
Дай да внеса малко светлина ,че явно никой не е наясно. Първо - можеш да си използваш личния лаптоп ,но си има специален порт ,който се използва за въпросните кабели - ако машината няма такъв ,поне аз не знам да става.
И второто - имам един познат ,който ми обясняваше ,че от руски тракер си дръпнал подобен софтуер и си е спестил бая пари - още утре ще намина да го питам за конкретно име на сайта. Проблемът са ти само ключовете ,но се намират по форуми из нета.

Righteousness
04-10-2011, 23:22
Ок да се върнем на 1-вия пост? Искаш да диагностираш колата си от запалката ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Кабелите барабар с софтуера са от 100 до 200 лв нормалните. Незнам кой те е светнал ама от запалакта освен ток и пепел друго нема да извадиш. Има си специален вход към бордовия компютър, който иска специален кабел, който си работи с специална програма, която се слага на най-обикновен компютър(лаптоп).

Тези глупости по 30000$ моля ти се... целия диагностичен софтуер за всички марки взети заедно не прави толкова :razz:


Примерно маслото е остаряло и е за смяна,има омекнала гума,мотора се е бъгнал нещо,акумулатора е за зареждане и някви такива.
За датчик за остаряло масло не съм чувал :lol: най-много да имаш предупреждение на определени км че требе да се обслужи.
И още нещо - искаш да проверяваш през бордовия компютър, да правиш диагностика на цялата кола за да видиш дали ти са омекнали гумите?! :lol: :razz: :lol: :razz: :lol: :razz:
Човек кой ти е дал книжка :lol:

dimitar_ak
04-11-2011, 06:55
Каква е колата?

А колкото и смешно да звучи, може със софтуер да се хване спаднала гума, ако колата е с OBDII стандарта и има сензори за това (екстра е и малко коли го имат).

Righteousness
04-11-2011, 16:56
Каква е колата?

А колкото и смешно да звучи, може със софтуер да се хване спаднала гума, ако колата е с OBDII стандарта и има сензори за това (екстра е и малко коли го имат).

Вие не четете всички мнения, после на нас се карате :)


Става въпрос за фиат пунто от 2000 година 1.2 60 к.с.

Няма да е смешно ако иска датчик в колата за налягането на гумите. Смешно е че търси софт да си го провери :lol:
+ Специално тази кола ке има да зима за подобен софт.

Cybershot
04-11-2011, 17:45
Възможно е, но когато карахме Мерцедеса на един фр на сервиз използваха нещо което приличаше повече на шкаф :D Със специални кабелаци, а не както коко казва, в запалката :)

Все пак къде е Мерцедес, къде е Фиат?
Порта най-често е COM, който трябва да има лаптопа.

dubi95
04-11-2011, 18:19
Каква е колата?

А колкото и смешно да звучи, може със софтуер да се хване спаднала гума, ако колата е с OBDII стандарта и има сензори за това (екстра е и малко коли го имат).

Колята е фиат пунто 1.2 60 к.с. и фиат темпра и ланчиа либра 150 к.с.

dimitar_ak
04-11-2011, 20:14
Марката кола няма значение, а има значение интерфейса за връзка.

За изброените коли имам кабел и софтуер. Ползвам VISA Uniscan за DOS. В това Пунто километрите не се пазят в ЕКУ, за Ланчата може и да ги има. А ако Ланчата е на OBD ще си каже и майчиното мляко.

За OBD софтуера вече е за Windows и работи с USB кабел. Виж в гошо за fiatecuscan.

dubi95
04-12-2011, 17:45
Марката кола няма значение, а има значение интерфейса за връзка.

За изброените коли имам кабел и софтуер. Ползвам VISA Uniscan за DOS. В това Пунто километрите не се пазят в ЕКУ, за Ланчата може и да ги има. А ако Ланчата е на OBD ще си каже и майчиното мляко.

За OBD софтуера вече е за Windows и работи с USB кабел. Виж в гошо за fiatecuscan.

я моляте кажи кви са кабелите от къде да си ги купя в София и дай софтуера за уиндолс.Ако може софтуера да е на бг ако не на английски език.Или поне кажи от къде да си го сваля и кажи името му

dimitar_ak
04-12-2011, 20:25
http://programatoribg.com/elm327/index.htm за OBD

и

http://programatoribg.com/visa/index.htm за по-старите коли

Софтуера си го има на дисковете, но на български софтуер няма да намериш.

Ето ти го за Windows, но пак казвам, че е само за OBD. Италиански коли след 2000-та година. http://fiatecuscan.net/

koko95
04-08-2014, 23:37
Дайте някакви други програми дето показват повече неща по колата. Мерси

dimitar_ak
04-09-2014, 11:41
Дайте някакви други програми дето показват повече неща по колата. Мерси

Какво по-точно искаш да узнаеш?

draid
04-09-2014, 14:04
Това
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque

в комбинация с подобно
http://www.ebay.co.uk/bhp/odb2

и смартфон с андроид.

koko95
04-10-2014, 18:50
Това
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque

в комбинация с подобно
http://www.ebay.co.uk/bhp/odb2

и смартфон с андроид.

Става :) :) :)

an7raks
04-10-2014, 19:46
На C класите от 95та струва към 3-5 бона...[/color]
Кви са тея филми... А сигурно колата се купува с куфарче 100-доларови банкноти... :lol:
ПП Нали знаете, че пишем в тема от 2011? :D

koko95
04-11-2014, 13:15
Кви са тея филми... А сигурно колата се купува с куфарче 100-доларови банкноти... :lol:
ПП Нали знаете, че пишем в тема от 2011? :D

Нали знаете , че пишете в моя тема :D. По темата: къв лаптоп да търся от ebay втора ръка с 2 com порта, че нещо не зацепвам.Намерих с com порт и PCMCIA порт,ама тези програми за коли изискват 2 com порта.Помагайте , благоря ви!