PDA

View Full Version : Потене



djipsito
04-10-2011, 14:32
Здравейте.
Гена ми е такъв, че ми се потят дланите и стъпалата. Сега с наближаването на лятото почват пак моите "мъки". Писнало ми е да си подбирам обуквите, да гледам с каква подложка са, за да не ми се пързалят краката, а като обуя джапанки става ужас, случвало ми се е да се спъвам или да загубя някоя джапанка по пътя 8-)

А ръцете.. химикалите ми се пързалят, ако правя изпит листа се мокри.. абе ужас е, даже клавиатурата ми става на капчици понякога :D
По принцип тва е целогодишно, зимата е по-малко, обаче лятото... :х

Знам, че се правят операции, за да спре тва потене, ама избива на други места (по гърба, кръста...), а и остават белези... отказах се.

Скоро се замислих дали има някакъв крем, който да изсушава кожата или и аз не знам, нещо което да ми помогне поне да намалее тази "влага", защото знам, че без операция няма нещо, което да спре като цяло потенето.

Надявам се да ми дадете някоя друга идея. По принцип си мия ръцете като станат много потни и се оправят, ама за няколко минути...

WaterLilly
04-10-2011, 15:32
Има един дезодорант, който много помага за това и има много хора, доволни от него - Одорекс. Потърси във форума, страшно много теми са писани за него.
Единственият му недостатък е, че в действителност не помага въобще, само прикрива проблема - запушва порите и така спира изпотяването.

Dundy
04-10-2011, 16:08
Аз имам абсолютно същия проблем и най-гадно е като се запознаваш с нови хора :D Този одорекс не съм го пробвала ама малко ме е страх да не направя някой алергичен пристъп,понеже ръцете ми са доста чувствителни

mimsSss96
04-10-2011, 16:17
и аз имам същия проблем и мисля да си взема Одорекс. А можете ли да ми кажете г/д каква цена е?

djipsito
04-10-2011, 18:01
С майка ми си взимахме една пудра за краката, ама не ни помагаше. Това с дезодоранта ... ще се поровя да видя, само че не живея в Бг и не знам тук дали ще го има :(

Мерси все пак, надявам се да видя още мнения :-)

djipsito
04-10-2011, 18:22
Дезодорант Одорекс... малко ми е странно да се използва за длани и стъпала :-o

Цитат от друга тема тук, по-скоро свързана с петната по блузите...


Аз мислех да си го взема , но четох малко повече и разбрах ,че не е хубаво . Одорекс съдържа в-ва за затваряне на порите , което е изключително вредно , наистина грозно и неприятно е да се ходи с кръгове под мишниците , но одорекс има много странични ефекти , тъй като тази пот трябва да се изкарва по някакъв начин , някои хора започват да им избиват петна от пот по гърба , краката , ръцете , лицето и тн. Появяват се черни точки под мишниците , които много трудно се изчистват . При спиране на Одорекс се наблюдава също така много силна неприятна миризма на пот, приличаща дори на миризмата от лук. Не искам да си помислите ,че ви говоря празни приказки , но тези странични ефекти са наблюдавани при много хора , така , че по-добре обикновените рол они , които намаляват изпотяването и предпазват от неприятна миризма , отколкото Одорекс . Радвам се ,че прочетох малко повече , защото и аз бях много решена да си го купя , но сега изобщо не бих го направила . По-добре с изпотени подмишници , отколкото с мокър гръб и петна по блузата , което според мен е още по-неприятно и много си личи . А за хората , които спортуват еоще по-вредно , защото изпотяването е по-силно а , когато не може да се извърши по нормален начин страничните ефекти са още по - големи .

А цената доколкото запомних е около 10-12 лева.

WaterLilly
04-10-2011, 18:27
Аз предупредих. :-| Но имам позната, която имаше същия проблем със стъпалата и беше много доволна. Преценявай си дали си струва да рискуваш.

xSANYAx
04-10-2011, 19:19
Попринцип прекомереното изпотяване може да бъде причинено от определени здравословни проблеми..отиди на лекар,хем да видиш ако ти има нещо по-специално,да ти каже причината и да ти предпише нещо ЕФИКАСНО и без странични ефекти. :)

И все пак на мен и на много мои приятели ни помага водата..пий много вода-литър,литър и половина,не само че хидратира кожата и премахва излишните токсини,а и ще помогне на тялото ти да произвежда по-малко пот. :)

djipsito
04-10-2011, 23:00
Редовно си правя изследвания и нищо ми няма. Просто е ген наследен от майка ми :)

Вода не мога да пия много... ама може да се понасиля ;д
Мерси.

TheBeliever
04-11-2011, 08:07
Аз използвам Одорекс вече около 4 години и не съм имала никакви странични ефекти. Да, запушва порите - това и на листовката си го пише. Но не съм имала нито черни точки под мишниците, нито се потя повече по други части на тялото. Спирала съм го 2 пъти през тези 4 години и нямаше никаква странна миризма или каквито и да било аномалии.

Всички лекарствени/козметични продукти имат странични ефекти, но не при всички се проявяват. Моят съвет е да опиташ и да си прецениш сама.

А цената му последния път беше 11лв.

djipsito
04-11-2011, 13:20
Не знам дали е нормално, моите като са вечно потни.. 8-) ама не е от тва, че се притеснявам заради изпита, щото имам някакво биволско спокойствие :lol:

А много рядко ми се е случвало да мееега сухите, ужасни. Все в крайностите няма средно положение.. :х

Minityy
04-09-2013, 15:57
здравей моят проблем е същият и знам, че е отврат, а знам и нещо друго че трябва да си използват кремове не за изсушаване на кожата, а за подхранване на кожата. От няколко дни се мажа доста често с обикновен крем и мисля, че има ефект ;D!