PDA

View Full Version : Добър ли избор направих ?



kyka1
04-10-2011, 15:24
Значи тази година влезнах във морската гимназия във Варна със специалност Електрообзавеждане на кораба.Та сега се зачудих какво може да постигна със тази професия като какъв може да реализирам...Може ли да ми кажете плюсовете и минусите във тази специалност :)

gattopardo
04-10-2011, 15:33
В България какви кораби се правят та да си намериш работа, ама нищо, не се отчайвай, животът е пред теб.

Greennight
04-10-2011, 16:12
^Във Варна,ако не се лъжа все още се правят кораби.Иначе само от като чух името на тва дето учиш,мога да ти кажа,че на запад ще ти плащат бая...Иначе не знам кво точно значи 8-)

Cybershot
04-10-2011, 16:23
Ще имаш добра реализация, но в чужбина. В цял свят (България не е част от света естествено) се използват корабите за пренос на товари, транспорт на хора и трябва хора които да ги поддържат.

spopi
04-10-2011, 16:30
НЕ знам но щом говориш за кораби и море за мен е добър избор. :D

gattopardo
04-10-2011, 16:35
Друг е въпроса дали ще те вземат на запад, че като чуят че си учил в България, нали се сещаш колко ни е "добро" на нас образованието, пък и само с гимназия не става, трябва да учиш и висше.

kyka1
04-10-2011, 17:47
Друг е въпроса дали ще те вземат на запад, че като чуят че си учил в България, нали се сещаш колко ни е "добро" на нас образованието, пък и само с гимназия не става, трябва да учиш и висше.
Е много ясно, че ще уча висше :)

kamen971
04-10-2011, 17:51
Друг е въпроса дали ще те вземат на запад, че като чуят че си учил в България, нали се сещаш колко ни е "добро" на нас образованието, пък и само с гимназия не става, трябва да учиш и висше.
Е много ясно, че ще уча висше :)
Колко бал си имал защо не си влязъл в МГ или в езикова: 1ЕГ,4ЕГ,5ЕГ .

kyka1
04-10-2011, 18:14
Друг е въпроса дали ще те вземат на запад, че като чуят че си учил в България, нали се сещаш колко ни е "добро" на нас образованието, пък и само с гимназия не става, трябва да учиш и висше.
Е много ясно, че ще уча висше :)
Колко бал си имал защо не си влязъл в МГ или в езикова: 1ЕГ,4ЕГ,5ЕГ .
Защо да влизам във езикови гимназии в които ще изляза със един език и нищо повече :) Предпочитам да изляза със някаква добре платена работа отколкото със един език :)

sexa_na_kompleksa
04-11-2011, 07:06
Трябваше да помислиш за това преди да влезеш в тази гимназия. Сега и да решиш, че си сгрешил, какво ще направиш? Поне за висшото си помисли хубаво какво искаш, как го искаш и защо го искаш.

Immortalbeloved
04-11-2011, 07:23
Спокойно, ако не ти харесва, когато учиш висше можеш да продължиш с каквотот си поискаш. Ако мислиш, че след гимназията ще знаеш нещо, че да можеш да работиш се лъжеш. Брат ми завърши там и сега е с най - хубава специалност, мисля че корабоводене. Друг пък един мой съученик мислеше да влиза в МГ, за да има най - добрата подготовка за морското. Така, че гимназията е нищо.. И да знаеш, че с голям зор се влиза там и още по трудно се излиза. Сериозно наблягай на математиката, не изпуснай НИЩО, защото по - нататъка без нея никъде няма да стигнеш.