PDA

View Full Version : Гриза си ноктите. Не мога да спра и не знам какво да правя..



MaGuSs
04-10-2011, 19:49
Здравейте,
Предварително Ви се извинявам ,ако вече има такава тема. То ,че има, има ама не съм търсил.

Та такам. Вече от както помня, това са към 3 години гризане нанокти. Все се опитвам да се спра, но не мога и не мога. Не знам вече какво да правя. Това не върви на добре. Вече започнах да си гриза и кожичките на пръстите. Не знам какво ми става просто. Пръстите ми винаги са гадни и зачервени. Използвам горчив лак против гризане на нокти, но нещо така не ме спира... Помощ...

П.П. Давайте всякакви гнусотии, без да прекалявате , но да имат ефект !

Благодаря Ви ! :)

VaMpiRKaTaaa
04-10-2011, 19:59
Слагай си лют пипер..
Ще видиш,другият път като гризнеш,че ще ти е за последно...
:lol: :lol:

MaGuSs
04-10-2011, 20:17
Слагай си лют пипер..
Ще видиш,другият път като гризнеш,че ще ти е за последно...
:lol: :lol:
Ще пробвам :)

gab4ooo
04-11-2011, 07:28
ти си ядеш ноктите ама да ме видиш мен . аз си ям кожата самия пръст и съм го яко оглозгала . нищо неможа да ме спре дори и пипера :Д

van1
04-11-2011, 10:15
Вика му се воля.

Foreverbg
04-11-2011, 12:16
Е баш ноктите вече е гадно. Иначе за кожичките и аз си ги гриза постоянно. 8-)

GregoryHouse
04-11-2011, 12:18
Ръкавици? 8-)

Abigoria
04-11-2011, 12:35
Трябва ти няколко дни пълно спокойствие, без телефони, компютри и училище. Почивай си хубаво и не се притеснявай за простотии, и ще спреш :)

Hassell
04-11-2011, 13:01
В аптеките продават горчив, безцветен лак - против гризене на нокти. Действа.

StolenBliss
04-11-2011, 14:05
В аптеките продават горчив, безцветен лак - против гризене на нокти. Действа.

Човека каза, че го е пробвал.

Пробвай тва с ръкавиците, не знам.
Аз пък имам друго такова. Не мога да спра да си беля устните :-o Супер много ме боли, постоянно стигам до кръв, но само ги чакам леко да зарастнат и пак почвам :(

Agllka
04-11-2011, 14:13
Проявете малко воля ... трябва да се отвикне... другото е само моментно решение

lady6
04-11-2011, 14:45
И аз съм така и с устните и с ноктите и ковичките :(

gab4ooo
04-11-2011, 20:24
аз не кожичките аз пръстите . оглозгала съм ги яко ама тва не ме тревожи . и аз понеже съм с брекети и цяло парче месо по някой път си дърпам и като почне една кръв :ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДдд

SunnyWinter
04-12-2011, 18:28
Ако имаш воля, ще стане. Ако не, пробвай с ръкавици, както казаха преди мен. :)

StolenBliss
04-12-2011, 22:11
аз не кожичките аз пръстите . оглозгала съм ги яко ама тва не ме тревожи . и аз понеже съм с брекети и цяло парче месо по някой път си дърпам и като почне една кръв :ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДдд

Wth r u talking about O.o~~

Pinkoo
04-16-2011, 12:02
Абее азз направо полудявамм.. на мен вече ми стана навик.. Греза си ноктите когато съм в училище, вкъщи, навън, та дори и пред телевизора :lol: .. Не мога и дори да си мечтая за маникюр. С какво ли не ги мазах.. нищо не помагаа.. понякога си казвам " СПРИ , какво правиш !? " и спирам... но за краткоо, и после айде пакк. За сега малко поспрях , ама да видим до кога ще я караме така !! :D :-x

venera9
06-21-2012, 06:11
оххх...и аз съм така .. ако има някоя част от тялото,която може да се гризне я гризкамм .. смис преди и устните си гризах,кожичките и ноктите обаче с устните спрях без да разбера .. т.е сигурно съм била много заета и докато се усетя устните си ми бяха станали нормални и нямаше къде да обеля от кожата и така и спрях,а попринцип имам хубави устни и реших да не си унищожавам..следващоото е да спра да си ям ноктите.. сигурно от 6,7 годишна си ям ноктите,а сега съм почти на 14 ... ужасно е да си гледам парчето нокът и да искам да се лакирам,а да не става .. ;д да не говорим колко пари съм изхарчила за изкуствени нокти .. ;д обаче оня ден нещо пак ми прищрака и си купил едни нокти от левчето,които не са лакирани,а са бели ииииииииии изрязах ги така както аз искам, т.е нормална големина .. колкото да мога да ги лакирам и да не ме е срам от тях .. и понеже самите изкуствени нокти са най-обикновенни и както казах даже не са лакирани и са супер меки .. таа..купих си loctite колкото и откачено да звучи и си ги залепих .. лакирах ги и воаляяяяяяя ... станаха жестокии!!даже най-добрите ми приятелки в първия момент не се усетиха обаче както и да го погледнеш не можеш да разбереш,че са изкуствени .. ;) обаче аз постоянно си ги човърках и една вечер единия падна и понеже майка ми беше до мене ми каза да ги махна шот истинските ми нокти ще станат на гъз и незнам .. махнах ги и мамка му,ако продължа да си ги ям ще си сложа ноктопластика!

Р.Р нищо не ми помага ...нито лака на perfect,който е някакъв горчив,нито ръкавици ..абе нищо ... найстина си трябва воля,която аз до този момент не мога да събера ..!

MagicSmiles23
06-21-2012, 06:33
воля..... :3

tattoobitch19
06-21-2012, 19:16
замени навика с друг навик...явно си нервен и неспокоен човек (ефект най-вероятно от компютърни игри или просто компютър) съветвам те като ти се догризат нокти... трябва да си 'барабаниш' с пръсти, ако се сещаш за какво говоря ;) мекичката част под нокътя - от другата страна на пръста, долната, когато се удря в предмет, макар и леко, успокоява нервите (бе чувала съм го някъде :D) така ще се разсееш малко и постепенно, ако правиш това ВИНАГИ, когато искаш да си хапнеш вкусни бактериални нокти, но без изключения от сорта на "ама аз малко..", ще успееш да се отърсиш от навика :P успееех и дано си разбрал какво точно означава "барабанистване" с пръсти :D ^^

Hayashi
06-22-2012, 10:13
Аз си купих някакво мазило против гризане на нокти. Е, толкова беше отвратително на вкус, че след това не си докосвах пръстите до устата поне 1 седмица само след едно намазване.
Това, което ползвах е на Aura в една червена кутийка.

Your.Passion
06-22-2012, 10:21
Има лакове против това. :) Но се чудя как не ти действат .. Не ти ли е гаден вкуса им :D ?

Marseille
06-22-2012, 21:05
Така ми беше с пръстите. Пуках ги постоянно, особено двата средни пръста. След време започнаха да ме болят. Но след като си намерих повечко неща с който да се занимавам спрях със този навик.

sweetycherry33
06-24-2012, 10:03
Другият път като пак искаш да си ги гризеш, се опитай да мислиш за нещо друго...
Слагай си лакове и си намери някво занимание, с което да си отвличаш вниманието, като ти се догризат :)

Ou7oFmYhEaD
06-28-2012, 06:38
аз пък си пипам кожичките, от години си ми е навик, много пъти съм спирала и почвала, трябва ти инат

sweetycherry33
06-28-2012, 06:59
И кво, са след като толкова много хора се изредихме да ти даваме съвети, понамали ли го тоя навик поне малко?

Leticcia
06-29-2012, 17:31
ами аз лично си пуснах малко маникюр и така спрях да ги гриза, защото ми беше жал :lol:

MaGuSs
06-30-2012, 22:12
Понамалил съм го навика да, ама пак си го има.

Смисъл гриза ги 10 минути стават на гъз и после ги чакам 4 -5 дена да пораснат пак и пак ги гриза. Не знам ама неусетно започвам да ги гриза. Забелязал съм, че ги гриза само на 2 места - в училище и в нас. Па някой беше попитал, не ми ли е горчиво от лаковете. Ми горчиво ми е ама явно нокътя е по вкусен ;д и вече спрях и лакове да слагам. Абе с времето ще си отвикна аз ама на...

kircho940
07-01-2012, 18:21
Охх, аз също си гриза ноктите... Обаче не ги ям, а като ги отгризна и ги махам, никога не съм си ял ноктите, но това с гризенето е от много време... Много пъти съм си казвал, че ще спра, обаче после забравям и нищо не става...

hrisito0o
07-05-2012, 18:20
И аз го правя.Опитах се да спра но не става.Това е от нерви.
При мен се получило още като съм била бебе.Четох в интернет,че става от стряскане.При малки деца,често като си играем с тях ги травмираме или пък когато спят да им изкрещиш.
Така съм свикнала и когато стане нещо лошо винаги започвам,просто ми е навик.

fifito19
07-06-2012, 11:51
споко мен, аз от както се помня ги гриза... ужасни са- малки и криви и ги мразя! и кожичките същата работа.. напрао ще се гръмна. не мога и не мога да спра, мазала съм ги с гадости и така нататък ама не братче... не си сам/а