PDA

View Full Version : Взаимотношения с учениците.



SKTeam
04-10-2011, 21:06
Здравейте! Ще карам направо! От тази година съм 8 клас и в друго училище. Докато бях в 7 клас и предишнато училище, аз бях душата на класа. С всички си говорехме, забавлявахме се, взаимно се интересувахме и всичко беше супер. Сега като съм в друго училище и то за първа година, а нали знаете, че приятелската обстановка се сменя. От началото на годината повечето са дошли от едно и също училище, и се познават. Аз като съм нов и съм леко аутсайдер, нали.. Та запознах се с всички, както си му е реда. Малко по малко се сприяделявах, опознавах с другите както и те с мен. Сащо така сме имали хубави моменти, смях, събирания - като цяло всичко беше добре. Обаче от известно време насам(2 - 3 месеца), сякаш нещо не ме отбелязват. Като ходят до тоалетна не ме викат, като имаме голямо и малко междучасие също, като се съберат също. Естествено аз ако се довлача до тях или ги заприказвам, контактуваме нали, но всякаш говорят с мен с пренебрежение, а те по между си се хилят и забавляват. Един вид не им е приятно с мен, може би. Има една голяма подробност! Очертава се, че аз съм по - умен от тях, а те са простаци. Бият се, говорят простотии понякога, имат лоши оценки и така.. Има едно друго момче, което е също умно, но и него нещо не го "огряват". Само като им потрябвам и ми говорят. Единствено с него си говорим и ни е приятно. Явно защото простаците с простаци, а умните с умни. Понякога като ги видя и спичам, и не знам каква тема да завържа. Та въпроса ми е.. Аз ли съм нещо задръстен станал, просто не сме се опознали, не им е приятно с мен или защото са по - глупави от мен и знаете какво става така. По принцип съм готино момче, имам чувство за хумор, разговорлив съм, може да се каже, че съм красив - като цяло съм си ОК. Като знам че ще утивам на училище и имам малко смущение. Моля, Ви наистина за добър съвет, че така не може да се продължава. :(

Immortalbeloved
04-10-2011, 21:14
Ти сам казваш, че са идиоти. Вие сте на различни нива на интелигентност и разбирания, нормално е това, което описваш. Пък и за какво ти е да се движиш с тях. Намерил си си приятел и очевидно се разбирате. Продължавай така и не се впрягай толкова за тези неща. Още много време ще си с този клас, не винаги ще е така. Ще порастнете и нещата ще се променят. ;)

SKTeam
04-10-2011, 21:17
Е да, но ми е супер гадно така и искам да се приобщя по някакъв начин! Просто като гледам как се забавляват и ми се къса сърцето..

Immortalbeloved
04-10-2011, 21:26
Е да, но ми е супер гадно така и искам да се приобщя по някакъв начин! Просто като гледам как се забавляват и ми се къса сърцето..

Трудно ти е да се държиш като идиот :lol: Просто отиваш при тях, започваш да ги слушаш за какво говорят. Взимаш и ти участие в разговора, изразяваш си мнението и готово.. И когато се бият го правиш и ти :lol: Знам точно за какво говориш, същите индивиди ги имах в класа.. скачат, блъскат се, лигавят се.. просто се включваш при тях.

radeberger
04-11-2011, 03:04
Като ходят до тоалетна не ме викат

Нали си момче. Защо да те викат до тоалетна? :D

Просто се опитай да се впишеш някак. Контактувай повече с тях.
Ако искаш, може да се запознаеш с някой от съседните класове.

sexa_na_kompleksa
04-11-2011, 08:29
Защо да им падаш на нивото, да се биеш, да се правиш на идиот? Очевидно си над тези неща. Почакай да съзреят, тогава се впиши в компанията им. Не може да си приятел със всеки, пък и по думите ти разбирам, че те те използват, което изобщо не е добра основа за приятелство.

VaMpiRKaTaaa
04-11-2011, 09:43
Не им обръщай внимание.

Mi6inka
04-11-2011, 10:04
КОгато станете 11-12 клас тези неща кой колко е умен и прост няма да имат значение ...искам да кажа..няма да има "гъзари" и "зубари" ... 8ми клас е нещо напълно нормално...по-умните не са готини...нещата ще се променят с порастването

Iamnicegirl
04-11-2011, 14:57
kusmet :)

KumchoValcho
04-11-2011, 17:37
Един съвет: В 8ми клас не си създавай веднага представи за взаимотношенията ви, всичко се променя, повярвай ми.
Сега съм 9ти клас. Миналата година бях супер аутсайдер. Да, аз съм отличник и съм много умен (момент за реклама) и всички виждаха това, и същевременноникога не се държаха лошо, просто не бяхме близки. Сега обаче сме си адски близки!

Проблема далеч не е в това, че си умен. И да бъда честен ми е малко смехотворно да говориш така, че ти си умен и другите са простаци - истината е, че те е яд. Защото ако са едни "простаци" защо искаш тяхното внимание? :)
Умните и интелигентни хора могат да общуват с хора на всякакво интелектуално ниво, само да отбележа. :) Просто предпочиташ да се "успокояваш" че си нещо повече в някакъв аспект (което не го казвам, за да те нападна, не го приемай навътре)
Проблема е в това, че ти си "спечен" - и това кара другите да мислят, че просто си по-скучен. Това е цялата философия, нищо повече. Когато си по-затворен даваш вид на скучен човек. И просто не те викат.
Повярвай ми, другата година ще се отпуснеш и нещата ще се променят. В момента, в който се отпуснеш всичко ще е 6. Но изисква време и е нормално.
Не се опитвай да се впишеш, както някои се изказаха - това ще бъде грешка. Опитвай се да се отпуснеш и да бъдеш себе си.
Това, че си умен не значи, че не може да се забавляваш с хората, недей така да се изолираш неволно. :)
Също така не е нужно всички да сте еднакви, напротив. С някои от съучениците ми мога да споря дни и нощи по някои теми, но все пак заедно се скъсваме от смях в 95% от времето.
Важно е като какъв се виждаш - ако се виждаш като прекалено интелектуално извисен дотолкова, че да не намираш общ език с другите - еми така ще бъде. Ако се виждаш като отегчаващ другите - така ще бъде. Ако се виждаш просто като по-стеснителен човек, който е на път да си излезне от черупката нещата ще се променят.

Говоря от изцяло от личен опит, м/у другото. :)

DarkStar20
04-11-2011, 19:31
Брат и имаш някви супер смешни грешки в правописа,а викаш че си някав як :D .Както и да е.Не те познавам но от съобщението ти ми се струва че ти се отнасяш със съучениците си с пренебрежение,а не те към теб.Не може да ги мислиш за тях като за простаци и след това да очакваш те да те търсят и да искат да са с теб.Покажи им уважение,мисли за тях като за равни,пускай майтапи и тн.Рано или късно ще почнат да те викат и ще им стане приятно да са с теб :)

ritobis
04-12-2011, 08:46
Ми човек във почти всяка по-елитна гимназия е така.ПОнеже уча в математическа гимназият,тея от моя клас в междучасието кво мислиш че правят......играят карти или решават задачи.Аз не правя нито едно от 2-те и пак средният ми успех е около 5,20-5,40.Има само 2-3 дето се събираме и те "малко" като някви келеши се държат в училище и тъпеем ма кво да се прави.Поне извън училище има хора с които да се забавлявам.Затова с нетърпение чакам ваканциите. :-P :-P

SKTeam
04-12-2011, 11:45
Еми малко се поотпуснах и всякаш ми е по - готино и има ефект в цялата работа. Естествено за 1 - 2 дена не може да се промени положението кой - знае калко, но усещам подобрение! Брагодаря, на всички! ;)

nana26
04-12-2011, 19:26
най-голямата грешка , която можеш да направиш е умишлено да се стремиш към нивото им... не казвам да ги избягваш, няма проблеми и да сте приятели супер дори, обаче да ставаш простак, само за да влезеш е кръга на "яките пичове" е страаааашно баламска постъпка... може ли да те питам нещо? Що след като има поне един свестен и умен пич в класа ти предпочиташ да се занимваш с хапльовци? (не че не знам отговора де, все пак никой не иска да е аутсайдер). Тоя етап е най-важния тъй като сега се чудиш по кой път да хванеш. Твой си е избора.
Все пак аз ще ти дам някой друг пример щото много съм си патила през тея години в даскало.
Никой не познавах, когато влязох в гимназията. Преди бях много притеснителна и малко говорех.. имах почти само 6-ци (което автоматично ме прави зубър, макар и да не е така) и по тоя начин говедата видяха един по-слаб и хоп над кой да оригиналничат, ами естествено на мене (имаше и още едно момиче де). Нали в последствие по-печените успяха да ме оценят ... пък тея готините, големия VIP сега повечето са наркомани или едва хващат 3 (от пълни отличници). Мисълта ми е следната: Събирай си се с VIP-а щом искаш, лошо няма, но не ставай лайно, щото няма да стигнеш много далече, гаранция ти давам ;)

пп. по-горе писаха, че с времето поумнявали :razz: т'ва беше майтапа на деня ... с времето стават още по големи кретени

пп2. много е жалко как простотията постепено завладява света
има една много хубава мисъл за случая "Във всеки един от нас спи по един гений, но със всеки изминал ден - все по-дълбоко."
или пък
"...Свестните у нас считат за луди,
глупецът вредом всеки почита...." (из "Борба"- Ботев)

каза, че си умен ... тълкувай! :::

SKTeam
04-13-2011, 03:48
Спокойно! Знам как да съм в тяхната компания и да си запазя успеха! Умея да лавирам! :)