PDA

View Full Version : преглед :(



plamytooo
04-11-2011, 09:07
Здравейте,

От няколко дни ми е адски зле - отпаднала съм, нямам никакъв апетит и имам запек. От време на време ми става много лошо, понякога имам чувството, че имам и температура. Освен това имам и кашлица, която не ми минава вече повече от седмица. Крия от нашите, защото сигурно ще ме пратят при личния, а той е мъж и ще си умра, ако трябва да ме преглежда :oops: :oops: Днес в училище ми стана много лошо и по нареждане на учителката, слязох до сестрата. Тя поиска да ме прегледа и аз толкова се притесних, че съвсем ми прилоша и повърнах. Започна да ме тресе и се оказа, че пак вдигам температура :( Сестрата ме сложи да легна и ми вдигна ВСИЧКО - не само блузата, но и бельото. После каза, че коремът ми бил много твърд и започна да ме натиска тук и там, като стигна толкова надолу, че се наложи почти да ми смъкне гащите :oops: а като ме накара да се обърна, за да ми чуе гърба, ми видя и Д-то :-x
Беше ми страшно кофти :( Като се посъвзех, се прибрах, но сега нашите не ме оставят на мира и искат днес да мина през личния, а не мисля, че ще преживея това отново :( Има ли начин да му кажа, че не искам да си махам сутиена и да ме прегледа така? Някое момиче има ли личен лекар мъж и как се оправя???

plamytooo
04-11-2011, 09:16
Моля виии някой да отговори; знам че звучи тъпо, но ми е страшно кофти

darkPaladin
04-11-2011, 09:32
пред лекар срам да нямаш!!!

всеки има задник не се притеснявай и да го види нито ще ти се подиграва нито нищо

plamytooo
04-11-2011, 09:34
Лесно ти е на теб ... Все пак се чудя как да му кажа, че ми е притеснено Идеи?

darkPaladin
04-11-2011, 09:45
като си отвориш устата и кажеш че ти е притеснено

но виж сега преглътни срама защото може е нещо сериозно

Agllka
04-11-2011, 09:50
Трябва да свикваш.. ти от един такъв преглед ако се притесняваш не ми се мисли като ти се наложи на гинеколог да ходиш какво ще е...

моята лична никога не ме е карала да си свалям дрехите изцяло. Когато ме преслушва от към гърба ми надига изцяло блуската или тениската, с каквото съм, а от пред ги наддига съвсем леко, колкото да може да си пъхне ръката със стетоскопа отдолу и така..директен контакт с кожата ми няма ... то целия преглед продължава и без това няколко секунди така или иначе....

имай предвид, че училищните лекари понякога са много груби, докато личните така или иначе гледат да не си губят пациентите.. не знам на колко години си, но лекарите си знаят, че момичетата се притесняват и предполагам ще ти направи прегледа по възможно най-добрия начин, за да не те притеснява... за теб е голяма работа, защото някакъв на практика непознат мъж ще те гледа, но за него си е просто поредният пациент за деня.

Ако все пак те притеснява просто затвори очи докато те преглежда.. докато усетиш и ще е минало

plamytooo
04-11-2011, 09:50
Не знам... Мисля да метна нашите, че съм ходила и да си купя Колдрекс и сироп против кашлица :)

darkPaladin
04-11-2011, 09:53
Не знам... Мисля да метна нашите, че съм ходила и да си купя Колдрекс и сироп против кашлица :)

това е глупаво лекарствата не са разни колички и фантички може да се окажат опасни

+не знаеш какво ти е и дали ще подействат

+ако не подействат вашите ще се питат защо е така

+може да ти поискат рецептата от личния

на колко години си?

plamytooo
04-11-2011, 09:58
На 14 г. съм
Най много се притеснявам да н е се наложи да ми преглежда корема, опитах да отида до тоалетната, но не става и коремът ми направо ще се пръсне и рязко ме присвива ... сигурно и той ще го натиска... :oops:

Agllka
04-11-2011, 10:05
От самосебе си няма да мине, от самолечение - също. Стискаш зъби и това е! На мен срамът ми от доктори точно така мина, също на 14 бях и то не беше повръщане, болки в корема, отпадналост, температура - като ме юрнаха по доктори обиколих едно 3-4 души за няколко часа, всичките ме преглеждаха - просто нямах избор, беше ми адски зле... но като го минеш веднъж и после си казваш - еми то не било толкова страшно...

van1
04-11-2011, 10:10
Психологът само ще разговаря с теб, спокойно.

plamytooo
04-11-2011, 10:12
Само като си помисля и умирам... за блузата ще го преживея, но ако ми лъсне Д-то, ще се побъркам :(

britzy
04-11-2011, 15:15
To на човека ще му е само до твоя задник ще знаеш.Аман вече от глупави пубери-ами ако е нещо сериозно ,свързано със стомаха?Да бе,пий си колдрекс,че кво те бърка?!


Хайде отивай,защото така само ще се влошиш .На мен като редовно ми правят кардиограми и си махам и сутиен и т.н.-оплаквам ли се?Не,знам,че го правят за мое добро и аз съдействам ,за да се разбере какво ми е...И корема са ми преглеждали -натиска ти го няколко пъти и това е -бърка го него ,Боже Божеее

Alyssa
04-12-2011, 21:51
Плами спокойно, сигурно личният ти доктор ще те разсъблече най-много до сутиен (няма да го сваляш).
Разбирам те, и мен една докторка ме съблече като новородена :-D , но тя ме оглеждаше буквално от върха на главата до петите ми :? , а накрая реши, че бялото на очите ми всъщност не е бяло (а лееко синкаво), че ушите ми били `гъвкави` и, че всъщност стапалата ми на краката не били като трябва (т.е. изкара ме, че съм гъвкава и не знам още каква.. направо се почуствах като някакво НЛО) :razz:
Спокойно отиди на лекар. Разбира се, после ходих и при други лекарки и лекари и не са ме събличали .. е поне не изцяло :D

Biskfitka
04-13-2011, 08:31
Не знаех,че момичетата си свалят и сутиена при преглед 8-) Брех..
Спокойно лекаря е виждал МНОГО като теб.Изобщо няма да ти обърне внимание на тялото,едва ли имаш нещо по-различно.Я си представи,когато трябва да раждаш след време...или и тва в домашни условия ще правиш :grin:

regikoh
01-29-2012, 15:35
Здравей plamytooo. Признавам ти, че и аз в детска възраст имах, а и още имам подобни притеснения. Преди години в детското отд. на поликлиниката стаята беше голяма и често пускаха повече от един. Някога вратата стоеше отворена и ми се е случвало чужди хора да ми гледат гърдите докато ме преслушват. Много ми беше и неприятно като ме карат да дишам дълбоко при преглед. Някак си тъпо се чувствам. Имам един въпрос към теб. Пишеш "като ме накара да се обърна, за да ми чуе гърба, ми видя и Д-то" Въпросът ми е наистина ли ВЕЧЕ И СЕСТРИТЕ ПРЕСЛУШВАТ? Мислех че само лекарите преглеждат така, а сестрата най-много гърлото да ти види. Това е. Стискам ти палци да имаш по-малко такива проблеми.

ImmortalSportFreak
01-29-2012, 18:00
И аз от 3 клас назад се срамувах от това да ходя на лекар - като цяло си бях по-срамежлива,както всичкщи малки дмомичета.И точно 3 клас като ми се наложи да съм на кардиолог,той беше един възрастен и ме беше супер срам-излезна,че имам ненормално ускорен пулс и много високо кръвно и все ми повтаряше - Много си емоционална! ;Д Трябваше след 6 месеца да отида - тогава беше жена и бях напълно спокойна,пък и осъзнах,че от лекар срам не тр да имаш и че те 1000 пъти на ден виждат голи хора и не им прави впечатление това.
А и те лекарите не гледат тялото ти,а търсят конкретна аномалия.. симптом за болест,а не оглеждат извивките ти,споко. ;дд

Сега съм при мъж личен лекар и изобщо не ми пука,а и аз самата искам да стана лекар,няма от какво да ме е срам :D - нормално е като си болен и отидеш на лекар да те прегледа,иначе защо отиваш при него!?Може положението да стане по-зле и не дай си боже по спешност да отидеш в болница. А и помисли,че ако не те прегледа и пропусне нещо важно,като например не те е преслушал и се окаже,че след известно време имаш пневмония!? Никак не е готино.
А това с корема - не е хубаво да е твърд..
Знай авторке,че здравето е най-важно и не се притеснявай,като ходиш на доктор-това е за твое добро.Не крий като нещо не е наред,сподели с вашите,не се чувстваш ок и им кажи за притесненията ти-те ще ти обяснят , ще ти помогнат,а и ще надраснеш тези притеснения)))))

Don't worry,be happy! :P :)