PDA

View Full Version : Коса



MissNothing
04-11-2011, 17:26
Ами накратко възможно ли е да си възстановя поне малко косата след третиране? Имах хубава, гъста коса, сега след редовно изправяне с преса е изтъняла, изгоряла.. не е толкова зле, но като се сетя каква хубава коса имах. И естествено, за да я възстянова-спиране на изправяне и т.н.

И от личен опит да кажа на всички, които мрънкат за преси, маши и други глупости... по-добре не почвайте, от личен опит го казвам, сега съжалявам.. :?

___mimity___
04-11-2011, 17:32
Разбира се,че е възможно,но след като спреш поне за определен период от време тези преси .. и там всичко,с което си гориш косата.
Купи си Травитаминол ( от него косата придобива блясък, става по-гъста, някой казват,че и расте по-бързо )
Хининова вода - растеж ..
Аз ползвам това и пак - спри поне за няколко месеца пресите :)

kuklichka_bg
04-11-2011, 17:56
Порови се за домашни маски,има доста.Днеска четох,че бадемовото масло помага също и като цял маски и никакво изправяне.И аз сега се опитвам да оправя мойта,че то не беше боядисване,изправяне.

http://www.eadvise.info/?page=show_art&id=41&art_id=75

MissNothing
04-12-2011, 18:16
Мх, а за колко време горе-долу ще ми се възстанови?
Ясно е, че ще е бавно и че после трябва да внимавам, но да знам все пак горе-долу.

MissNothing
04-13-2011, 15:10
Ъп

SUNinTHEsunset
04-13-2011, 16:14
Моятя се възстанови за около 3 месеца,през които не използвах преса

MissNothing
04-13-2011, 17:07
А какво и беше състоянието преди това горе-долу? И сега ползваш ли преса? И някакви по-специални грижи да полагаше(маски и т.н.)?

AbbeyDawnnn
04-14-2011, 07:18
Преди всичко останало се подстрижи .. и когато си миеш косата 20 минути преди това я намазвай със зехтин или олио .. страшно става :) С тривитаминола трябва да се внимава , да не има обратен ефект

Rebirthing
04-14-2011, 07:32
С олио НЕ си мажи косата в никакъв случай ! Олиото е една рафинирана мазнина която не дава нищо ценно на косата ти !

За заздравяване ти препоръчвам зехтин. Много полезни за косата са бадемовото масло, кокосовото масло и маслото от жожоба. Маслото за пшеничен зародиш е подходящо ако косата ти цъфти.

VaMpiRKaTaaa
04-14-2011, 10:59
Спри да я третираш.
И да я гориш с преси.
Съвсем ще ти окапе.

Greshka
04-14-2011, 11:56
Ако не използваш преса косата ти ще се възстанови постепенно.Освен маските може да си купиш шампоан и балсам за изтощена коса. :)

FuckingFreak
04-14-2011, 14:23
Изгорялото няма как да го върнеш в предишния си вид, както и ако ти е нацъфтяла също. Единствения вариант е да седиш със сегашната си дължина като ходиш редовно да ти хващат краищата, и така докато не се изреже това цялото изгоряло, колкото и маски да си слагаш, дали от 1 или от 100 лв, ефект няма да видиш...

Josefinne
04-14-2011, 14:44
Изгорялото няма как да го върнеш в предишния си вид, както и ако ти е нацъфтяла също. Единствения вариант е да седиш със сегашната си дължина като ходиш редовно да ти хващат краищата, и така докато не се изреже това цялото изгоряло, колкото и маски да си слагаш, дали от 1 или от 100 лв, ефект няма да видиш...

Така е! Това, което можеш да направиш е да се грижиш за новоизрасналата коса, която не е увредена все още. Има някои продукти , които при редовно използване продават на косата привидно по-здрав и красив вид, но това е само привидно, това вече не е здрава коса.

titinkaa
04-14-2011, 15:17
Слагай си Конска грива от ветеринарната аптека се взима или Тривитаминол.

MissNothing
04-14-2011, 16:17
На мен им е ясно, че трябва да спра да използвам преса, както и че косата ми никога няма да бъде такава, каквато е била преди, и че трябва да я подстрижа, ако искам ефект. Питах общо взето дали поне донякъде ще се възстанови и ако има някакви продукти, които все пак ще окажат положителен ефект. И евентуално за колко време ще се вкара във вид. Иначе не ми е чак толкова зле, но можеше въобще да не се занимавам с това сега, ако бях мислила преди.. :?

Bonbonenata
04-14-2011, 22:22
Изгорялото и нацъфтялото се маха - друг избор нямаш. Отиди на хубав фризьор да ти спретне нова прическа и махни всичко кофти. Потърси продукти за възстановяване с кератин (напр. терапията на EKS comestics). Подкрепям и за тривитаминола.
Бъди спокойна, косата ти ще израсте и лека по лека нещата ще се оправят.

SuperBadSuperFresh
04-15-2011, 11:28
За да не правя отделна тема:
Маска против косопад с бира

При косопад помага и горещата бира. С нея се намазва косата и се увива със затоплена кърпа. Тази процедура обаче се прави поне 5 поредни дни.

Струва ми се лесно,ама всеки ден да си мия косата? :? Някой пробвал ли е?

Тривитаминола върши чудеса!