PDA

View Full Version : Безпричинно отслабване



Seducti0n
04-11-2011, 17:37
Здравейте.
Момиче съм, на почти 19 години /края на месеца ги навършвам/. Висока съм 1.63 и теглото ми обикновено е варирало между 50 и 52 кг.Напоследък обаче рязко свалих, за повечето хора 2-3 килограма не са кой знае колко много, но аз съм доста притиснена. Падам си леко хипохондричка и просто се побърквам докато чета публикациите из интернет. Най-лошото, е че си мисля, че имам рак.Сега сигурно някой ще си каже- "ебати злето", но наистина съм доста притиснена.
Ям нормално, толкова колкото и преди. Не се ограничавам, не спазвам диети и т.н. Ям от каквото и колкото ми се яде.
Та искам да попитам какъв е реда в моята ситуация. Смисъл ясно личен лекар, направление, но какви изследвания трябва да се направят?
Благодаря на всички, обърнали внимание на мен и проблема ми . (:

Seducti0n
04-11-2011, 17:42
забравих да напиша, че преди известно време ми откриха киста на яйчника и скоро трябва да отида отново на преглед за да се провери дали се е спукала. в случай, че не е може ли това да е причината за загубата на килограмите? :С

VaMpiRKaTaaa
04-11-2011, 17:49
Здрасти.
Искренно ти пожелавам да са ти чисти изследванията и да ти няма нищо.
Може да не е само от това.
Според мен е от стреса.
От стреса човек качва и сваля много бързо.
На мен от стрес например,ми е излязла една много грозна кафява егзема на ръката и поне 5г си седи.Пробвах всичко.С нищо не мога да я изчистя.И най-лошото е,че сърби и най-вече при нерви,и то много и се разранява все повече.Отделно,че при стрес получавам задух и едвам дишам.При всеки е различно.При теб най-вероятно е с килограмите проблема.Аз за успокоение пия мента валериян и глог,препоръчвам ти го и на теб.То е на билкова основа и БЕЗВРЕДНО,така,че може да пиеш и по 2хапчета.

gab4ooo
04-11-2011, 17:53
каза че си падаш хипохондричка . аз съм същата . значи каза че си мислиш че ти има рак . и аз съм така . та по въпроса ти . от няколко месеца ме обземат такива мисли и в моя случай отслабвам . отслабнах с 5 килограма . но има и случаи в които хората от мисли напълняват . аз съшо щях да пиша тема понеже сега съм на диета . смис всичко си ям без хляб дори и шоколади и такива но ме е много страх да не отслабна защото ще се върнат лощите мисли за болести .

VaMpiRKaTaaa
04-11-2011, 17:59
A,и друго нещо много важно.
Трябва да мислиш позитивно.
Казвай си,че не си болна и,че нищо ти няма.
ЩЕ видиш как ще се почувстваш по-добре.
Чела съм много книги как хората се излекуват от неизлечими болести с позитивни мисли.Даже един мъж се беше излекувал от спин или рак с позитивни мисли.Колкото и налудничево да ти звучи сега,защото сигурно си отчаяна,е така.

Seducti0n
04-11-2011, 17:59
Габи, така и не успях да разбера. Тези 5 килограма с диета ли си ги свалила или просто ей така буквално от нищото...?

gab4ooo
04-11-2011, 18:03
от лоши мисли . мислих че имам рак и така всеки ден и 5 килограма свалих и от отслабването още по - лоши мисли . но някой хора от лоши мисли напълняват също .

Seducti0n
04-11-2011, 18:05
VaMpiRKaTaaa, благодаря ти за съветите. Опитвам се да мисля позитивно и да си повтарям, че всичко е самовнушение, но ми става супер гадно, когато мои съученици ме питат- на каква диета си, ооо много си отслабнала, ебати слабите крака имаш и т.н. Дори учителите коментират и ме питат какво става с мен... не знам, но е супер гадно, защото отслабването си остава, кантара показва по-малко, хората, около мен го виждат... не знам... просто имам чувството, че ще полудея...

VaMpiRKaTaaa
04-11-2011, 18:14
Знам,че е трудно,но човек трябва да има много здрава и непоклатима психика,зада се справи с проблемите,каквито и да са те.Аз пък се чудя как да сваля 5-10кг,пробвала съм много неща,е нестава и нестава.Сигурно имам много слаб метаболизъм,но няма да се откажa.
Имам и друго питане.
Често припадам.
Съмнявам се в анемия,но може и да е,защото приемам много малко течности.Т.e.най-вече вода,а трябва.
Та..от кое по-вероятно да е според вас?

Claymore
04-11-2011, 18:45
Няма да се плашиш. Хипохондрията ми е страх и с психиатър ми я избиваха от главата. :lol:

Сваляла съм 6 кила от нищо. Да, буквално от нищо. Ям, не се ограничавам, не спортувам, но отслабвам. Случвало ми се е няколко пъти и нищо ми няма. Единственото, което леко ми притеснява, че свалените килограми не ги възвърнах. Най-много кило и израснах с 5-10 сантиметра.

Abigoria
04-11-2011, 19:46
Провери си кръвната захар. Когато е висока, е мн вероятно да отслабваш така. Аз съм така :)

Seducti0n
04-11-2011, 19:49
5.1 ми беше сутринта. миналата седмица чувствах постоянна сухота в устата. като цяло не пия вода, но може би за 1 седмица съм изпила поне 15 литра вода... в рода ми има диабетици и по майчина, и по бащина линия ...

VaMpiRKaTaaa
04-11-2011, 19:53
в рода ми има диабетици и по майчина, и по бащина линия ...
Това,че постоянно чувстваш сухота и винаги си жадна ме навежда точно на тази мисъл..

Seducti0n
04-11-2011, 19:59
но тогава, защо сутринта ми отчете 5.1?

gab4ooo
04-11-2011, 20:09
да ти кажа аз почнах да чета една книга ,,подсъзнанието може всичко'' и тайната за тийнейджъри . про4ела съм ги по 100 пъти сигурно и като ги чета все едно съм в друго измерение . всички негативни мисли ми спряха и сега съм се насочила към по позитивни работи . купи си ги едни 20 лева ама ако не спреш сега и мислите ти ще стават все по лоши и просто в един момент ще ти дойде някъкав импулс който ще те накара да си посегнеш на живота .

VaMpiRKaTaaa
04-11-2011, 20:10
Не знам,но при положение,че си имала/имаш диабетици в родът сигурно си предразположена към диабет,за това си ,направи си тест,или там каквото се прави за диабет..То аз преди години се съмнявах,че имам,за това ме командироваха 2седмици в болницата..е,откачих там..по цял ден седях със забити траби във вените...но слава богу нищо ми няма.Само астма дето имам,но това е отделен въпрос.Тя си е хронична и се появява най-силно сега пролетта..Axx..как я мразя пролетта.Вчера ходих на село и си носех с мен инхалатора и всякакви боклуци...като капки за очи..че става лошо иначе.

SunnyWinter
04-12-2011, 18:35
Ако имаш по-висока кръвна захар и се уморяваш бързо или се потиш, може да означава диабет. Баща ми има от 3 години диабет и преди да му го открият беше така. :)

Carexx
04-12-2011, 19:33
Измери си един ден 2 часа след хранене захарта..За сутрин ти е нормална кръвната захар.

VaMpiRKaTaaa
04-14-2011, 10:12
Seducti0n,какво стана?
Направили си изследванията?
Как си?
Какво каза доктора?

kalpazanka
04-14-2011, 14:32
Seducti0n, малко малка си за рак. Полов живот водиш ли? Цитонамазка правена ли ти е? Ако да, кога е последната?
Да си забелязала дланите ти да се потят, да са топли и меки като кадифе? Да си забелязала лесна умора, сърцебиене, екстрасистоли? Да си раздразнителна?
Менструалният ти цикъл нарушен ли е? Ако се притесняваш, че проблемът идва от кистата, по-логично би било при яйчникови проблеми да напълнееш.
Моят съвет е да те види гинеколог.
На твое място бих си направила глюкозотолерансен тест и бих пуснала и щитовидни хормони. Едно ехо на щитовидна няма да ти е излишно.

Infinity
04-14-2011, 14:50
Моя много близка позната отслабна с около 10кг. , доста рязко именно от киста. :-o

Seducti0n
04-14-2011, 16:10
Така,направих си изследвания на кръвта и урината и всичко е в норма. За кистата ще отида другата седмица, по-скоро не могат да ми запишат час. Иначе за щитовидната жлеза ще ходя при един професор тук, в София.
А не съм усетила изпотяване на дланите, но сутрин като изкачвам училищните стълби до третия етаж и след това ми става доста топло. Примерно мои ученици седят с якетата, аз по къс ръкав. Усещам и напрежение в гърлото, не постоянно. Адски много стрес ми се насъбра и разглеждах едни материали за паническото разстройство. Дадох си сметка, че голяма част от симптомите, които имам съвпадат.

Иначе съм по-сприхава покрай изпитите сега. Иначе цитонамазка не ми е правена никога. Последния ми менструален цикъл беше доста странен- кафеникъв и в оскъдни количества.

kalpazanka
04-14-2011, 16:19
Водиш ли полов живот или не?


Моя много близка позната отслабна с около 10кг. , доста рязко именно от киста. :-o
Изключена ли беше щитовидна/хипофизарна патология? Дали не е била на диета за редуциране на телесна маса?

Seducti0n
04-14-2011, 16:26
Водя, да.

kalpazanka
04-14-2011, 16:47
Няма да е зле да ти се направи цитонамазна.

Seducti0n
04-14-2011, 16:48
извинявай, за глупавия въпрос но какво точно представляла цитонамазката и с каква цел се прави? :-o

kalpazanka
04-14-2011, 16:51
Малко не съм в състояние да обяснявам тази вечер, затова ти давам линк- http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=20&id=476&option=com_content&task=view
Ако има нещо неясно, утре ще се включа пак.

П. П. Искам от теб да го изчетеш, без да се паникьосваш. Това си е рутинно изследване. Не е казано, че задължително шом те насочвам за цитонамазка, се съмнявам за нещо лошо.