PDA

View Full Version : Упражнения за вътрешната страна на бедрото?



lovehurts95
04-11-2011, 18:57
бихте ли споделили някакви(:?

misheli7a
04-11-2011, 19:03
Тичане ... най-добрият вариант. :) :) Стяга всичко. Ако те мързи можеш да потърсиш нещо в гоогъл. :) :)

lovehurts95
04-11-2011, 19:13
Тичане ... най-добрият вариант. :) :) Стяга всичко. Ако те мързи можеш да потърсиш нещо в гоогъл. :) :)

Ми аз принципно имам доста мускулести крака и не знам дали ще е много полезно за краката ми тичането, притеснсявам се да не ги набие или да увеличи обема на мускула.. просто от вътрешната страна сякаш не ми е много стегнат ..

peace94
04-11-2011, 19:18
Стискай не-много напомпана топка м/у краката си (при коленете в седнало/легнало със сгънати крака), примерно като детските. Не се натоварват други мускули :)

Greshka
04-11-2011, 19:33
Упражнения за вътрешната страна на бедрата:

1. Застанете с гръб към стената, сложете ръце на кръста и започнете да правите махове с десния крак. Няма нужда да вдигате крака си твърде високо (приблизително на височината 20-30 см. от земята), но затова пък маховете трябва да са бързи. Повторете упражнението по 10 пъти с всеки крак.

2. Легнете на пода на дясната си страна, стегнете корема и вдигнете десния си крак на височина 10 см от пода. Дясната ръка трябва да бъде зад главата. Останете в това положение няколко секунди. Отпуснете крака и отпочинете малко. Повторете упражнението 10-15 пъти с всеки крак, като за левия крак, легнете на лявата си страна.

3. Упражнението "ножици" може би ви е познато отдавна. Легнете по гръб, подпрете се на лактите си, вдигнете краката и започнете да ги кръстосвате в продължение на няколко секунди. Когато почувствате умора в краката, отдъхнете и повторете упражнението. Напълно достатъчно е да изпълните упражнението 3-4 пъти.

4. Ходете на място. То стимулира укрепването на вътрешната страна на бедрата. При ходенето се старайте да вдигате високо коленете. По желание можете да съчетаете това упражнение с леко бягане на място и подскоци.


По едно време правех тези.Не бях особено постоянна заради това и резултата не беше кой знае какъв.В гугъл има още мноого, така че може да потърсиш и да намериш други, които да ти допаднат повече. :)